2015 Lapkričio 13

Rimvydas Valatka

Kitas draudimas – medžiams?

veidas.lt

Vaikai net ir šiais laikais kartais dar karstosi po medžius. Kas dėtųsi Lietuvoje, jei per kelias dienas Vilniuje kokie trys paaugliai dribtelėtų iš medžio žemėn taip, kad amžiams liktų invalidais? Ir dar paaiškėtų, kad visi jie dribo ne iš kokio alksnio, o lyg tyčia – iš ąžuolo?

Trys televizijos sovietinį diktorių Le­vi­ta­ną pri­menančiais balsais anonsuotų specialią lai­dą „Ąžuolai žudikai“. Ra­di­jo ir TV ka­na­lų kalbinami aplinkos, sveikatos apsaugos ir vi­daus reikalų ministrai nutaisę veidus „mus puo­la ateiviai“ pažadėtų tuoj pat imtis priemonių.

Kuris nors Seimo „darbietis“ įregistruotų Miškų įstatymo pataisą. Kuri visoje Lietuvoje, išskyrus Labanoro girią, uždraustų sodinti ąžuolus, o visus senuosius Vilniaus, Kauno ir t.t. ąžuolus nukreiptų į biokuro granulių fabrikėlius.

Ketvirtadienio vakarą, kai Seime lieka tik 34 tautos išrinktieji, visi jie – nepriklausomai nuo partijų – be svarstymo balsuotų už įstatymą, kuris suduotų triuškinamą smūgį ąžuolams žudikams.

Baltos kumelės sapnas? Neskubėkite su išvadomis. Juk užteko porai jaunuolių galingais BMW Vilniuje įvairuoti į autobusų stoteles, ir štai ant įstatymų leidėjų varstoto – „darbiečio“ G.Tamošiūno įstatymo pataisa, kad tiems vairuotojams, kurie neturi dvejų metų vairavimo stažo, populiariai kalbant, draudžiama vairuoti galingus BMW.

Kas „prieš“? Visi ketvirtadienio vakarą salėje likę 34 Seimo nariai buvo „už“.

Teisingai padarė? Ką gi. Tačiau kas, jei stoteles būtų traiškę „golfukai“? Neįmanoma? Visai gali būti, kad kol tai skaitote ir džiūgaujate dėl draudimo vairuoti BMW, autobusų stotelę šalia jūsų namų nugriovė senas „VW Passat“. Ir ką tuomet? Išsiaiškinę vairuotojo amžių prašysite G.Tamošiūno, kad siūlytų uždrausti tokio amžiaus vairuotojams lipti į „Passat“? O jei vairuotojui per trisdešimt? Per penkiasdešimt?

Taip, valdžia ką nors vis tiek sugalvotų. Jei valdžia nesugalvos to, ko dar nebuvo, išminties ji pasisems iš okupacinės sovietų valdžios nesąmonių kampelio.

Semiasi. Kražių skerdikas prieš žudynes ilgai pylė į lempą? Viskas aišku. Sveikatos apsaugos ministrė R.Šalaševičiūtė skubos tvarka siūlo grąžinti priverstinį gydymą nuo alkoholizmo. Nors priklausomybių ligų gydytojai lyg susitarę tvirtina, kad priklausomybę žmogus gali suvaldyti tik tada, kai pats to nori, ir tai ne visada.

Vidaus reikalų ministras S.Skvernelis taip pat neliko abejingas Kražių tragedijai. Ir sovietiniam mąstymui. Ministras ragina grąžinti Lietuvą į M.Gorbačiovo prohibicijos laikus, kai Gruzijoje buvo kertami vynuogynai, o miestuose liko po porą alkoholio parduotuvių.

Ar R.Bekinčiui ir panašiems į jį griebtis kirvio Kražiuose sutrukdys tai, kad Vilniuje ir Kaune neliks vyno ir alaus parduotuvių? Ne­sutrukdys. Užtat policija, ministras ir Seimas raportuos kaimui, kaip jie kovoja su blogiu, – išrašė kaltinamąjį aktą esencijai. Senutėms tai gal netgi patiks. Ypač jei kunigėlis tam pritars.

Tik kas nuo to pasikeis realiai? Bet iniciatyvus kvailys juk ne to ir siekia, kad automobiliai netraiškytų žmonių, o bekinčiai nesišvaistytų kirviu. Kvailiui su iniciatyva svarbiausia, kad jį pastebėtų. Bet kokia kaina! O kas bus po to, kaip draudimai atsilieps žmonėms, kurių absoliuti dauguma laikosi įstatymų, jam nė motais.

Viena laimė, kad šiais laikais vaikai laiką mieliau leidžia sukišę nosis į išmaniuosius telefonus, o ne karstosi po medžius. Jei vaikai karstytųsi po medžius, mūsų miestai jau būtų iškirtę ąžuolus, o gal net ir drebules. Seimo nariams išdidžiai prižiūrint.

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Rimvydas Valatka:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. lazdynas lazdynas rašo:

  Valatka kaip pirštu į akį. Tik nuo to irgi niekas nepasikeis…

 2. lazdynas 2 lazdynas 2 rašo:

  gal ir pasikeistų,jei pvz koks kvailys su inciatyva pasiūlė seime idiotiško įstatymo projektą,tada nustatei jo amžių ir visus tokio amžiaus seimūnus išpirdolinti iš seimo

 3. Tas Tas rašo:

  Ironija su vaikais ąžuoluose gera,bet apskritai-plepaliukas,ypač gale.”O kas bus po to,kaip draudimai atsilieps žmonėms,kurių dauguma laikosi įs- tatymų,jam(t.y.kvailiui/Seimui-Tas)nė motais”.Ko čia R.V. taip išsigando? Tie drausminimai,tegul neišspręs galutinai kelių gaidžiukų ir girtuoklių skerdykų problemos,bet gal kažkiek visgi suveiks.Bjaurių pasekmių iš tų draudimų,jei įsigalėtų(?),sau nenumatau.

 4. ... ... rašo:

  Nuo kada ‘Veidas’ tapo ligonine, prieglauda tokiems kaip tu?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...