2016 Kovo 04

Rimvydas Valatka

Kas dainon nesudėta

veidas.lt

Rimvydas VALATKA

Vasario 29-oji. Kartą per ketverius metus. Diena prieš Prezidentės 60-metį. STT agentai tardo Pašalintą prezidentą. Pašalintas prezidentas tampa Specialiuoju prezidentu. Gėla ir alkis. Gena į Antonio restoraną. Lyg Rūpintojėlis pražilęs rymo – lange Redaktorius. Dieną naktį lange. Buvę priešai. Suglaudžia pavargusius pečius. Už teisybę pietauja.

Trys STT agentai graužia trečią maišelį grissini. Lazdelės su čiabata. Bet aliejus tai geras. Tik espreso seniai baigėsi. Apie ką taip ilgai pietauja Paksas su Vainausku? Štai kur klausimas. Apie Rusijos majorą Borisovą? Soroso ir vietinių masonų sąmokslą? Prienų Šeškų? Lolišvili gydomąjį tualetinį? Tris oreivio Šurkaus artimųjų įtariamųjų ratus?

Už teisybę. Kai STT užkirsti takai takeliai, minom užminuoti. Brenda Vainauskas per sniegą ir išbrist niekaip negali. Du trumpametražiai – Federico su Fellini – pagal sutartį su STT filmuoja kažkokį filmą. Nes realybėje taip nebūna. Feisbuke nusistebi Rašytojas. Redaktoriui kaip Rūpintojėliui užlaužia rankas. Įsodina. Išlaipina. Tardo. Liūdnomis akimis agentai penki.

Kaip jaučiatės? Kaip DiCaprio, pagaliau gavęs „Oskarą“.

Šustauskas ir Grasilda su Lobovu. Į dar vieną ubagų žygį kyla. Už teisybę. Kažkokie niekingi 15 tūkstančių. Paksas į ekraną sako. Prokurorai – į Europarlamentą. Kreipsis. Tapšnotojas: tegu nors į patį velnią. Kyšio santykiai. Kaip galėjo pietauti Vainauskas su Paksu? Zombio pabučiavimas. Ties Prienais. Už Lietuvą vyrai. Nereikėjo laimėti prieš „Žalgirį“.

Paksas nekaltas, aplinka kalta. Ir Drus­kininkų Malinauskas nekaltas. Ir Trečiokas nekaltas. Ir Gustas ne. Tik truputuką apsimelavo. Premjero patarėja rašo į delfį. Apie geležinę Butkevičiaus kantrybę ir išmintį.

Vijūnėlės dvare šiandien šventė. Nežinomi STT viešpaties keliai. Malinauską išlaisvina. Vainauską verčia pasižadėti neišvykti.

Blyn, nu aš nieko prieš, bet dabar galvoju. Mes turim teismą, ir mums labai tas trečiokų sprendimas reikalingas. Su premjeru? Kalbėjęs. Su kancleriu? Jau dešimt kartų. Ministre, jei tik jūs duotumėt komandą. Jawohl, Herr Leutnant! Tuoj kancleriui duosiu zadaniją.

Ilgos kaip STT procesai telefoninių pokalbių išklotinės. Laikas pradėti taupyti, vyrai. Telefonams.

Visa tai užknisa protą. Svaidosi feisbukas žaibais. Tie patys, kurie dar vakar FB džiūgavo. Nors ir pats Jakilaitis išdavė. Su nelaimingu DiCaprio.

Vien tik žinojimas, kad mūsų daug, teikia vilčių. Pavasariui valstybėje. Apsivalymas. Kaip malda skamba žodis. Tvarka bus. Seniau sakydavo Pašalintas prezidentas, kuris tapo Specialiuoju. Sninga. Ministre, kada link Druskininkų, kokią reviziją padaryti?

Bet valandai kitai užsimiršti net pas Malinauską jau nebeišeina. Šunauja laksto su kameromis. Aplink.

Prezidentė – Slovėnijoje. Bet į Prezidentūrą vis tiek plūsta dovanos. Didžiausia – citrinmedis. Pasodintas į vazoną su Lietuvos herbu.

Didelis kaip antroji religija – 2,5 metro aukščio ir 230 kilogramų svorio. O vazonas – rankų darbo. Citrinmedis – iš pačios Sicilijos. Mintis. Ką tai galėtų reikšti? Rūgščios krepšinio citrinos? Ir STT.

Po penkerių metų sudėtingo tyrimo bus nubaustas milžiniška tūkstančio eurų bauda. Kažkas. Kaip Uspaskichas. Tik Paksas nekaltas. Kaip visada.

Du konservatoriai metami iš partijos. Už „Tautiškos giesmės“ giedojimą Seime. Mes tikrai esame filmuojami kažkokiame filme. Nes realybėje taip nebūna. Pauliais stebuklingai virtę Sauliai rašo ne komentarus. Teisiųjų kardiogramas. Pavasario sniegas virsta purvu. Antonio. DiCaprio. Fellini. Lietuvoje.

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Rimvydas Valatka:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. algis algis rašo:

  prikapojo apsčiai (į sveikatą) Valatka žodžių. Sutaupė daug popieriaus.

 2. Tas Tas rašo:

  Viena varna karksi,kita klausia:”Ar gerklę skauda?”.”Ne,aš su dviračiu atvažiavau”.

 3. Vingių Jonas Vingių Jonas rašo:

  Dar Tam: “Įlipo dvi silkės į obelį. Kaip gera turėt automobilį”… (bene Erlicko Juozas rašė, o Kernagio Vytautas dainavo). Taip ir dabar panašiai: “Sulindo du paukščiai į kavinę – kaip gera turėt kakarynę, bet “ką giedot su ja, kas pasakys man?”

 4. Jotautas Jotautas rašo:

  gera dainuoti, kai melodija gera, gera rašyti, kai yra apie ką. Geriausia – apie vyriausybę. Sako, prezidentė vyriausybę spaudžia – yra už ką. Viena ministrė garbingai prisipažino, kitas ministeris, tas kuris namą statėsi, verslininkui už statybą biznį kariuomenėje suorganizavo,trečias ministras įstatymą prastūmė, kad nors kieme mineralinio vandenio gręžinį prakiurdytų,visokie ministrų sūnūs, žentai prikliuvę. Ir viskas čia dėl rinkimų, dėl rinkiminės konkurencijos, kuri vyksta prieš seimo, prieš prezidento, prieš savivaldybių, prieš Europos parlamento rinkimus. Be galo, be krašto. Ir visi skundžiasi, visi dūsauja, visi rašinėja ir dejuoja. Ir kas liks iš tos Lietuvos?

 5. metas toks metas toks rašo:

  Darbymetis artėja. Pjūtis didelė. Ir šeimininkų daug. Suruošiu aukcioną. Savęs.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...