Politika

veidas.lt

3 klausimai apie G.Steponavičiaus ir Liberalų sąjūdžio ateitį VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanui politologui prof. dr. Algiui Krupavičiui

veidas.lt

Velykinio atgimimo stebuklo įkvėpti šiomis dienomis 714 Lietuvos bažnyčių užplūs minios tikinčiųjų ir vadinamųjų proginių katalikų. Per pusšimtį jų projektuotos ir statytos jau po nepriklausomybės atkūrimo. Kokios jos – šiuolaikinės architektūros perlai ar gargarai su kryžiumi?
„Tai buvo lyg didžiulis troškulys“, – Vilniaus dailės akademijos docentė architektūrologė dr. Rasa Butvilaitė apibūdina naujų maldos namų statybos bumą po pusės amžiaus sovietmečio draudimų ne tik statyti, bet net atnaujinti, remontuoti bažnyčias, nebent jos turėjo architektūros paminklo statusą.

veidas.lt

3 klausimai apie S.Skvernelio žaidimus su „valstiečių“ lyderiu politologui, ISM docentui dr. Vincentui Vobolevičiui

veidas.lt

Socialdemokratams per pirmąjį turą nepavyko išsirinkti naujo partijos lyderio. į pirmą kartą vykstančių tiesioginių partijos lyderio rinkimų antrąjį turą pateko ir dėl didžiausios šalies partijos LSDP vadovo posto susirungs daugiausiai balsų gavę Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas (nuotr.) ir ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

veidas.lt

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, nuvykęs į Vokietiją autobusu, kovo 29 d. rado lietuviškai ir vokiškai ranka rašytus dokumentus su visais 20 aiškiai originalių parašų. Jie saugomi Vokietijos užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve.

veidas.lt

„Veidas“ dvidešimtą kartą dalija bananus – balandžio 1-osios proga sveikina veikėjus, kurie nuo praėjusios balandžio 1-osios sugebėjo apstulbinti visko mačiusią lietuvių tautą itin keistomis teisybėmis. Geriau patyrinėjus aiškėjo, kad tai melagystės arba bandymai kurti utopijas. Tad imkite savo bananus, gerbiami veikėjai, ir sakykite vien tiesą, tiesą ir dar kartą tiesą – kaip ne kartą esate prisiekę, padėję rankas ant konstitucijų, šventų raštų ir kitų įpareigojančių relikvijų.
„Veido“ bananai puikiai dera prie balandžio 1-osios. Niekas niekada nėra jų tikrų matęs – vien gelsvų vaisių paveikslėlius.

veidas.lt

3 klausimai apie protestus Baltarusijoje politologui, VU TSPMI dėstytojui Vyčiui Jurkoniui

veidas.lt

Paskutinį kovo savaitgalį – kovo 25 ir 26 d. Baltarusijoje ir Rusijoje vyko precedento neturinčios demonstracijos. Abiejose šalyse protestai apėmė ne vien sostines, bet ir provinciją. Sulaikyti šimtai žmonių. Baltarusijoje nepasitenkinimą įžiebė prezidento Aliaksandro Lukašenkos įsakai dėl vadinamųjų veltėdžių apmokestinimo. Rusijoje į gatves pakvietė Aleksejaus Navalno vadovaujamas Kovos su korupcija fondas.

Arūnas BRAZAUSKAS

veidas.lt

Melagių dienos, balandžio 1-osios, išvakarėse knieti pasvarstyti, kas yra tiesa. Dalykai, kuriais visi tiki, dažnai vadinami akivaizdžiomis tiesomis. Kas nuo teisybės paieškų pavargusioje Lietuvėlėje bandytų neigti, kad spec. tarnybos visur prikaišioja „blakių“? Akivaizdi tiesa – politikų kalbų pasiklausoma. Kokių dar gali būti abejonių? Argi Rolando Pakso gyvenimo ir nuotykių metraštyje raudonu rašalu neįrašyti jo pokalbių pasiklausymai? Eligijaus Masiulio gal nesiklausė? Ar pasiklausymai nėra įprasta aplinkos dalis – tos aplinkos, kuri dėl visko kalta?

veidas.lt

Užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad europarlamentaras Antanas Guoga įtrauktas į Rusijoje nepageidaujamų asmenų sąrašą. Pats politikas socialiniame tinkle pareiškė manąs, kad nebegali įvažiuoti į Rusiją dėl kai kurių „griežtesnių pozicijų“, kurias išdėstė Europos Parlamente. „Organizavau rimtą renginį apie Lietuvos energetinę nepriklausomybę, nuolat remiu Lietuvos kariuomenę dėl Putino režimo grėsmių, kalbu apie Rusijos propagandos atakas ir kibernetinio saugumo stiprinimą, gyniau Lietuvos vežėjų ir ūkininkų interesus, kai Rusija įvedė mūsiškiams embargą“, – galima priežastis nurodė jis. Tarp nepageidaujamų Rusijoje asmenų atsidūrė dar du europarlamentarai – konservatoriai Laima Andrikienė ir Algirdas Saudargas.

veidas.lt

Prokuroras Saulius Verseckas prašo Lietuvos apeliacinio teismo iš dalies pakeisti 2013 m. Vilniaus apygardos teismo sprendimą Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje nuteistai Vitalijai Vonžutaitei ir netaikyti jai paskirtos trejų metų laisvės atėmimo bausmės, bet skirti 180 MGL (6515 eurų) baudą už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...