Politika

veidas.lt

Gegužės 18–19 d. Trakų rajone vyko ketvirtasis Vilniaus Rusijos forumas. Renginyje dalyvavo daugiau kaip šimtas pilietinės visuomenės atstovų, akademikų, politikų, žurnalistų iš Rusijos, Lietuvos ir kitų Vakarų valstybių. Tarp renginio svečių – daug metų kalintas Michailas Chodorkovskis, dukart dėl apnuodijimo ligoninėje atsidūręs Vladimiras Kara-Murza, nužudytųjų Anatolijaus Litvinenkos našlė ir Boriso Nemcovo dukra bei jų bendražygiai.

veidas.lt

3 klausimai apie Vilniaus–Utenos kelią susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui

veidas.lt

Vilnius gavo aiškią žinią: Lietuva nebus palikta likimo valiai Rusijos grėsmės akivaizdoje. Lankydamasis Lietuvoje JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas pabrėžė, kad mūsų šalyje dislokuotina amerikiečių ginkluotė bus grynai gynybinio pobūdžio.

veidas.lt

Aistros dėl miškų urėdijų pertvarkos neblėsta. Seimui svarstant miškų urėdijų pertvarkos planą, dėl kurio kyla nesutarimų valdančiojoje koalicijoje, Vyriausybė ketina prašyti Konstitucinio Teismo įvertinti, ar Konstitucijai neprieštarauja dabar galiojančio įstatymo nuostata, įteisinanti 42 miškų urėdijas. Pasak kreipimosi rengėjų, Miškų įstatyme numatytas konkretus urėdijų skaičius apriboja Vyriausybei suteiktus įgaliojimus tvarkyti krašto reikalus, vykdyti jos programą, spręsti valstybės įmonių klausimus.

veidas.lt

Šių metų vasaros sezoną mūsų šalies kurortų šeima pasitinka pagausėjusi. Prie Birštono, Druskininkų, Neringos, Palangos ir mažųjų – kurortinių teritorijų statusą turinčių Anykščių, Ignalinos su Palūšės ir Strigailiškio kaimais, Trakų bei Zarasų prisijungė Kauno rajone esantys Kulautuva, Kačerginė ir dalis Zapyškio. Būtent nuo jų ir pradedame pasakojimų apie mažuosius šalies kurortus ciklą.

veidas.lt

skandalus įsivėlusią „valstietę“ Gretą Kildišienę rinkėjai pakeitė kitu šios partijos atstovu: sekmadienį vykusiuose Seimo nario rinkimuose Anykščių-Panevėžio vienmandatėje rinkimų apygardoje laimėjo Antanas Baura (nuotr.), anksčiau jau dvi kadencijas buvęs Seimo nariu. Jis surinko 64,2 proc., o Lietuvos centro partijos atstovas Kristupas Krivickas – 33,7 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų.

veidas.lt

Socialdemokratų suvažiavime partijos pirmininku oficialiai patvirtintas Gintautas Paluckas (nuotr.) žadėjo sugrįžti prie socialdemokratijos. Jis jau tesėjo pažadą smarkiai atnaujinti partijos vadovybę.

veidas.lt

Tą per 27-erius su trupučiu nepriklausomybės metų galėjo pasakyti tik vienas į mokyklą dar neinantis vaikas ir vos pora mokyklinukų.

veidas.lt

Pasak valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio, viešojo sektoriaus įmonių ir įstaigų valdymui Lietuvoje būdingas atgyvenusios santvarkos modelis, o pagrindinės problemos – negalima objektyviai nustatyti, kada valstybės dalyvavimas teikiant viešąsias paslaugas yra tikslingas, teisinių formų gausa ir nenuosekli visų nagrinėtų juridinių asmenų grupių valdysena. Jis sakė, kad auditų metu įvertinęs daugiau nei tūkstančio juridinių asmenų, kurių bendra nuosavo kapitalo vertė siekia daugiau nei 6 mlrd. eurų, valdymą pasijunti taip, lyg „tarybmečio planinė ekonomika dar neišėjo“.

veidas.lt

3 klausimai naujajam socialdemokratų lyderiui, Vilniaus vicemerui Gintautui Paluckui

veidas.lt

Balandžio 20 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumas susitiko su Vyriausybės nariais ir pateikė savo įžvalgas, kokius sprendimus reikia priimti artimiausiu metu, siekiant užtikrinti Lietuvos ūkio ir visos valstybės konkurencingumą. Bendrame šalių posėdyje atkreiptas dėmesys į regioninės politikos, verslo aplinkos, aplinkosaugos, energetikos, švietimo, eksporto, valstybės modernizavimo, transporto ir kituose sektoriuose kylančius svarbiausius klausimus. Buvo pateikta konkrečių siūlymų dėl Lietuvos valstybės tvarios ateities.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...