“Veido” interviu

Larsas Molleris

veidas.lt

Europoje alkoholio vartojimas mažėja, Lietuvoje didėja. Ir pagal dar neskelbtus naujausius duomenis, eliminuojant turistų išgeriamus svaigiuosius gėrimus, vis tiek esame daugiausia pasaulyje gerianti šalis. Tad ar su tuo kovoti mūsų Vyriausybė siūlo netinkamas priemones, jei jos susilaukė tokio didelio pasipriešinimo? Ką darė tos šalys, kurioms pavyko sumažinti alkoholio vartojimą? To klausiame Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro alkoholio kontrolės programos vadovo dr. Larso Mollerio.

Karolis Žibas

veidas.lt

Iš kur kyla baimė ir nepasitikėjimas kitokiais? Kodėl Lietuva verčiau linkusi rizikuoti tapti muziejumi be gyvybės, nei leisti įmaišyti į savo aplinką įvairovės? Šiuos ir kitus klausimus užduodame Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų instituto mokslo darbuotojui dr. Karoliui Žibui.

Rolandas Valiūnas

veidas.lt

Ne pirmąkart siūloma reformuoti aukštųjų mokyklų sistemą, ne pirmąkart atsakant į tai mojuojama universitetų autonomijos vėliava, gąsdinama dar didesne jaunų protų emigracija ar net aukštojo mokslo žlugdymu. Prieš šešerius metus paskelbus ekspertų darbo grupės išvadas, siūlančias sumažinti universitetų skaičių, kaip ir dabar po tam pačiam tikslui suburtos darbo grupės išvadų, kilo aukštųjų mokyklų pasipriešinimas. Tuometis premjeras Andrius Kubilius, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius labai greitai pakėlė rankas. Ar istorija nepasikartos ir dabar?

Valija Šap

veidas.lt

Lietuva – „lyderė“ Europoje pagal savižudybių mastą. O Kupiškis šiuo požiūriu buvo Lietuvos „čempionas“. Pernai savižudybių čia sumažėjo perpus. Patirties, kaip tai pavyko, dabar į Kupiškį važiuoja semtis daugelio savivaldybių atstovai. Neabejojama, kad prie to prisidėjo „Kupiškio algoritmo“ vardu jau neblogai žinomas savižudybių prevencijos projektas. Jo įkvėpėja – psichologė Valija Šap.

Pranas Žiliukas

veidas.lt

Trys svarbiausios 2017 m. stojimo į aukštąsias mokyklas ir kolegijas naujovės: stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas bus taikomas minimalus konkursinis balas, metinių pažymių sąskaita padidinta valstybinių brandos egzaminų svarba, o pirmosios pakopos studijose nebebus rengiami mokytojai dalykininkai.

Edmundas Jakilaitis

veidas.lt

Antru įtakingiausiu Lietuvoje asmeniu po Prezidentės „Delfi“ apklausoje išrinktas žurnalistas Edmundas Jakilaitis, kasdien savo laidoje „Dėmesio centre“ taršantis politikos ir kitus visuomenės veikėjus, į interviu lėkte atlekia su šaulio uniforma. Iš savo ūgio aukštybių pasilenkia draugiškiems bučkiams (esame pažįstami seniau, nei E.Jakilaitis dirba televizijoje, tad ir interviu nevaizduosime oficialybių su „jūs“). Atsako į dukters skambutį: žmona Rasa, irgi žurnalistė, dabar – užsienio reikalų ministro atstovė spaudai, išvykusi su ministru, tris jaunuosius Jakilaičius sutiko pažiūrėti uošvė, bet matematikai paruošti reikia tėčio pagalbos. Pasišaipau: anksčiau televizijos veidas asocijavosi su bohema, siautulingais vakarėliais, o dabar štai – šaulys, trys vaikai, ta pati žmona. Televizija keičiasi?

Donatas Voveris

veidas.lt

Pasaulyje ir Lietuvoje fiksuojami skrydžių ir keleivių srautų rekordai, tačiau Vilniaus oro uostas šią vasarą per patį piką laikinai užsidaro, o skraidyti visiems teks per Kauną. Apie skrydžius, lėktuvus, keleivius ir naujas aviacijos tendencijas – „Veido“ pokalbis su Lietuvos oro uostų tinklo vadovu Donatu Voveriu.

Hermannas Pateris Schulzas

veidas.lt

Šv. Velykų proga publikuojame pokalbį su kunigu Hermannu Pateriu Schulzu (77 m.) – iš Klaipėdos krašto kilusiu kunigu misionieriumi, gyvenančiu tarp Lietuvos, Vokietijos ir Ruandos.
Kiekvieną balandį kunigas Hermannas Pateris Schulzas suskaičiuoja dar vienus metus nuo kraupių Ruandoje 1994-ųjų pavasarį prasidėjusių įvykių, kurių liudininku tapo jau būdamas kunigas misionierius. Tuomet buvo praėję 50 metų nuo tada, kai keturmetis Hermannas su šiek tiek vyresniu broliuku, lietuve mama ir vokiečiu tėvu bėgo iš Klaipėdos krašto, čia artinantis Raudonajai armijai.

Jurga Bučaitė-Vilkė

veidas.lt

Lietuvoje ryškėja dvi ekonomikos: klestinti didžiųjų miestų ir neperspektyvi tuštėjančių regionų, į kuriuos nėra prasmės investuoti, nes mažėjant gyventojų menksta ir paklausa. Nors dabartinė valdžia žada juos atgaivinti, regionai, kaip pastaruoju metu ne kartą teigė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas ekonomistas Raimondas Kuodis, taps vaiduokliais ir investuoti į juos – beveik tas pats, kas pačiam užsinerti kilpą ant kaklo…

Michaelas Orenas

veidas.lt

Izraelio politikos vilkas, Benjamino Netanyahu viceministras diplomatiniams klausimams, buvęs Izraelio ambasadorius JAV Michaelas Orenas laikomas vienu iš dešimties, o kai kurių – net vienu iš penkių pačių įtakingiausių žydų pasaulyje. „Veido“ skaitytojams pateikiame jo požiūrį į didžiausius Izraelio iššūkius, grėsmes ir laimėjimus.

Vida Ramaškienė

veidas.lt

Kino pavasaris“ – didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. Šiemet jau 22 kartą penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose nuo kovo 23 iki balandžio 6 d. vyksiančio tarptautinio Vilniaus kino festivalio programoje – net 131 filmas iš 70 šalių. O žiūrovai jau įprato, kad „Kino pavasaris“ kasmet suteikia galimybę per kelias savaites pamatyti daug pripažintų, garsiausiuose kino festivaliuose apdovanotų bei diskusijų sukėlusių filmų iš viso pasaulio.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...