2016 Vasario 19

Rimvydas Valatka

Valdiškas bla bla bla

veidas.lt

valat_geras

Nuvilnijo Vasario 16-oji. Šventėme. Kai kurie netgi linksmai. Kaip dera laisvos europinės valstybės piliečiams. Prisiminėme istoriją. Išklausėme porciją medinių kalbų, kurias valstybės vardu sakė Lietuvos tautos vadai. Kaip visada. Prisiminęs falšą, sklindantį iš kai kurių Jų Aukštybių lūpų, dainininkas M.Mikutavičius feisbuke paskelbė postą „Lietuvos politikams“.

Rimvydas VALATKA

„Tuoj jūs pribarstysit milijoną žodžių apie meilę Tėvynei, nepriklausomybės reikšmę, demokratijos pasiekimus, tautos vienybę, vidaus ir išorės grėsmes, kiek padarėme, ką būtina taisyti ir visus likusius bla bla. Žinot, kodėl jie būna bla bla? Todėl, kad dažnai tekstą jums parašo kiti, o jei rašot patys, tai taip per metus ir nesugalvojat, ką norit pasakyti, o sakot tik todėl, kad pasakyti reikia. Tai va. Prieš eidami kalbėti nors minutėlę atsisėskit ir pamąstykit sau, ar tikrai tikit tuo, ką ketinate sakyti, ir ar tai jaučiat. Nes jau geriau sėdėt priglaudus ausį prie Puntuko, nei klausytis tų nustipusios katės emocijų be aistros ir nuoširdumo“, – rašo M.Mikutavičius.

Ar tikrai tikite tuo, ką ketinate sakyti, ir ar tai jaučiate. Tiksliau jau nepasakys niekas. M.Mikutavičius atvėrė pūlinį. Ir problema – ne oratorystės stygius. Net ne tai, kad kalbas vadams rašo jų kalbų rašytojai. Dažniausiai jie – ir savo amato meistrai, ir tikri patriotai. Kalbėtojų kūno kalba ir istorinė atmintis apie juos – štai kas išduoda ir pakiša tokius kalbėtojus.

Ką gali tautai Vasario 16-osios proga pasakyti vieną aukščiausių postų valstybėje užimanti būtybė, kuri su būriu Darbo partijos damų važiavo į Maskvą paverkti ant nuo Lietuvos teisingumo pabėgusio V.Uspaskicho peties ir dergti tėvynės Lietuvos? V.Putinui į ausį.

Arba kita – nors puiki oratorė, bet gerokai po Kovo 11-osios vis dar plaukusi Kremliaus ir odiozinio M.Burokevičiaus farvateriu komunistų partškoloje?

Be atgailos, be viešo išgyvenimo Saulius netampa Pauliumi, ir net tolimiausi nuo sofistikos žmonės tai pagauna: falšas. Tokie kalbėtojai patys netiki savo žodžiais, o gal ir pasąmoningai jaučia, kad jie pernelyg falšyvi šiai sakraliai akimirkai. Kita vertus, turėtume krikščioniškai juos užjausti. Tuos, kuriems tekstus parašo kiti ir kurie kalba Vasario 16-osios, Kovo 11-osios ir Sausio 13-osios progomis tik todėl, kad reikia. Kad pagal pareigas priklauso.

Sieloje jiems turėtų būti tikrai nefaina. Nebent jie kažkaip įtikėjo, kad tai jie galvą už Lietuvą guldė, kad tai jie ir yra Lietuva. Tačiau kuo kalti mes, jei jie, kaip tas Vilkas iš pasakos apie Raudonkepuraitę, tyčia ploninasi liežuvį? Kad mus apgautų. Lietuviai  juk ne raudonkepuraitės.

Ar ne čia slypi viena priežasčių, kodėl žmonės ir jų rinkta valdžia jaučiasi tokie nutolę? Kodėl emigracija – daug didesnė, nei priklausytų pagal mūsų ekonomikos rodiklius. Kodėl žmonės pasiutusiai geria. Nekenčia savo artimo taip pat, kaip ir savęs. Gal tai irgi kyla iš pasąmoninio supratimo, kad ir jie – savo balsavimu arba ne – prisideda prie Jų Aukštybių kuriamos falšo atmosferos?

Kaip išeiti iš užkeikto rato? Klausimas – ne tik pamąstymui iki Kovo 11-osios. Ir iki Seimo rinkimų. Vasario 16-osios šimtmečio.

Kol surasime teisingą atsakymą. Kiek­vienas sau.

Yra ir greitesnis kelias. Nuoširdi kalba. Kai kai kurios Jų Aukštybės kitą kartą lips į šventinę tribūną, galėtų pradėti nuo savęs: po Kovo 11-osios tyčiojausi iš naktį paskelbtos nepriklausomybės, keikiau Aukščiausiąją Tarybą per M.Gorbačiovo pradėtą ekonominę blokadą, nebuvau nei Baltijos kelyje, nei prie Televizijos bokšto, bet dabar būtent to labiau už viską gailiuosi.

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Rimvydas Valatka:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Anastazas Zaremba Anastazas Zaremba rašo:

  mielas p.Rimvydai,sakot ,,Sieloje jiems turėtų būti tikrai nefaina”?Optimistas Tamsta.Jie neturi sielos.Jie neturi širdies.Jie turi tik bedugnes kišenes,begalinę aroganciją,besaikį godumą ir klaikią baimę netekti vietos prie lovio ir dėl to pasiryžę viens kitam perkasti gerklę.Tokia įdomi mintis – žinot kas būtų,jei kurį nors ,,elitinį” valdžiažmogį dievulis pokšto vardan įmestų į paprastą,realų gyvenimą.Žinoma,ne čia,ne Lietuvoje,kur per dvidešimt su viršum valdiškų kėdžių trynimo metų jau viskas apraizgyta klanais,įtakomis,pažintimis,otkatais.Ne,ne čia,o bet kokiam eiliniam Europos miesteliūkštyje,kur lietuvių emigrantai kapoja vištoms galvas ar skuta silkių uodegas?Ogi labai paprasta – tasai(toji) arogantiškas(a) šiknius(ė) kaipmat atsidurtų pamazgų duobėje ir eitų prašyti išmaldos iš tų pačių tautiečių emigrantų… .Nes jie jau nebegali gyventi,kaip visi,seniai visiškai atitrūkę nuo realybės,susipainioję neįtikėtino masto korupcijos pančiais.Jie visiškai nežino,nesupranta,kaip gyvena Lietuvos žmonės.Nežino,ir bijo tai sužinoti.Kaip velnias kryžiaus… .Niekam jie tokie nereikalingi,ir viltis bus tik tada,kai visa šita senoji gvardija bus išgabenta iš savo prabangių kabinetų kojomis į priekį… .Amen.

 2. Tas Tas rašo:

  Kad autorius kartu su M.M dėl viešų kalbų ir užraito- bla,bla.Girdi,jos prėskos,šaltos,nejausmingo-be išspaustų ašarų ar juoko,be plaukų rovimosi ar šv.Vito tampymosi,net be tiesioginių kreipinių,pvz.,”Pilienai!”O aš visgi linkęs džiaugtis,kad dar nors tų prieskųjų bla,bla iškilmingom pro- gom girdžiu.Nes juk ir kasdienį ar kartas nuo karto už nuodėmė keli pas- kirti sukalbėti “Tėve mūsų” be matomų emocijų-irgi gali nusakytibla,bla…

 3. algis algis rašo:

  būtų įdomu išgirsti iš Valatkos saviplaką. Dabar tik visus durnina, kaltina, šaiposi. Tas labai gražu, bet jau kartais pradeda knisti-pabodę. Papasakok, Valatką, apie savę, atskleisk savo juodąją pusę. Negi esi šventas kaip Jėzus kristus? :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...