2016 Sausio 22

Rimvydas VALATKA

Auksinių miltų mantra

veidas.lt

Svarbiausia – žmogus! Su šiuo šūkiu socialdemokratai gavo daugiausia Seimo mandatų. Ir premjero kėdę. „Tai ne tik mano atstovaujamos partijos šūkis. Man – tai mantra, kuria vadovaudamasis dirbu kiekvieną dieną“, – internete ir dabar skelbia vienas egzaltuotas Seimo kairysis. Valdžios praktika paneigia šį šūkį.

Rimvydas VALATKA

Maistą už ES lėšas vargšams perkanti Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (ŽŪMPRRA) neseniai pirko vargšams grikių. Suplojo beveik dukart brangiau nei rinkos kaina. Dėl dvigubai brangesnių miltų pirkimo dar svarsto.

Nors rinkos kainos skelbiamos Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinėje sistemoje, ŽŪMPRRA iš bendrovės „Eurotela“ pirko didmeninių rinkos kainų žvalgomąjį tyrimą. Ar gaila ES pinigų? Svarbiausia – žmogus.

Kitus maisto produktus vargšams ŽŪMPRRA pernai taip pat pirko kosminėmis kainomis. Pernai ES mūsų vargšų maitinimui, tiksliau – valdiškai Šaraškino kontorai skyrė 16,4 mln. eurų. Per barzdą varvėjo, kiek burnoj vargšai neturėjo? Trečdalio? Pusės?

Kaip taip galima? Dar ir kaip gražiai išeina. Kaip skelbia kontoros puslapis internete litfood.lt, viešuosius pirkimus ji vykdo laikydamasi lygiateisiškumo, nediskriminavimo, skaidrumo, abipusio pripažinimo ir proporcingumo principų bei konfidencialumo ir nešališkumo reikalavimų.

Kas ta Šaraškino kontora, įžūliai apvagianti alkaną?

Žemės ūkio ministerijai pavaldi agentūra užsiima globos ir rūpybos įstaigomis, parodų ir mugių organizavimu, tiekia grūdus šalies ir užsienio įmonėms, vykdo intervencinius ir perteklinius grūdų, sviesto, pieno miltų pirkimus, administruoja cukraus kvotas. Verkia valdiški milijonai.

Kas leidžiama valdžios Šaraškino kontorai, užginta piliečiui. Turite banke 5000 eurų, per mėnesį uždirbate daugiau nei tūkstantį? Jau įtartintas. Bankai apie tokius privalės automatiškai siųsti duomenis VMI. Mokesčių inspekcija jūsų sąskaitoje gali knistis be teismo leidimo, be žinutės jums. Šiaip sau. Kaip vagis knisasi užsisvajojusio troleibuso keleivio kišenėje.

O pabandykite paklausti Šaraškino kontoros vardu ŽŪMPRRA, kiek uždirba jos valdininkai? Kokios jų premijos už alkanųjų apvogimą? Už kiek ji baldus ir kompiuterius pirko? Špygą taukuotą! Valstybės paslaptis. Žmogaus teisių apsauga. Svarbiausia – žmogus!

Jei žmogus svarbiausias, tai ar vos tūkstantį užkalantis pilietis turėtų atsiskaityti valdžiai, ar valdžia – piliečiui? Apskritai, kas svarbiau valdžiai: ar kad jūs uždirbtumėte kukliam pragyvenimui, ar kad trūks plyš sumokėtumėte mokesčius – net už tuos pinigus, kurių dar nesate gavęs? O po to – nors ir tvanas, nors ir eilėje prie auksinių miltų.

Tarkim, darbovietė vėluoja jums išmokėti algą mėnesį arba du. Bet tiek GPM, tiek „Sodros“ mokesčius valstybė pasiims iš jūsų įmonės iškart – blokuodama visas sąskaitas. Ar ne geriau būtų, bent jau nuo šūkio „Svarbiausia – žmogus!“ aukštybių žvelgiant, kad pirmiausia žmogus gautų algą, o tik po to jau atsiskaitytų su VMI ir „Sodra“?

Ė, ne. Svarbiausia valdžiai – jos pačios kišenė. Iš kurios – ir auksiniai miltai, ir sidabrinės kruopos, ir dar daug kitų brangiau nei rinkoje kainuojančių dalykų, apie kuriuos net žinias­klaida tik per vargus, ir tai tik kartais sužino.

Viską gaubianti paslaptis – štai ta tikroji mantra, kuria vadovaudamasi kiekvieną dieną, barstydama auksinių miltų pudrą, dirba socialdemokratų, darbiečių ir tvarkdarių koalicija. Kaip apversti tą negražią piramidę – kad ne pilietis valdžiai, o pirmiausia valdžia piliečiui atsiskaitytų?

Klausimas, kurio atsakymui išnešioti liko lygiai 9 mėnesiai. Nejau ir vėl persileidimas?

 

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Rimvydas VALATKA:
Skelbimas

Komentarai (12)

 1. Vardas Vardas rašo:

  Taip, persileidimas, nes Kubiliaus “koalicija” lygiai tokiais paciais principais dirbo – ubagu, ne turciu, ne seselio mazinimo saskaita “krize suvalde” ir dar daugiau tada korupcijos buvo. Nera LRS sazines ir nebus, kol pagal sarasus “seni vilkai” seime ganysis, nes visiskai tas pats, kokia suknele (partije), po suknele ta pati mergele (principas).

 2. A A rašo:

  Biudžetinės istaigos privalo skelbti darbo užmokesti viešai savo interneto svetainėje.

 3. Mindaugas Mindaugas rašo:

  Ką socialdemokratų rinkėjas iškart atsako? Kubilius vogė labiau.

 4. sutinku sutinku rašo:

  sutinkus su vardas, kol balsuosime uz sarasus partiju, tol niekas nepasikeis, jei leistu balsuoti uz zmones, pavyzdziui uz 5 kandidatus, neatsizvelgiant, kokiai jis partijai priklauso, tada pasimatytu, kuris seimunas ten isrinktas ir dirba, kad vel butu renkamas, o kuris tiesiog partijos isreitinguotas ir ten sedi, nes partijai jis parankus. didelis klausimas, kiek ten liktu tu paciu zmoniu is dabar esanciu 141, man didelis klausimas ar ten liktu visokie bradunai, brundzos ir tuo labiau “Uz Lietuva vyrai” sukio autorius. ko gero neliktu net minciu bandyti i seima kandidatuoti tam paciam nuverstajam, kur strazburas primygtinai reikalauja grazinti teises papulti prie valdzios lovio, nes niekas jo nerinktu, o kai partijos sarase nr1, tai nesvarbu kad didziaja dauguma partijos balsu surinks koks nors is kito galo saraso, vistiek primumas tai lyderiui

 5. To Mindaugas>> To Mindaugas>> rašo:

  na gal tas pirmas komentatorius ir socdemu rinkejas, gal ir liberalu, bet betkuris mastantis zino, kad jei seime siemet dauguma paims konservatoriai, tai viskas ka girdesim, tai kaip konservatoriai issidalino postus, kiek sh primale socdemai, o is socdemu, kad va mes dirbom, o jie laurus skina ir kodel jie ten pasisodino ta ir ta? gal tai viesu ir privaciu interesu konfliktas? reikia sudaryti komisija!!!! nesvarbu uz ka tu sirdy esi labiau socdemus, konservatorius, uspaskio rinkejas, liberalas ar net pakso rinkejas, vistiek bus tas pats sh, tol kol rinksim partijas, o ne zmones

 6. To vardas To vardas rašo:

  Kubikiaus vyriausybe vadavo sali nuo bankroto ir sekmingai,kazkaip icomiai raudonuju nesamones pridengiamos Kubilium ir peoblemos ner taip iseina. Jus dziaukites kad tojs kubilius yra nes jusu kiauras maumenelis nebesusigaudo kas kur kaip.

 7. to to vardas to to vardas rašo:

  pritariu jusu komentarui.Visi sunys kariami ant Kubiliaus,kad pateisint savo neigaluma ir tinginyste.

 8. pašalietis pašalietis rašo:

  ar bent vienas pažįsta politiką, kuriam rūpėtų aplinkiniai, o ne sava kišenė??eilinis gyventojas, imdamas paskolą galvoja, kaip ją atiduot. Eilinis tautos išrinktasis, imdamas paskolą Lietuvos vardu žino, kad ją atiduosim mes….ar politikams rūpi žmogus? klausimas, vertas Šekspyro. Ar matė kas seimo narį eilėje prie daktaro kabineto? ar prie mokesčių inspektorės? savo laiku bendravau su vienu LLA nariu, kurs pasakė….supratau, kad nenoriu dirbt, tai nuėjau politikon…..

 9. tatjana tatjana rašo:

  Tai,kad ne tik persileidimai,25 metus,is vis salis bevaike.Niekam ne rupi,nei zmogus nei vaikai.Tik savo kisene, o tuo metu ,dar ir pileciu kisene patikrina,ar dar liko nors kiek,kad ir paskutinius atimt mokesciu pavidale.

 10. juozas juozas rašo:

  vienakarta ministre baltraitien reikia pasodinti arba atimti kaji turi tegul gribauskaite uzsiima

 11. to sutinku to sutinku rašo:

  kaip ten bebutu yra siokios tokios trys partijos ant Lietuvos (TS, LLS na ir nenoriai LSDP), kurios turi pakankamai tinkamo zmogiskojo kapitalo, kad valdytu Lietuva. Mano supratimu butinas jaunu ir protingu zmoniu dalyvavimas rinkimuose, nes siuo metu pazadek (pameluok) pensininkui, kuris jau nelabai turi galimybiu keisti savo pajamas, pazadu ir tu jau Seime. Taip pat bukite aktyvus ir apsvieskite maziau suprantancius politikoje apie realius balsavimo pasirinkimus, kurie pakeltu Lietuvos pragyvenimo lygi ir kartu ju pensija, soc. garantijas ir pan. Uzteks nemoksu valstybes valdyme, dabartiniams niekas nerupi, nei ju paciu, nei gimines reputacija (berasciai, nupeze, zemu instinktu ir labai ribotu gabumu padarai). Del ne partiniu rinkimu, cia toks sudetingas klausimas, is ties per sarasus patenka daug nevykeliu, bet is kitos puses vis del to turetu formuotis dvi, trys stiprios partijos, kurios turi istorija, geba keistis, joms rupi reputacija.

 12. Rita Rita rašo:

  Nu, kai rašo taip lyg tai nežinotų kas vyksta, negaliu skaityti. Juk VMI ir Sodros sankcijos buvo sugriežtintos Kubiliaus laikais, kai reikėjo žūt būt biudžetą surinkti, kad bankams palūkanas sumokėtų.
  Ne šunys ant Kubiliaus kariami, o net šunys korėsi jo laikais:-)))


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...