Lietuva

veidas.lt

Svajojame apie skandinavišką ar vokišką gyvenimą, lyginame jų ir mūsų atlyginimus, pensijas. Išsirinkę naują valdžią žiūrime, ar padės ji tas mūsų svajas įgyvendinti. Girdime prioritetus: socialinių problemų sprendimas, socialinės atskirties mažinimas, palankios šeimai aplinkos kūrimas. Gražu paklausyti. Tačiau kokia bus šalies ekonomikos plėtra? Juk nuo to ir priklauso socialinių problemų sprendimas.

veidas.lt

Su Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto dekanu Andriumi Jurelioniu kalbamės apie senų pastatų būklę, visuomenės požiūrį į naujoviškus pastatus ir apie tai, kaip ateityje statysime naujus pastatus.

veidas.lt

Šią savaitę „Veidas“ kaip ir dauguma kitų savaitraščių nėra leidžiamas, o pirmas 2017 m. „Veido“ numeris „Prognozės“ pasirodys jau gruodžio 30 d.

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė į naujai suformuotą Vyriausybę teisingumo ministre paskyrė dirbti Mykolo Romerio (MRU) universiteto profesorę 53-ejų Mildą Vainiutę. MRU Teisės fakulteto Viešosios teisės instituto profesorė anksčiau vadovavo Konstitucinės teisės katedrai, dirbo Konstitucinės ir administracinės teisės instituto direktore. Jokiai partijai nepriklausanti M.Vainiutė yra dirbusi Prezidento Valdo Adamkaus patarėja teisės klausimais, taip pat dirbo Prezidentūros kanceliarijoje konsultante Prezidentės D.Grybauskaitės pirmosios kadencijos metu.

Svarbiausi įvykiai

veidas.lt

2,7 mln. eurų – tokią sumą Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) padalijo partijoms. Antrojo pusmečio dotaciją iš valstybės biudžeto VRK nariai nusprendė paskirstyti pagal 2012 m. Seimo rinkimų rezultatus, nes 2016 m. išrinktas parlamentas dar neįgijo įgaliojimų.

Žvilgsnis iš už Atlanto

veidas.lt

Į emigracijos priežastis reikia žiūrėti ne po vieną atskirai, o kompleksiškai. Sidabrinės kulkos, vienu šūviu išspręsiančios visas problemas, nėra. Visas jas reikės spręsti kartu, nes jos yra susijusios tarpusavyje. Kitaip rezultatų nebus.

LIETUVA

veidas.lt

Proporcija 60:17 valstiečiams leis palikti koalicijos partneriams tik tuos postus, kurių valstiečiai patys nenori.

VEIDO GIMTADIENIS

veidas.lt

Nuo pirmojo „Veido“ numerio viršelio į skaitytoją žvelgė Lietuvoje apsilankiusi Švedijos karališkoji pora. Vėliau – „Veido“ viršelio verta olimpinė svajonių komanda, nepriklausomos Lietuvos krepšinio rinktinė, nugalėjusi Rusiją, ir daugiausiai apie to meto nuotaikas pasakantis šūkis „Better Dead than Red“ („Geriau lavonas negu raudonas“). Maestro Stasys Povilaitis „Veido“ viršelyje patvirtino nenorintis būti pirmas, tik siekiantis būti reikalingas. O Naujųjų metų išvakarėse skaitytojams „Ilgiausių! Laimingų! Vaisingų!“ nuo šventinio stalo linkėjo Ingridos ir Arvydo Sabonių šeima.

Migracija

veidas.lt

Tokia politika turėtų būti skirta ne migracijai apskritai, o galvojant apie skirtingas migrantų grupes. Pačia bendriausia prasme turime dvi grupes: pirma – tai išvykstantieji dėl skurdo, nepakankamų pajamų Lietuvoje; antra – tai migrantai, ieškantys naujų galimybių ir siekiantys geriau save realizuoti.

Savivaldybių reitingas

veidas.lt

Atlyginimas   Jeigu gatvėje praeivių paklaustume, kokioje Lietuvos savivaldybėje jie labiausiai norėtų gyventi, atspėti pirmąsias vietas nebūtų sunku. Šie hipotetiniai atsakymai kone identiškai sutampa su pirmosiomis savivaldybių reitingo pozicijomis. Domėdamasis, kur ir kodėl Lietuvoje yra geriausia ir blogiausia gyventi, „Veidas“ šį reitingą pateikia jau dešimtą kartą.   Geriausia 2016 metų savivaldybė kartu yra ir pati [...]

ŠVIETIMAS

veidas.lt

Pasirodo, netikėtai užklupti gali ne tik žiema kelininkus, bet ir Rugsėjo 1-oji Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM). Pirmas mokslo metų mėnuo įpusėjo, bet penktokai, septintokai ir devintokai dar neturi lietuvių kalbos ir literatūros vadovėlių. Šios trys klasės privalo mokytis pagal naujas programas, bet vadovėlių tiesiog nėra. Kol mokiniai į sąsiuvinius klijuoja mokytojų išdalytas kūrinių iškarpas, ŠMM atstovai sako, kad vadovėliai mokyklose apskritai neprivalomi.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...