Sveikata

veidas.lt

Ne tik onkologinę ligą išgydantys, bet ir vėžio atsinaujinimui kelią užkertantys Klaipėdos onkologai šiandien gali nepalyginti daugiau nei prieš gerą dešimtmetį. Atlikę genetinius tyrimus jie jau turi galimybę numatyti, kuris iš sergančiojo šeimos narių pasižymi onkologinių ligų rizika. Galbūt tai daugiausia ir lemia, kad Vakarų Lietuvoje mirštamumo nuo onkologinių ligų rodikliai vieni mažiausių šalyje.

veidas.lt

„Mokslas turi būti tauriausias tėvynės įsikūnijimas, nes iš kitų tautų pirmaus visuomet ta, kuri aplenks kitas mokslu ir protine veikla“, – šiuos Louis Pasteuro žodžius savo srityje sėkmingai įgyvendino Vilniaus implantologijos centro klinikos kolektyvas.

veidas.lt

3 klausimai apie siūlomą keisti Pagalbinio apvaisinimo įstatymą gydytojai akušerei-ginekologei Audronei Usonienei

SVEIKATA

veidas.lt

Geriausiai savo skausmą gali įvertinti tik pats žmogus, juk vienam nikstelėjus pirštą skauda vienaip, kitam – kitaip. Svarbiausia – skausmą tinkamai numalšinti, nors daug žmonių to nedaro: vieni bijodami šalutinio vaistų poveikio, kiti – dėl sunkiai suprantamo kuklumo ar baimės „sutrukdyti seselę“.

veidas.lt

Yra daug kraštutinių priemonių, teorijų ir planų siekiant sumažinti kūno riebalus, tačiau reikėtų koncentruotis į raumenis arba riebalų mažinimą, neapkraunant savęs tuo, kas trukdo gyventi.

#Blogeriožodis

Veidas.lt

Turbūt nesuklysiu rašydamas, kad didžioji dalis žmonių svajoja apie kitokį kūną. Tokį, kokį jie įsivaizduoja gražiu. Yra tikrai ne vienas ir ne du būdai tai pasiekti. Vienas galbūt geresnis už kitą, tačiau viskas įmanoma, jei to labai norėsi.

#Blogeriožodis

Veidas.lt

Kiek kartų svajojote apie tokį gėrimą, kuris padėtų širdžiai, smegenims, kaulams, akims ir tuo pačiu pagerintų nuotaiką, suteiktų energijos ir padėtų sulieknėti? Žalioji arbata yra arčiausiai jūsų svajonių.

Parengta bendradarbiaujant su partneriais

veidas.lt

Šlapinimosi funkcijos sutrikimai – tai simptomai, susiję su prostatos padidėjimu ir dažnai užklumpantys vyresnio amžiaus vyrus. Prostatos didėjimą tiesiogiai lemia amžius ir hormonų pusiausvyros pokyčiai, įtakos gali turėti genetiniai veiksniai.

Pavojai miške

veidas.lt

„Nemanau, kad erkių koncentracija didelė tik tame poligone, kur vyksta mūsų pratybos“, – svarsto kapitonas Alfonsas Bičkus, motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ viešųjų ryšių karininkas. Galimybės užsikrėsti erkiniu encefalitu nelaimingam šauktiniui, į kurį ne taip seniai įsisiurbė per šimtą voragyvių, jo vertinimu, nėra: jaunuolis tarnybos pradžioje paskiepytas nemokama vakcina, tik dėl Laimo ligos nuo jo akių nenuleidžia medikai. Sutikite, menki juokai, kai kūną suvarpo tiek erkių straublių.

Kryptys

veidas.lt

Lietuva, žadėjusi tapti ekonomiškai stipresnė ir klestinti sveikatos apsaugos srityje, trypčioja ties katastrofos riba: me­di­kams emigruojant ir senstant periferijos gyventojai skandinami tuberkuliozės liūne, tęstinę sveikatos apsaugos po­li­tiką iki šiol graužia alzheimeris, o įstrigę e. sveikatos ir elektroninio recepto projektai jau pašiepiami kaip šalies gėda.

Parengta bendradarbiaujant su partneriais

veidas.lt

Krūtinės chirurgams atsiveria daugiau galimybių, onkologiniams plaučių ligoniams – didesnė sėkmingo operacinio gydymo viltis: neseniai Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) krūtinės chirurgai atliko sudėtingą operaciją, kurios metu plautis ir dalis trachėjos pašalinta pacientą prijungus prie iki šiol tik intensyviojoje terapijoje taikyto „dirbtinio plaučio“ aparato. Tokia operacija Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta pirmą kartą.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...