Sveikata

veidas.lt

Nors sveikata ir vadinama išmintingųjų honoraru, atsakomybę už ją Lietuvoje jaučia vos trečdalis gyventojų – būtent tik tiek kasmet užsuka profilaktiškai pasitikrinti. Kiti ginasi neturintys laiko ir, tikėtina, uždelsia ne vieną ligą.

veidas.lt

Vienkartinė, iš anksto gausiai šampūno ir kondicionieriaus prisotinta kepurė, per kelias minutes padedanti ištrinkti galvą be vandens, buvo sukurta ligonių slaugai palengvinti, bet ją itin pamėgo atostogautojai, kasmet besirenkantys keliauti ir aktyviai poilsiauti gamtoje.

veidas.lt

„Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės yra unikalios, nes turi savybę tapti bet kurio tipo ląstelėmis su jos specifine funkciją. Dėl šios išskirtinės kamieninių ląstelių savybės atsiranda naujos galimybės daugelio ligų gydymui. Dėl šios priežasties itin svarbu, kad gimus kūdikiui mama nuspręstų užšaldyti šias ląsteles, taip investuodama į vaiko, o gal ir visos šeimos, sveikatą“, – patirtimi dalijasi iš Londone vykusios konferencijos, apie naujausias kamieninių ląstelių panaudojimo galimybes, grįžusi „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro kamieninių ląstelių banko koordinatorė Kristina Mateikienė.

veidas.lt

Mintyse rikiuodami atostogų planus į lagaminą kraunamės lengvus drabužius, higienos reikmenis, tačiau svarbiausią daiktą kelioniniame rinkinyje prisiminame tik užklupus skausmui. Nuo vasaros traumų, netikėto danties maudimo ar mėnesių skausmo rūpestingus keliautojus saugo kelioninėje vaistinėlėje savo valandos laukianti greitoji pagalba. Žinoma, jei nepamiršote naujos kartos nuskausminamųjų vaistų.

veidas.lt

„SPA Vilnius Druskininkai“ yra teikiamos ir kurortinio gydymo paslaugos, nors didžioji dalis – įvairios sveikatinimo ir SPA procedūros bei terapijos.

veidas.lt

Kaip planuojant savaitgalį ar ilgesnes atostogas Druskininkuose nepasiklysti tarp daugybės siūlomų poilsio variantų?

veidas.lt

„Nesioperuojant laiku smarkiau dėvisi kremzlės, tai pagreitina artrozės progresavimą, tad uždelsus gali tekti keisti ir sąnarį“, – perspėja „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro gydytojas Kęstutis Bliznikas. Dešimtmetį šioje srityje dirbantis ortopedas traumatologas apgailestauja, kad lietuviai vis dar gyvena kęsdami skausmą, ir primena, jog uždelsus padėti gali būti tiesiog per vėlu.

veidas.lt

3 klausimai apie e. sveikatos projektą sveikatos apsaugos ministro patarėjui Audriui Daunoravičiui

veidas.lt

Apie alternatyvų ir dar gana naują gydymo metodą, kai pasitelkiamos kamieninės ląstelės, Lietuvos visuomenė žino gana mažai, bet susipažinusi maloniai nustemba, mat tai įžiebia jau užgesusias viltis.

veidas.lt

JAV prezidento Donaldo Trumpo kol kas niekas nelaiko sukriošusiu, nors jis yra vyriausias į postą žengiantis prezidentas per visą JAV istoriją – jam 70 metų. Svarbiausia jo varžovė Hillary Clinton ne ką nuo jo atsilikusi – jai 69-eri, o H.Clinton konkurentui partijos viduje Bernie Sandersui – 75-eri. Iki D.Trumpo seniausias buvo Ronaldas Reaganas, kuris užėmė postą būdamas 69 metų.

veidas.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) daug metų nuolatos perspėdavo, kad randasi žinomiems vaistams atsparūs ligų sukėlėjai. Superbakterija, kurios negriebia dauguma žinomų antibiotikų, pirmąją auką numarino pernai rugsėjį, tačiau apie tai pranešta tik š.m. sausio 13-ąją.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...