2017 Gegužės 27

Sumanūs atostogautojai keliauja be skausmo

veidas.lt

Mintyse rikiuodami atostogų planus į lagaminą kraunamės lengvus drabužius, higienos reikmenis, tačiau svarbiausią daiktą kelioniniame rinkinyje prisiminame tik užklupus skausmui. Nuo vasaros traumų, netikėto danties maudimo ar mėnesių skausmo rūpestingus keliautojus saugo kelioninėje vaistinėlėje savo valandos laukianti greitoji pagalba. Žinoma, jei nepamiršote naujos kartos nuskausminamųjų vaistų.

Saulė VALENTINAITĖ

Taip jau susiklosto, kad tolimesnėje kelionėje, organizmui atsipalaidavus, o stresui ir įtampai likus už biuro durų, labiau įsiklausome į savo kūną, dažnai per menkai treniruotą (dėl ilgų sėdimo darbo valandų) ir tinkamai neparengtą jo laukiantiems iššūkiams: kopti į kalnus, eiti ilgas distancijas pėstute ir pan.

Tad retas keliautojas tolimesnėje kelionėje nepatiria kokio nors skausmo, ilgiau trunkančio nuovargio ar įvairius skausmus provokuojančio karščio. Ką jau kalbėti apie nepatogų ir ilgalaikį sėdėjimą autobuse, traukinyje ar lėktuve, kai ima mausti strėnas, nugaros raumenis, pečius… O pūstelėjus šaltesniam vėjo gūsiui pajuntame geliant dantį.

Todėl medikai ir kelionių organizatoriai pataria į kelionę būtinai pasiimti uždegimą ir skausmą slopinančių nuskausminamųjų vaistų. Šiais laikais nemažai jų pasižymi tuo, kad veikia greitai ir per trumpą laiką numalšina įkyrų skausmą, taip pat jų sudėtyje nėra laktozės (tai aktualu daugeliui jaunų žmonių).

Greitoji pagalba pavargusioms kojoms

Kad ir kaip keliautumėte – pėsčiomis, autobusu ar dviračiu, bene didžiausias krūvis atostogaujant vis tiek teks jūsų kojoms: po didesnio fizinio nuovargio ar nepatogios padėties jos suskubs apie tai pranešti tindamos, apdovanodamos „švininiu“ pojūčiu ar nenoru kitą rytą lipti iš lovos. Tokiais atvejais itin pravers kuprinėje gulintis uždegimą slopinantis, nuo ūmaus kaulų ir raumenų skausmo gelbėjantis preparatas.

Išeitis nuo veriančio menstruacijų skausmo

Organizmo ciklas niekad nepaklaus, kokiu režimu jūs gyvenate: aktyviai dirbate, poilsiaujate, o gal keliaujate su šeima? Todėl nuo ūmaus strėnų skausmo, itin dažno menstruacijų palydovo, moteris kelyje gelbsti jų ir laiko patikrintas nuskausminamasis vaistas. Greitai pasisavinamų ir akimirksniu skausmą malšinančių naujos kartos nuskausminamųjų poveikis trunka 4–6 valandas, taigi neteks kęsti veriančių skausmų. Turėdamos šių vaistų visuomet jausitės lyg su pačia geriausia apsauga.

Gelbėjimosi ratas – netreniruotiems kūnams

Vasara, dovanojanti maudynes, nardymą, kopimą į aukščiausias viršukalnes, dažnam mūsų primena, kad metų eigoje kūną treniravome ir ruošėme tam per menkai. Aktyvus poilsis netrunka atskleisti silpniausių organizmo vietų, taigi lyg uogų miške prisirenkame traumų, o būnant toli nuo namų visai nesinori vizituoti medikų. Tad nuo pernelyg aktyvaus poilsio gelbsti ir neatsilikti nuo keliaujančių draugų grupės padeda uždegimą slopinantys vaistai. Ilgamečiai klinikiniai tyrimai parodė, kad siekiant efektyvesnio ir greitesnio jų poveikio galima vartoti jų ir prieš valgį.

Uždegimą mažinantys preparatas

Nuo pernelyg didelio fizinio krūvio, klimato skirtumų, apsinuodijimo maistu ir vasarą gali pakilti kūno temperatūra. Tai gali lemti persišaldymas ar perkaitimas saulėje, tam itin jautrūs sąnariai, galva, dantys, todėl būtina turėti uždegimą ir karščiavimą mažinančių vaistų. Greitai ir veiksmingai vartojamas preparatas apsaugos nuo tolesnių nemalonumų, neatitrauks nuo vasaros pramogų.

Skausmą nugali tinkamai vartojant

Statistika byloja, kad tik maždaug penktadalis sergančiųjų atidžiai perskaito vaistų instrukcijas prieš juos vartodami ir tiksliai pasirenka būtent tą preparatą, kurio jiems reikia. Taigi, jei siekiate maksimalaus teigiamo ir minimalaus neigiamo nuskausminamųjų poveikio, neskubėkite didinti piliulių skaičiaus. Taip jau yra, kad tuomet, kai skauda, esame linkę gerti vaistus saujomis net negalvodami. Tačiau apsinuodijimas vaistais – menkas malonumas, o juolab toli nuo namų, tad būkime kantrūs ir sulaukime, kol savo darbą atliks nuskausminamieji.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...