2017 Liepos 12

Plastinė akių vokų operacija padės įveikti paveldimą problemą

veidas.lt

„Užkritę akių vokai žmonėms kelia daug nepatogumų: apsunkina vairavimą, darbą kompiuteriu, pacientai kenčia ir dėl akių uždegimų. Tad kai kada akių vokų operacija gali tapti ir regėjimą koreguojančia išeitimi“, – sako „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Arūnas Jankauskas.

– Kodėl svarbu rūpintis sunkiais ir užkritusiais akių vokais?

– Išskiriamos dvi priežastys – estetiniai ir medicininiai lūkesčiai. Daugeliu atvejų operacijas atliekame todėl, kad pacientai skundžiasi vakarais pavargusiomis ir ašarojančiomis akimis, užkrintančiais vokais. Tačiau ne mažiau svarbi ir estetinė operacijų pusė. Ji leidžia pašalinti susikaupusią įtampa, ašarojimą. Kartais pacientus mums atsiunčia okulistai ar šeimos gydytojai.

Taisydami medicininę problemą gana dažnai ir pagražiname: pasitempus odai ir pasišalinus jos pertekliui išorinių akių kampučių srityse akys tampa atviros, sumažėja raukšlelių.

– Užkritę vokai – dažniau estetinė ar medicininė problema?

– Kur kas dažniau jie trukdo žmonių regėjimui, nes paprastai į mus kreipiasi vyresnio amžiaus moterys su smarkiai užkritusiais vokais. Dėl šios priežasties akys ir ašaroja, ir pavargsta gerokai greičiau, trukdo regėjimui.

Ar ši bėda paveldima, o gal kai kada tai lemia gyvenimo sąlygos?

– Lemia ir rasė, ir genetika. Jei kreipiasi dukra, po kurio laiko sulaukiame ir mamos. Arba pirma mama, paskui dukra mus aplanko.

Kokių rezultatų galima tikėtis po akių vokų plastinės operacijos?

– Su amžiumi raukšlelių šioje srityje daugėja, oda nukrinta. Viršutinio voko odos perteklius užkrinta ant akies, trukdo matymui, vokai atrodo paburkę, žvilgsnis visada lyg pavargęs, apatiniuose vokuose išryškėja odos perteklius, susiformuoja odos maišeliai. Vokų plastika tarsi atveria akis, pašalina nepageidaujamus maišelius, akys, o kartu ir visas veidas, stipriai ir akivaizdžiai atjaunėja.

– Kokio amžiaus pacientai ieško jūsų pagalbos?

– Gana dažnai sulaukiame brandaus amžiaus moterų, bet ne išimtis – ir jaunutės (su įgimtomis bėdomis). Jų akių oda sunkesnė dėl storesnės odos, labiau išreikštos riebalinės išvaržos. Kai kada tai būna įgimti dalykai.

– Ką rekomenduojate savo pacientams po akių vokų operacijos?

– Pirmas dvi paras patariame praleisti pasyviai namuose: mažiau lankstytis, stengtis, kad nepakiltų kraujo spaudimas, daugiau pagulinėti, operuotas vietas pavėsinti, bet neatšaldyti. Taip pat gerai tepti apatinius vokus ir skruostus tepalais, skirtais mėlynėms ir patinimams (su arnika ir kt.) Į kasdienį aktyvų gyvenimą galima grįžti nuo trečios dienos.

– Kiek laiko vyksta gijimas pooperaciniu laikotarpiu? Kada galima planuoti grįžti prie darbų?

– Norintiems jaustis komfortiškai patariu pasiimti laisvas bent dvi savaites, bet jei operuojami ir viršutiniai, ir apatiniai vokai, pasitaiko mėlynių (nors tai labai individualu), tad kai kada praverčia ir trys savaitės. Situacija labai priklauso nuo paciento požiūrio, nuo jo nusiteikimo, jo darbo aplinkos. Kai kas nemato trukdžių grįžti prie darbų ir po trijų ar keturių dienų (nebijo rodytis su pleistriukais po operacijos), o kai kam reikia nepriekaištingos išvaizdos.

Kiek lėšų reikėtų numatyti tokio pobūdžio operacijai?

– Operacija be TLK kompensacijos kainuoja nuo 700 iki 1800 eurų. Galutinę jos kainą lemia tai, ar tai tik viršutiniai, ar ir viršutiniai, ir apatiniai akių vokai, taip pat – narkozė (vietinė arba bendrinė nejautra).

– Kada tinkamiausias laikas ryžtis vokų operacijoms?

– Šios operacijos atliekamos visus metus, bet jei turite galimybę pasirinkti, geriau jas atlikti rudenį ir žiemą. Pavasarį, kai saulė aktyviausia, gali likti pooperaciniai randai, jie gali tamsėti, pigmentuotis. Todėl operaciją atlikus pavasarį ar vasarą reikia teptis apsauginiais kremais, nešioti tamsintus akinius plačiu rėmeliu, kad būtų dengiamas išorinis pjūvio kraštelis.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Apsaugos paskolos pasiūlymas Apsaugos paskolos pasiūlymas rašo:

  trumpalaikė paskola

  Gaukite paskolą nuo 5 000 EUR iki 10 000 000 EUR, o norma – 3% per metus
  trukmė nuo 1 iki 30 metų. Sunkūs ir patikimi saugumo pasiūlymai.
  El. Paštas: tmarjan24@gmail.com
  Whatsapp: +38651390291

 2. Virginija Virginija rašo:

  Užkritę akių vokai dažnai moteriai sukelia diskomforto jausmą, todėl neretai viršutinio voko problema sprendžiama operacijos būdu https://gpklinika.lt/akiu-voku-korekcija/ , kas sugražina pasitikėjimo savimi jausmą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...