2017 Liepos 12

Gydymo kokybė nenukentės

veidas.lt

3 klausimai apie naują kompensuojamųjų vaistų sąrašą sveikatos apsaugos viceministrei Kristinai Garuolienei

– Įsigaliojus naujajam kompensuojamųjų vaistų kainynui paaiškėjo, kad kompensuojamųjų vaistų sąrašas sutrumpėjo. Kaip tai atsilieps pacientams ir kaip reaguos farmacijos bendrovės?

– Pacientus paveiks teigiamai, nes nė viena veiklioji medžiaga iš kompensuojamųjų vaistų sąrašo nedingo, vienų ar kitų gamintojų vaistai yra kompensuojami. Kadangi ne visi gamintojai sutiko sumažinti kainas iki nustatyto lygio, tų gamintojų gaminami vaistai nėra įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Tačiau yra kitų gamintojų vaistai, ir pacientai turi galimybę gydytis, o gydymo kokybė nenukentės.

Daugumą vaistų jie dabar įsigyja pigiau negu anksčiau. Na, o vaistinių ir vaistų gamintojų nuogąstavimai susiję su mažesniu jų pelnu – pacientų tai nepalies.

– Kas lėmė tai, kad kai kurie kompensuojamieji vaistai atpigo, kiti pabrango?

– Vaistai – ypatinga prekė, kuriai būdingi kainų ciklai. Kai gamintojas sukuria vaistą, užregistruoja, gauna leidimą juo prekiauti, jam suteikiamas patento apsaugos laikotarpis, kurio metu vaistą gamina tik jį sukūrusi kompanija. Tuo metu vaisto kaina būna didelė, jam nėra konkurencijos, ir valstybės, taip pat ir Lietuva, kainą priverstos nustatyti tik derybų būdu. Kai patentas baigiasi ir veikliąją medžiagą pradeda gaminti kiti gamintojai, prasideda konkurencija. Nuo tada vaistų kainos pradeda mažėti, o didėti jos negali. Taigi, jei kalbame apie į Lietuvą tiekiamų vaistų kainas, jos negalėjo padidėti.

Tačiau yra tokių atvejų, kad vaistų kainos kitose šalyse mažėjo, o Lietuvos gamintojai jų nemažino tiek, kiek jos mažėjo kitose šalyse, tad tam tikrose vaistų grupėse galėjo didėti priemoka. Bet tokioje grupėje, kur vaistą gamina trys ir daugiau gamintojų, vienareikšmiškai kainos sumažėjo, nes buvo taikomas toks reikalavimas.

Kitas atvejis – jei sumažėjo vaisto gamintojų, pavyzdžiui, kai kurie gamintojai jį nustojo gaminti, kiti pasitraukė iš Lietuvos ir liko tik vienas gamintojas, dėl kainos teko tartis derybų būdu, net jei tas vaistas buvo generinis.

– Ar kompensuojamųjų vaistų sąrašas ir kainos dar keisis? Kokie galimi pokyčiai?

– Tikslas – kad būtų kompensuojama kuo daugiau veikliųjų medžiagų, o ne prekių ženklų. Taigi, mažėjant vaistų kainoms – ne tik priemokoms, bet ir kompensuojamoms kainoms, atsirastų galimybė į kompensavimo sistemą įtraukti daugiau veikliųjų medžiagų. Tai leistų pacientams, kurie šiandien neturi vaistų alternatyvos ir moka už juos visą kainą, įsigyti kompensuojamųjų vaistų su priemoka.

 

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (11)

 1. AllisonMerlo AllisonMerlo rašo:

  Aš mokau per valandą 87 dolerius, dirbančius namuose su 2 vaikais namuose. Aš niekada maniau, kad galėčiau tai padaryti, bet mano geriausias draugas uždirba daugiau nei 10k per mėnesį, todėl ji įtikino mane pabandyti. Su juo susijęs potencialas yra begalinis.

  Štai ką aš darau……>>> http://www.WebJob33.Com

 2. Vilma Vilma rašo:

  Gal derėtų nepersidirbti? Gal dardaviai turėtų kreipti dėmesį į darbuotojų savijautą ir gerinti darbo bei poilsio pertraukėlių sąlygas? Kabinete turėtų stovėti ne tik darbo spintos ir rašomasis stalas, tačiau ir kampelis sau, keleto minučių meditacijai

 3. MichaelDavison MichaelDavison rašo:

  Evacuating life support, for the most part, implies that the individual will bite the dust inside hours or days. Remember that it’s the basic condition, not the expulsion of life support, that really makes somebody bite the dust, and doctors will do everything they can to keep your loved one comfortable. https://www.assignmentland.co.uk

 4. roman davis roman davis rašo:

  Our Government should take a step to improve the treatment department more and better so that all the poor poor patients may get benefits from it.
  https://www.theacademicpapers.co.uk/buy-dissertation-online.php

 5. Shnatel Foster Shnatel Foster rašo:

  Kaip aš sugebėjau išsaugoti savo santuoką.
  Esu vedęs ir 35 metų amžiaus esu iš Monako. Aš vedęs 7 metus su savo vyru Kennedy, mes turime 2 vaikus. Mano santuoka su vyru visada buvo nuostabi, kol trečioji šalis nepateko į niekur. Viskas prasidėjo, kai aš pradėjau stebėti artumą tarp Jonathano ir jo vadinamojo sekretoriaus. Aš net kreipiausi į jį dėl sekretoriaus ir jis sako, kad jie tik draugai. Aš žinojau, kad visa tai yra melas tą dieną, kai pamačiau jo sekretoriaus telefoną meilės žinutėmis, su juo susidūriau, iškart jis įsiplieskė ir paklausė manęs, kokia teisė man teko grumtis su jo telefonu, aš jam pasakiau, kad ketinu pranešti jam ir jo įmonės vadovo sekretoriui, iškart jis man atšokęs išgirdo ir pradėjo mane mušti, mūsų vaikai net pradėjo verkti. Nepaisant jo požiūrio, aš vis dar buvau su juo, jis nustodavo miegoti namuose kartais, net kai išsikraustydavo iš namų ir pradėdavo išvažiuoti pas savo sekretorių, jis palikdavo mane su mūsų vaikais. Aš buvau iki ašarų, neturėjau į ką bėgti, nes viskas, ko norėjau, buvo mano vyro sugrįžimas namo, kol sutikau daktarą Ajayi. Jis man papasakojo, kad mano problemos kilo dėl to, kad mano vyrui buvo blogai pasakyta, kad tai jo akys nebuvo aiškios. Jis man pasakė, kad ketina ištarti burtus, o mano vyras grįš pas mane ir jis man pasakė, ką darysiu. Aš didžiuojuosi sakydamas, kad nepraėjo septynios dienos, kai mano vyras grįžo namo elgedamasis ir būdamas blaivus, mano šeima vėl kartu. Ačiū dr. Ajayi, galite susisiekti su juo naudodami „Viber“ ar „WhatsApp“ numerį: +2347084887094 arba el. Paštu: drajayi1990@gmail.com

 6. Linda Tyler Linda Tyler rašo:

  How cool is it that you care about vulnerable people who face certain diseases. I also spend a lot of time volunteering thanks to invaluable professionals https://essaysservice.com/formatting-a-paper-eight-shortcuts-and-tips.html

 7. Sportuojantys Sportuojantys rašo:

  Maisto papildai internetu: https://sportuojantys.lt/

 8. Vivienne Nort Vivienne Nort rašo:

  As opposed to sleepless nights of constant struggle for composing a good outline, the solution of expert assistance is much more reasonable. The following website will be helpful for you if you need assistance with you essays https://123helpme.org/articles/make-an-outline-for-me/

 9. olivia rhode olivia rhode rašo:

  I have been using services from the sites down below and you won’t believe it, it’s really helpful for me with such ease and smoothness. Whenever I get into trouble while logging in or signing up to my account, I use these sites to deal with my issues and it has been really great help and i suggest you to others to use it these sites.
  Visit :
  https://sites.google.com/tomsazure.com/paypal-login/
  https://sites.google.com/metamaaslogi.com/metamaskextension/

 10. Theodore Theodore rašo:

  When the concept surfaced, some people were very excited. However, some best sex dolls others feel differently about the use of stuffed animals.

 11. Theodore Theodore rašo:

  When the concept surfaced, some people were very excited. However, some best sex dolls others feel differently about the use of stuffed animals.
  https://www.bestrealdoll.com/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...