2011 Balandžio 22

Energetika

Pertvarka Elektrėnų elektrinėje didina įtampą

veidas.lt

Didžiausios Lietuvoje veikiančios elektrinės darbuotojai baiminasi planuojamų permainų įmonėje.

Gali būti atleista iki trečdalio esamų darbuotojų, o tai būtų didelis smūgis Elektrėnams, penktadienį rašo “Vilniaus diena”.

Elektrėnuose veikiančioje Lietuvos elektrinėje šiuo metu dirba kiek daugiau nei 400 žmonių.

“Lietuvos energija”, kuri valdo šią, taip pat Kauno hidroelektrinę ir Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, yra paskelbusi apie planus pertvarkyti visų elektros energiją generuojančių stambiausių įmonių valdymą ir priežiūrą

Pagal numatomą įvykdyti reorganizaciją, apie kurią paskelbta dar pernai rudenį, nuo Lietuvos elektrinės numatyta atskirti remonto tarnybą. Tai reiškia, kad šioje tarnyboje dirbantys žmonės turėtų būti formaliai atskirti nuo Lietuvos elektrinės ir perkelti į kitas įmones.

Lietuvos elektrinės profesinė sąjunga skaičiuoja, kad įvykdžius pertvarką apie 120 dabar elektrinės remontininkais dirbančių žmonių turėtų būti perkelta dirbti į “Lietuvos energijos” antrinę įmonę -uždarąją akcinę bendrovę “Kauno energetikos remontas”. Tai sudarytų apie trečdalį visų dabartinių elektrinės darbuotojų.

Daugelį metų stabilias darbo vietas, kolektyvinėje sutartyje sutartą gerą darbo užmokestį gavę darbininkai baiminasi, kad perkėlus juos į “Kauno energetikos remontą” ilgainiui jie išvis praras darbą.

Vis dar neaišku, kiek darbuotojų ateityje reikės Lietuvos elektrinei, kiek jų bus įdarbinta kitoje įmonėje, kaip keisis darbo sąlygos ir darbo užmokestis.

“Lietuvos energijos” atstovė spaudai Jūratė Kavaliauskaitė paneigė žinias, kad iš Lietuvos elektrinės gali būti atleista net iki 200 žmonių. “Atleidimai nenumatomi”, – pabrėžė atstovė.

17 tūkst. gyventojų turinčiuose Elektrėnuose fiksuojamas vienas mažiausių nedarbo lygių Lietuvoje. Šiuo metu jis siekia apie 10 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...