- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pertvarka Elektrėnų elektrinėje didina įtampą

Autorius: veidas.lt | 2011 04 22 @ 10:15 | Aktualijos,Lietuva,Verslas | No Comments

Didžiausios Lietuvoje veikiančios elektrinės darbuotojai baiminasi planuojamų permainų įmonėje.

Gali būti atleista iki trečdalio esamų darbuotojų, o tai būtų didelis smūgis Elektrėnams, penktadienį rašo “Vilniaus diena”.

Elektrėnuose veikiančioje Lietuvos elektrinėje šiuo metu dirba kiek daugiau nei 400 žmonių.

“Lietuvos energija”, kuri valdo šią, taip pat Kauno hidroelektrinę ir Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, yra paskelbusi apie planus pertvarkyti visų elektros energiją generuojančių stambiausių įmonių valdymą ir priežiūrą

Pagal numatomą įvykdyti reorganizaciją, apie kurią paskelbta dar pernai rudenį, nuo Lietuvos elektrinės numatyta atskirti remonto tarnybą. Tai reiškia, kad šioje tarnyboje dirbantys žmonės turėtų būti formaliai atskirti nuo Lietuvos elektrinės ir perkelti į kitas įmones.

Lietuvos elektrinės profesinė sąjunga skaičiuoja, kad įvykdžius pertvarką apie 120 dabar elektrinės remontininkais dirbančių žmonių turėtų būti perkelta dirbti į “Lietuvos energijos” antrinę įmonę -uždarąją akcinę bendrovę “Kauno energetikos remontas”. Tai sudarytų apie trečdalį visų dabartinių elektrinės darbuotojų.

Daugelį metų stabilias darbo vietas, kolektyvinėje sutartyje sutartą gerą darbo užmokestį gavę darbininkai baiminasi, kad perkėlus juos į “Kauno energetikos remontą” ilgainiui jie išvis praras darbą.

Vis dar neaišku, kiek darbuotojų ateityje reikės Lietuvos elektrinei, kiek jų bus įdarbinta kitoje įmonėje, kaip keisis darbo sąlygos ir darbo užmokestis.

“Lietuvos energijos” atstovė spaudai Jūratė Kavaliauskaitė paneigė žinias, kad iš Lietuvos elektrinės gali būti atleista net iki 200 žmonių. “Atleidimai nenumatomi”, – pabrėžė atstovė.

17 tūkst. gyventojų turinčiuose Elektrėnuose fiksuojamas vienas mažiausių nedarbo lygių Lietuvoje. Šiuo metu jis siekia apie 10 proc.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pertvarka-elektrenu-elektrineje-didina-itampa

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.