Verslas

veidas.lt

Paskelbęs, kad kainos kyla, Statistikos departamentas nieko nenustebino – tai jaučiame kiekvienas. Labiau ar mažiau – priklauso nuo piniginės storėjimo. Arba nestorėjimo. Kai ji storėja, sako ekspertai, ir kainos stiebiasi – lyg kas tyčia stengtųsi, kad per daug nepraturtėtume. Dar sako, kad taip ir turi būti, nes prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje artėja prie Europos vidurkio, o infliacija yra gerai…

veidas.lt

Savaitraštis „Veidas“ jau septynioliktą kartą išrinko Metų vadovą – žmogų, kuris ne tik sugeba sėkmingai auginti ir plėsti įmonę, kuriai vadovauja, didinti inovatyvių produktų gamybos, eksporto apimtis ir kurti didelę pridėtinę vertę, o iš kitų išsiskiria unikaliais sprendimais ir lyderio gebėjimais, bet ir kuria naujas darbo vietas bei puikiai žino, kad be patikimo užnugario – motyvuotų darbuotojų komandos – norimų rezultatų nepasieks, todėl pelnu dalijasi ir su kolektyvu, kuriam vadovauja, ir su visuomene.

veidas.lt

Kai 1989 m. laivų mašinų ir mechanizmų specialisto diplomu nešinas A.Šileika atėjo į AB „Vakarų laivų gamykla“ (VLG), jį, kaip ir daugelį jaunų specialistų, paskyrė dirbti meistro padėjėju viename iš įmonės cechų. Po poros metų jis tapo jau kito cecho viršininko pavaduotoju, dar po metų grįžo į pirmąjį cechą, bet jau jo viršininku, dar po dvejų tapo VLG gamybos direktoriumi, o nuo 2001-ųjų jis – įmonių grupės, vienijančios 18 bendrovių, kurios specializuojasi laivų statybos, remonto ir modernizavimo, didelių ir sudėtingų metalo konstrukcijų bei įrenginių gamybos, uosto krovos darbų, inžinerinio projektavimo ir kitose srityse, generalinis direktorius.

veidas.lt

Dabar startuolių matome šimteriopai daugiau nei prieš penketą metų. Tačiau dideli skaičiai neatskleidžia tikrosios tiesos – kiek startuolių išgyvena. Kaip sako Silicio slėnio ekspertai, vien gera idėja mažai ko verta.

Metų vadovas 2016

veidas.lt

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo savaitraščio „Veidas“ konkurso septynioliktuoju laureatu tapo vienos didžiausių inžinerinės pramonės įmonių Lietuvoje AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

veidas.lt

Nekilnojamojo turto rinkoje 2016 m. buvo užfiksuotas didžiausias metinis butų kainų augimas nuo pat 2008-ųjų. Plėtotojai pripažįsta, kad norintys pasirinkti labiausiai jiems tinkantį būstą pirkėjai vėl ima dairytis į brėžinius. Bet į nuo šių metų pradžios kartojamą klausimą, ar nesipučia naujas burbulas, analitikai atsako, kad būsto rinkos temperatūra normali. Kita vertus, pardavėjų ir pirkėjų lūkesčiai visuomet skiriasi: vieni nori parduoti kuo brangiau, kiti – įsigyti kuo pigiau. Savaitraštis „Veidas“ siūlo ne tik prisiminti nuosmukius ir pakilimus, kuriuos nekilnojamojo turto rinka patyrė per pastarąjį dešimtmetį, bet ir palyginti lūkesčius su realia situacija šioje rinkoje.

veidas.lt

Oficialioji statistika teigia, kad per metus vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje padidėjo kone 8 proc., o analitikai tikina, kad jau uždirbame daugiau negu prieš krizę ir šiemet uždirbsime dar daugiau. Bet žmonių akyse džiaugsmo kažkodėl nedaug: nors darbdaviai pripažįsta, kad atlyginimus ir šiemet teks kelti, kaip traukė, taip ir tebetraukia jie į svečias šalis laimės ir didesnės algos ieškoti, o likusieji aidu kartoja, kad gal kam nors ir moka daugiau, bet jiems – tai jau tikrai ne. Kažkaip nesueina galai… O jei nesueina, tai kodėl?

veidas.lt

Nors šiuolaikiniai moksliniai atradimai gali būti vykdomi globaliai, nesusisaisčius geografiniais ar kultūriniais saitais, o didieji mokslo centrai stovi ne Lietuvoje, nacionalinį mokslą stengiamės daugiau ar mažiau puoselėti ir kiek įmanoma finansuoti. Tačiau finansiškai nelepinamas mokslas šiandien prisiduria ir pats, o artėjant 2020-iesiems norima dar tvirčiau jį sumegzti su verslu.
Kad ant mokslo pamatų pastatytas verslas gali uždirbti didžiulius pinigus, rodo ir neseniai paskelbti įmonių rezultatai: susumavus praėjusių metų finansinius rodiklius, biofarmacijos įmonė „Sicor Biotech“ buvo pelningiausia, sumokėjo beveik 20 mln. eurų pelno mokesčio.

MADA

veidas.lt

Lietuvoje sparčiai gausėja mados ženklų, klientams siūlančių nebūtinai originalius ir kokybiškus gaminius. Aiškėja, kad kai kuriuos jų kuria ir parduoda nebaigę jokių su tuo susijusių studijų ir net visiškai mada nesidomintys bei adatos rankose niekada nelaikę „dizaineriai”.

veidas.lt

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo metu Vilniaus centre įsikūrusios ministerijos turėtų būti perkeltos į naują vietą. Dalis jų, pasak premjero, galėtų savo vietą atrasti ir kituose šalies miestuose, pavyzdžiui, Kaune. Toks sprendimas esą padėtų taupyti valstybės biudžeto lėšas, šiuo metu skiriamas ministerijų išlaikymui.

veidas.lt

Pirminio būsto rinka Naujuosius sutiks vėl pakiliai – Vilniuje trečius metus iš eilės fiksuojamas vidutiniškai 20 proc. pardavimo augimas. Tiesa, didžioji dalis sandorių sudaroma Lietuvos sostinėje, kur naujų butų parduodama 11 kartų daugiau nei Kaune ir 15 kartų daugiau nei Klaipėdoje, tačiau ir pastariesiems miestams 2016-ieji atnešė iki tol nebūdingą tiek plėtotojų, tiek pirkėjų aktyvumą.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...