Verslas

veidas.lt

Oficialioji statistika teigia, kad per metus vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje padidėjo kone 8 proc., o analitikai tikina, kad jau uždirbame daugiau negu prieš krizę ir šiemet uždirbsime dar daugiau. Bet žmonių akyse džiaugsmo kažkodėl nedaug: nors darbdaviai pripažįsta, kad atlyginimus ir šiemet teks kelti, kaip traukė, taip ir tebetraukia jie į svečias šalis laimės ir didesnės algos ieškoti, o likusieji aidu kartoja, kad gal kam nors ir moka daugiau, bet jiems – tai jau tikrai ne. Kažkaip nesueina galai… O jei nesueina, tai kodėl?

veidas.lt

Nors šiuolaikiniai moksliniai atradimai gali būti vykdomi globaliai, nesusisaisčius geografiniais ar kultūriniais saitais, o didieji mokslo centrai stovi ne Lietuvoje, nacionalinį mokslą stengiamės daugiau ar mažiau puoselėti ir kiek įmanoma finansuoti. Tačiau finansiškai nelepinamas mokslas šiandien prisiduria ir pats, o artėjant 2020-iesiems norima dar tvirčiau jį sumegzti su verslu.
Kad ant mokslo pamatų pastatytas verslas gali uždirbti didžiulius pinigus, rodo ir neseniai paskelbti įmonių rezultatai: susumavus praėjusių metų finansinius rodiklius, biofarmacijos įmonė „Sicor Biotech“ buvo pelningiausia, sumokėjo beveik 20 mln. eurų pelno mokesčio.

MADA

veidas.lt

Lietuvoje sparčiai gausėja mados ženklų, klientams siūlančių nebūtinai originalius ir kokybiškus gaminius. Aiškėja, kad kai kuriuos jų kuria ir parduoda nebaigę jokių su tuo susijusių studijų ir net visiškai mada nesidomintys bei adatos rankose niekada nelaikę „dizaineriai”.

veidas.lt

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo metu Vilniaus centre įsikūrusios ministerijos turėtų būti perkeltos į naują vietą. Dalis jų, pasak premjero, galėtų savo vietą atrasti ir kituose šalies miestuose, pavyzdžiui, Kaune. Toks sprendimas esą padėtų taupyti valstybės biudžeto lėšas, šiuo metu skiriamas ministerijų išlaikymui.

veidas.lt

Pirminio būsto rinka Naujuosius sutiks vėl pakiliai – Vilniuje trečius metus iš eilės fiksuojamas vidutiniškai 20 proc. pardavimo augimas. Tiesa, didžioji dalis sandorių sudaroma Lietuvos sostinėje, kur naujų butų parduodama 11 kartų daugiau nei Kaune ir 15 kartų daugiau nei Klaipėdoje, tačiau ir pastariesiems miestams 2016-ieji atnešė iki tol nebūdingą tiek plėtotojų, tiek pirkėjų aktyvumą.

veidas.lt

Gruodžio pradžioje Baltijos šalių premjerai Rygoje pasirašė regioninės dujų rinkos sukūrimo deklaraciją. Ji padeda pagrindą nacionalinių dujų rinkų sujungimui ir apibrėžia dujų sektoriaus reformos veiksmus, būtinus tam, kad vieninga rinka Baltijos šalyse galėtų sėkmingai veikti.

Ekonomika

veidas.lt

Nuo šių metų spalio 1 dienos pradėjo veikti nauja Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išmanioji mokesčių administravimo sistema (i.MAS). Didelių kalbų sukėlė viena iš šios sistemos paslaugų – i.VAZ, arba elektroninių važtaraščių posistemis. Davusi tris mėnesius laiko, per kurį netaikys nuobaudų, VMI skelbia, kad nuo 2017 m. sausio tokia deklaravimo sistema bus griežtinama. Šis nutarimas programos iniciatorius ir verslininkus padalijo į dvi stovyklas.

veidas.lt

„Ketvirtoji pramonės revoliucija – ar su politikais, ar be jų – bus, tik klausimas, ar būsime jai pasirengę, nes prognozuojami labai greiti pokyčiai“, – sako Edgaras Leichteris, Lietuvos robotikos asociacijos direktorius

veidas.lt

Šių metų pabaigoje du Lietuvos bankai pristatė bekontaktes mokėjimo korteles. Šis elektroninis atsiskaitymo už smulkias prekes metodas, nors ir nėra naujiena pasaulyje, greičiausiai ir toliau pratins šalies vartotojus pereiti nuo grynųjų pinigų prie paprastų elektroninių sprendimų. Tačiau bekontaktės mokėjimo kortelės žada būti tik tarpinis variantas: mūsų pagrindinės piniginės gali keltis į telefonus ar apskritai išnykti.

veidas.lt

Pastaraisiais metais vis kalbama apie mažmeninės prekybos tinklų rinkoje vyksiančius persistumdymus. Jų centre beveik visuomet atsidurdavo tik šį pavasarį dirbti pradėjęs vokiečių mažmeninės prekybos tinklas „Lidl“, tačiau metų pabaigoje reikšmingesnėmis naujienomis dalijasi senbuviai: neseniai prabilta apie galimas „Rimi“ ir „Iki“ jungtuves, inicijuotas pirmosios pusės. Derybos, pasak savininkų, dar vyksta, tačiau tokie prekybos rinkos stambėjimo procesai buvo prognozuojami jau prieš kelerius metus.

veidas.lt

BFL Dar ankstesnė Vyriausybė sulaukė specialistų darbo grupės siūlymų prijungti „Sodros“ įmoką, kurią už darbuotoją moka darbdavys, prie darbuotojui „į rankas“ mokamo atlyginimo. Buvo netgi tikimasi, kad pakeitimai įsigalios nuo 2014-ųjų pradžios. Nauja tvarka nebūtų keitusi „į rankas“ gaunamų pinigų sumos, tačiau „popieriuje“ rašoma alga padidėtų maždaug 31 proc. be poros šimtųjų po kablelio. Arūnas [...]

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...