Verslas

VERSLAS

veidas.lt

Bendrovė „Lidl Lietuva“, toliau investuodama Lietuvoje, susidūrė su kliūtimis. Turto banko aukcione įsigijusi 2 ha teritoriją Vilniuje, Giraitės gatvėje, su buvusiu Vilniaus kelių policijos pastatu, bendrovė nutarė nugriauti „vaiduoklį“ ir jo vietoje pastatyti naują biurų pastatą, sutvarkyti aplink esančią teritoriją, Neries pakrantę.

ENERGETIKA

veidas.lt

Sostinės šilumos ūkio apžiūra prieš pavasarį suplanuotą jo grąžinimą Vilniaus savivaldybei pamažu stumiasi į priekį, nors dėl bendro techninio eksperto atrankos principų Vilniaus šilumos tinklams ir „Vilniaus energijai“ nepavyksta susitarti iki šiol.

Verslas

veidas.lt

Nuo lapkričio 1 d. didės gėrimų kainos. Nors užstato dydis liks toks pat, už produktą reikės mokėti daugiau.

VERSLAS

veidas.lt

Praėjusių metų pabaigoje „Lukoil“ pranešė parduodanti savo degalinių tinklą Lietuvoje. Šių metų vasarį atsirado ir paslaptingas pirkėjas. Praėjo beveik metai – „Lukoil“ vardas ir toliau gundo vairuotojus užsukti. Taigi kas įvyko?

Bendruomenės

veidas.lt

Lietuvoje yra 1,8 tūkst. vietos bendruomenių, bet jų atstovai sako, kad jos nei matomos, nei girdimos, nei aprašomos – „pogrindinės“. Tačiau bendruomenių jėgomis sukurtomis įdomybėmis, pasirodo, domimasi net užsienyje.

EKONOMIKA

veidas.lt

Kinija agresyviai, nesiruošdama vykdyti prisiimtų įsipareigojimų keisti savo politinę ir ekonominę sanklodą, siekia būti pripažinta rinkos ekonomikos valstybe. Jei toks Kinijos ekonomikos statusas iki šių metų pabaigos bus patvirtintas Europos Komisijoje, tai bus didžiausias iššūkis ne tik senųjų Europos valstybių pramonei – tai gali tapti pabaigos pradžia Lietuvos gamintojams.

INVESTICIJOS

veidas.lt

Pristojusios investicijos, pingantis nekilnojamasis turtas, mažėjantis gyventojų skaičius ir nerimas dėl savo sveikatos bei saugumo – taip galėtų atrodyti juodasis Vilniaus ir aplinkinių regionų raidos scenarijus, jo pašonėje pradėjus veikti baltarusiškai Astravo elektrinei. Tačiau analogiškų istorijų pavyzdžiai rodo, kad tai greičiausiai ir liks tik neišsipildžiusiu siaubo filmo scenarijumi.

VERSLAS

veidas.lt

Jau dvyliktą kartą Ūkio ministerija apdovanojimais „Už nuopelnus verslui“ įvertins sėkmingas verslininkų investicijas, įdiegtas inovacijas, pasiektus rezultatus prisidedant prie šalies ekonomikos augimo. Tradicinis konkursas – tai galimybė Lietuvos verslininkams supažindinti ne tik verslo bendruomenę, bet ir visą visuomenę su įkvepiančiais ir perspektyviais sėkmės pavyzdžiais, pristatyti savo sėkmės istorijas ir pasidalyti patirtimi.

DARBO EFEKTYVUMAS

veidas.lt

Kad trise vieno darbą daryti neefektyvu, lietuviai susizgrimba tik ištikus krizei. Tą rodo darbo našumo statistika. Pagal ją vis dar trečdaliu atsiliekame nuo išsivysčiusių šalių vidurkio, o tai gresia konkurencingumo praradimais.

BANKAI

veidas.lt

Du ekspertai, dvi nuomonės. DNB Baltijos šalių padalinio vadovas Matsas Wermelinas sako, kad kuo didesnis bankas, tuo platesnis skyrių tinklas, didesnė paslaugų įvairovė ir spartesnis paslaugų bei aptarnavimo vystymas. O štai Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas nevyniodamas į vatą rėžia, kad jau geriau du bankai iš Švedijos ir Norvegijos, o ne vienas iš Estijos.

DARBO UŽMOKESTIS

veidas.lt

Darbo užmokestis į rankas per metus padidėjo 8,5 proc., o realusis užmokestis – 7,7 procento.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Jei būtų galimybė balsuoti JAV prezidento rinkimuose, kurį kandidatą pasirinktumėte?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...