2011 Balandžio 21

Pinigų plovimas

Įstatymo pataisos padės efektyviau taikyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones

veidas.lt

eurai_skrenda

Seimas priėmė Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisas, kuriomis tobulinama pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisinė bazė. Šiuos įstatymo pakeitimus parėmė 104 Seimo nariai, 1 parlamentaras susilaikė.

Tikimasi, kad priimtos pataisos sudarys teisines prielaidas efektyviau taikyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones, formuos nepakantumą ir nepalankią erdvę pinigų plovimo ir teroristų finansavimo atsiradimo aplinkybėms.

Šiuo metu galiojantis įstatymas nustato, kad finansų įstaigos ir kiti subjektai, išskyrus notarus ar asmenis, turinčius teisę atlikti notarinius veiksmus, advokatus ar advokatų padėjėjus, antstolius ar teisę atlikti antstolių veiksmus turinčius asmenis, nustatę, kad jų klientas atlieka įtartiną piniginę operaciją ar sandorį, privalo tą operaciją ar sandorį sustabdyti ir ne vėliau kaip per 3 darbo valandas apie šią operaciją ar sandorį pranešti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai.

Priimtomis pataisomis nutarta panaikinti galiojančią išimtį notarams ar asmenims, turintiems teisę atlikti notarinius veiksmus, advokatams ar advokatų padėjėjams, antstoliams ar teisę atlikti antstolių veiksmus turintiems asmenims.

Įstatymo pakeitimais taip pat nutarta įtvirtinti pareigą finansų įstaigoms ir kitiems subjektams, gavus informacijos, kad klientas ketina atlikti įtartiną ar neįprastą piniginę operaciją ar sandorį, apie tai nedelsiant informuoti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, o advokatams ar advokatų padėjėjams – Lietuvos advokatūrą.

Įstatymo projektas buvo parengtas siekiant įgyvendinti Europos Tarybos Ekspertų komiteto rekomendacijas dėl priemonių, nukreiptų kovai su pinigų plovimu bei teroristų finansavimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...