Politika

veidas.lt

Donaldas Trumpas gestikuliuoja, mikliai surašo visas į galvą šovusias mintis savo tviterio paskyroje. Kai abejoja, pasikaso pakaušį. Kai nuobodžiauja, rankioja nuo kostiumo pūkus. Jo rankos visada užimtos, ir šiuo požiūriu galima sakyti, kad D.Trumpas tikrai nesėdi jų sudėjęs.

Violeta MOTULAITĖ

veidas.lt

Gyvename globaliame pasaulyje, esame integrali to pasaulio dalis. Gerdami kavą, arbatą, valgydami šokoladą net nesusimąstome, kad šie produktai galbūt buvo pagaminti ar jų žaliavos užaugintos šalyse, kuriose žmonės kenčia skurdą, nepriteklius, yra pažeidžiami neteisingų santykių ar klimato anomalijų. Skurdas, maisto trūkumas, nedarbas, neraštingumas, užkrečiamųjų ligų plitimas neturi sienų, tad ir įveikti tai galime tik visi drauge. Todėl neatsitiktinai vystomojo bendradarbiavimo politika yra neatskiriama visų išsivysčiusių šalių užsienio politikos dalis.

veidas.lt

Prieš du prisidirbusius Seimo narius mojuojama apkaltos vėzdu. Bet lig šiol mojuota dažnai, o per visą atkurtos nepriklausomybės laikotarpį jų buvo tik penkios ir tik trimis atvejais tai politikams kainavo postą.
Du „šviežiausi“ prasižengėliai galimos apkaltos prisišaukė dėl labai skirtingų priežasčių: vienas – dėl įtartinų draugysčių su atstovaujančiaisiais Rusijos interesams ir nusikalstamo pasaulio asmenimis, kitas – dėl galimo seksualinio priekabiavimo.

veidas.lt

3 klausimai apie besitraukiančias elektronines atsiskaitymo knygeles Tomui Karpavičiui, Lietuvos banko Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus viršininkui

veidas.lt

Ekspremjeras Algirdas Butkevičius kovo 15 d. buvo apklaustas kaip paprastas liudytojas politinės korupcijos byloje, susijusioje su koncernu „MG Baltic“, – tą jis pats patvirtino BNS. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai domėjosi galimu spaudimu politikams dėl dviejų klausimų – kelio Vilnius–Utena rekonstrukcijos ir Jono Basanavičiaus paminklo.

Arūnas BRAZAUSKAS

veidas.lt

„Ar romai yra primityvūs, ar tiesiog skurdžiai?“ – „The New York Times“ 2013 m. spalio 13 d. pasirodė tokio pavadinimo Dano Bilefsky straipsnis. Klausimai aktualūs ir šiandien.

veidas.lt

Net prioritetu įvardytose srityse valdantieji tik po metų ar dvejų ketina patvirtinti kai kurių permainų koncepcijas, kurioms įgyvendinti nežinia iš kur ims lėšų.
Įžangai – citata: „Rugsėjo pradžioje paskelbsime savo šešėlinės vyriausybės programą. Likus trims mėnesiams iki Vyriausybės darbo būsime pajėgūs šnekėtis su interesų grupėmis, kokios problemos, kokie siūlomi jų sprendimo būdai, kokie žmonės galėtų imtis jas spręsti. Jei laimėtume rinkimus, mums bus labai lengva, nes būsime pasirengę iš karto dirbti – ne mėnesį kurti programas, o ateiti ir aiškiai pasakyti, kas numatyta daryti.“

veidas.lt

Kovo 10-ąją, penktadienį, baigėsi Seimo vicepirmininko Mindaugo Basčio tarnyba šiame poste. Jo paties prašymu politikas atleistas iš pareigų. Seimas tam pritarė daug nedvejodamas: už balsavo 85 deputatai, 10 susilaikė ir tik vienas buvo prieš.

veidas.lt

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Gintautas Kėvišas nebegali toliau dirbti, todėl bus ieškoma teisinių priemonių jį atleisti. „Aš vienareikšmiškai palaikau kultūros ministrės poziciją ir sprendimą – žmogus, kuris praradęs tiesioginio vadovo pasitikėjimą, nebegali toliau dirbti“, – taip premjeras Saulius Skvernelis reagavo į teatro vadovo pareiškimą, kad trauktis iš pareigų jis neketina.

veidas.lt

Lietuva kitoms valstybėms davė ne vieną iškilų politinį lyderį, tad netiesiogiai prisidėjo ir prie jų pažangos. Tiesa, kai kurie jų nuo lietuviškų šaknų nutolę jau per kelias kartas, nemažai tarp iš Lietuvos kilusių žymių politikų – ne etniniai lietuviai, o litvakai ar jų palikuoniai.

Lietuvai – 100: kaip mes keičiame pasaulį

veidas.lt

Mūsų nedidelė valstybė per beveik šimtą savo gyvavimo metų pasauliui davė impulsų civilizaciniams pokyčiams ir išugdė asmenybių – tų pokyčių kuo įvairiausiose srityse architektų. Kovo 11-osios išvakarėse rašinių ciklą „Lietuvai – 100: kaip mes keičiame pasaulį“ pradedame nuo Lietuvos ir lietuvių indėlio į politinius pokyčius, toli peržengusius mūsų valstybės ribas.
„Lietuva – labiau civilizacijos vartotoja nei kūrėja“, – savo dėstytojo išeivijos veikėjo, sociologo Vytauto Kavolio žodžius prisimena Istorijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Algimantas Kasparavičius.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...