2011 Balandžio 29

Politinės konsultacijos

Aptarta branduolinė sauga

veidas.lt

Scanpix

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas balandžio 28 dieną Taline dalyvavo Lietuvos ir Estijos politinėse konsultacijose Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kuriose daugiausia dėmesio skirta branduolinės saugos užtikrinimo ES kaimynystėje ir energetinio saugumo klausimams.

„Lietuvai susirūpinimą kelia Rusijos ir Baltarusijos veiksmai planuojant atominės energetikos objektus ES kaimynystėje. Todėl Lietuvai ir visai ES ypač svarbus praėjusį mėnesį ES valstybių vadovų priimtas sprendimas reikalauti branduolinės energetikos saugos ES ir jos kaimynystėje užtikrinimo“, – pabrėžė viceministras.

Kovo 24-25 d. vykusiame Europos Vadovų Tarybos susitikime buvo sutarta, kad ES reikalaus atsparumo testų taikymo esančioms ir būsimoms atominėms jėgainėms ES kaimynystėje. Be to, Europos Komisija buvo įpareigota pateikti pasiūlymus dėl branduolinės saugos ES kaimynystėje užtikrinimo.

Konsultacijų metu taip pat buvo aptartos ES ekonominio valdymo stiprinimo iniciatyvos, tolesnės bendradarbiavimo galimybės svarstant totalitarinių nusikaltimų įvertinimo ES lygiu klausimą, ES Baltijos jūros regiono strategijos įgyvendinimo pažanga ir ES plėtros procesas.

Taip pat buvo aptarti numatomi bendri Lietuvos, Latvijos ir Estijos tarptautinio pripažinimo dvidešimtmečio minėjimui skirti renginiai.

Lietuva teigiamai įvertino šiuo metu Baltijos ministrų tarybai pirmininkaujančios Estijos iniciatyvas energetikos ir transporto klausimais bei pirminius pasiūlymus dėl šios organizacijos struktūros supaprastinimo.

Vizito metu E. Meilūnas susitiko su Estijos užsienio reikalų ministerijos sekretore Kaja Tael ir Estijos parlamento Europos reikalų komiteto pirmininku Taaviu Rõivasu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...