2011 Balandžio 19

Vilniaus savivaldybė

Vilniaus meru išrinktas A.Zuokas

veidas.lt

Antradienį Vilniaus meru išrinktas buvęs sostinės vadovas, jokiai partijai šiuo metu nepriklausantis Artūras Zuokas.

Už jį balsus atidavė 26 sostinės politikai iš 51.

A.Zuokas rinkimuose nurungė ligšiolinį merą konservatorių Raimundą Alekną ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovą Jaroslavą Kaminskį.

R.Alekna gavo 16, J.Kaminskis – devynis balsus.

“Norėčiau, kad ši pergalė netaptų tik simboliu iškilmingos akimirkos ir dar vien įrašu mano biografijoje. Norėčiau, kad tai būtų esminių pasikeitimų mieste tąsa”, – po pergalės sakė A.Zuokas.

Į vicemerus jis pasiūlė Darbo partijos atstovą Joną Pinskų, dėl vietos sostinės taryboje atsisakiusį Seimo nario mandato, ir socialdemokratą Romą Adomavičių, ėjusį šias pareigas ir iki šiol.

A.Zuokas Vilniaus meru buvo 2000-2007 metais. 2008 metais jis buvo nuteistas dėl pasikėsinimo papirkti buvusį tarybos narį Vilmantą Drėmą. A.Zuoką taip pat iki šiol persekioja šešėlis dėl netinkamų ryšių su verslo įmonių grupe “Rubicon group”, kuri dabar vadinasi “Icor”. A.Zuokas visus kaltinimus neigia.

Politikas 2008 metais su Liberalų ir centro sąjunga buvo išrinktas į Seimą, bet 2009-ųjų pabaigoje mandato atsisakė, vėliau pasitraukė ir iš partijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...