2011 Sausio 25

Automobiliai

MINI išrinktas sėkmingiausiu dešimtmečio automobiliu

veidas.lt

Vokietijos automobilių žurnalas „Automobilwoche“ MINI išrinko „Dešimtmečio automobiliu“ („Car of the decade“). Komisijos teigimu, prestižinių mažų ir kompaktinių automobilių segmento atstovas yra tikras pasaulinės sėkmės ir nuolat augančio populiarumo pavyzdys.

1959 m. britų pasauliui pristatytam, o nuo 2000 m. Vokietijos koncerno „BMW Group“ gaminamam MINI laimėjimą dešimtmečio automobilio apdovanojimuose atnešė sėkminga jo evoliucija, išlaikytas individualus dizainas ir nuolat besiplečiantis jo galimybių bei techninių savybių spektras. Dešimtmečio automobiliu MINI taip pat buvo išrinktas ir dėl jo įtakos visai automobilių industrijai.

Morris_Mini-Minor_1959

„Įveikęs įtemptą konkurenciją, per paskutinius dešimt metų MINI išlaikė savo individualumą ir išsiskyrė iš kitų. „BMW Group“ kol kas yra vienintelis gamintojas per dešimt metų sugebėjęs savarankiškai išvystyti tokį unikalų prestižinio mažo automobilio prekinį ženklą ir pasiekti rekordinius pardavimus“, – sako žurnalo redaktorius Guido Reinking.

Praėjusiais metais visame pasaulyje buvo parduoti 234,1 tūkst. naujų MINI automobilių. Tuo tarpu per paskutinius dešimt metų visame pasaulyje buvo parduota net 1,8 mln. MINI.

P90055088

Didžiausią triumfą MINI prekės ženklo automobiliai pasiekė 2001 m., kuomet jų gamybą perėmęs koncernas „BMW Group“ pristatė atnaujintą MINI prekės ženklą ir prestižinių mažų automobilių koncepciją. Vėliau, 2006 m. Vokietijos gamintojas pristatė antros kartos MINI ir MINI kabrioleto bei „MINI Clubman“ modelius. Praėjusieji metai MINI buvo itin reikšmingi, nes šią šeimyną papildė išskirtinis narys – pirmasis keturių durų ir keturiais ratais varomas „MINI Countryman“ crossover.

Žurnalo „Automobilwoche“ surengtuose tradiciniuose „Dešimtmečio automobilio“ rinkimuose buvo renkami visą dešimtmetį sėkmingais automobilių versle išlikę žmonės, įmonės ir produktai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...