2011 Balandžio 28

Lažybų tarpininkai

Vasarą benzinas kainuos 5 Lt/l

veidas.lt

"Veido" archyvas

Kuro kainoms Lietuvoje kylant kone kiekvieną savaitę, lažybų tarpininkai siūlo lažintis ar iki 2011 m. rugsėjo 1 d. už litrą populiariausio A95 markės benziną degalinėse mokėsime 5 litus. Prognozės vairuotojų neguodžia – lažybų tarpininkai duoda net 80 proc. tikimybę, jog iki rudens benzino kaina pasieks minėtą ribą.

„Pasaulinės naftos kainos kyla ir yra rekordinėse aukštumose, o rinkos analitikai perspėja, kad nemato ryškių ženklų, kodėl jos galėtų mažėti. Šios tendencijos tiesiogiai veikia ir kainas degalinėse Lietuvoje, juolab kad degalinių tinklų atstovai taip pat perspėja, jog vasarą litras benzino gali kainuoti 5 Lt ir daugiau, – sakė Europos interneto lažybų bendrovės „Unibet“ lažybų tarpininkas Kenethas Pedersenas. – Remdamiesi šiomis ekspertų prognozėmis sudarėme tikimybę ir pasiūlėme galimybę vartotojams lažintis, ar kuras išties ir toliau taip sparčiai brangs“.

„Orlen Lietuva“ degalinių tinklo atstovai žiniasklaidoje yra teigę, kad jei naftos kainos pasieks 2008 m. lygį, kuomet už barelį naftos buvo mokama 150 JAV dolerių, vasarą benzino kaina Lietuvoje gali pasiekti 5 Lt. 2009 m. pirmame ketvirtyje populiariausio 95 markės benzino kaina Lietuvos degalinėse buvo 3,42 Lt, tačiau nuo to laiko kainų kreivė kilo tik aukštyn ir šiuo metu kai kuriose degalinėse pasiekė 4,8 Lt.

„Unibet“ portale dėl to, ar iki rudens A95 markės benzinas kainuos 5 Lt/l, kertama lažybų santykiu 1,25-3,50. „Tai reiškia, kad asmuo, pastatęs 10 litų už tai, kad degalai minėtos ribos nepasieks, laimėjimo atveju gautų 35 litus“, – aiškino K. Pedersenas

Tai jau ne pirmas kartas, kai „Unibet“ siūlo vartotojams galimybę lažintis dėl kuro kainų augimo Lietuvoje. Prieš metus, 2010 metų kovą, kada taip pat intensyviai brango degalai, bendrovė pasiūlė lažintis, ar kuro kainos pasieks tuomet įspūdingai atrodžiusią ribą – 4,4 Lt/litrą. Tiesa, tuomet bukmekerių prognozės nepasitvirtino – iki birželio mėnesio ši norma nebuvo pasiekta.

Atskaitine degaline, pagal kurios kainas bus stebima, ar benzinas perkops 5 litų ribą, „Unibet“ pasirinko „Statoil“ degalinę Žirmūnuose, Vilniuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...