2010 Rugsėjo 30

Žiniaskaida

Valdantieji blokuoja PVM lengvatas spaudai

veidas.lt

Seimo Krikščionių partijos frakcija prieš metus Seime registravo įstatymo pataisą, kuria buvo siekiama sugrąžinti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą knygų, laikraščių ir žurnalų leidybai bei platinimui. Vyriausybei buvo siūlyta PVM neapmokestinti bilietų į teatro spektaklius, nepramoginius koncertus ir kitus kultūrinius renginius, taip pat sporto varžybas.

Kaip sakė įstatymo pakeitimus iniciavusios Krikščionių partijos frakcijos Seime seniūnas Vidmantas Žiemelis: “Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymas nenumato PVM lengvatų laikraščiams ir žurnalams, taip pat meno ir sporto paslaugoms. Siekiant sukurti geresnes sąlygas viešumui, palengvinti meno, kultūros ir sporto veiklą finansiniu sunkmečiu ir buvo parengtas įstatymo projektas. Mes siekiame, kad spauda, knygos bei kultūriniai ir sporto renginiai būtų prieinami ir eiliniam piliečiui, gaunančiam nedideles pajamas”.

Seimo Krikščionių partijos frakcija siūlė lengvatinį PVM tarifą taikyti bent iki 2012 m. gruodžio 31 d.

Vis gi iki šiol šis siūlymas į Seimo posėdžių darbotvarkę įtrauktas nebuvo. Krikščionių partijos frakcija surinko 47 parlamentarų parašus, tikėdamasi, kad įstatymo pataisa galų gale bus svarstoma. “Tačiau valdančioji dauguma atsisako net svarstyti šį pasiūlymą komiteto posėdžiuose”, – teigia V. Žiemelis.

Krikščionių partijos frakcija ruošiasi parengti įstatymo projektą, kuriame būtų numatyta, per kiek laiko komitetai privalo posėdžiuose apsvarstyti Seimo narių pritarimo sulaukusių įstatymų pataisų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  O koks dabar yra taikomas? 20 procentų? Tada nenuostabu, kad valdantieji net nesiteikia išklausyti tokio siūlymo. Pinigai, pinigėliai…

 2. Python Python rašo:

  reiskias toliau pilsim ant valdanciuju ;)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...