2010 Birželio 21

PVM

Vyriausybė nepritaria PVM lengvatoms

veidas.lt

Vyriausybė ketina nepritarti Seimo nario Algirdo Butkevičiaus parengtoms įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nuo 2011 metų lengvatinį 10 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą taikyti devynioms prekių ir paslaugų grupėms.

Vyriausybė teigia įvertinusi itin ženklius galimus valstybės biudžeto pajamų netekimus ir tai, “kad vartotojai vis tiek nepajus tiesioginės naudos”, taigi projektui pritarti neketina.

A. Butkevičius siūlė lengvatinį 10 proc. PVM tarifą taikyti šioms prekėms ir paslaugoms:

1) visuomeniniam transportui, įskaitant keleivių pervežimą geležinkeliu ir vidaus vandenimis;

2) knygoms, laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams;

3) vaistams, veterinariniams vaistams, specialios paskirties kūdikių maisto produktams, taip pat medicinos įrangai;

4) viešbučio tipo ir specialaus apgyvendinimo paslaugoms;

5) šviežiai atšaldytai mėsai ir valgomiems subproduktams;

6) šviežiai atšaldytai naminių paukščių mėsai ir jų valgomiems subproduktams;

7) gyvoms, šviežioms ir atšaldytoms žuvims;

8) gyvenamųjų namų statybos, renovacijos, apšiltinimo paslaugoms, už kurias mokama valstybės ir savivaldybių biudžetų, valstybės teikiamų lengvatinių kreditų ir valstybės specialiųjų fondų lėšomis;

9) šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti, bei į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui.

Anot Vyriausybės, dėl lengvatinio PVM tarifo taikymo metiniai valstybės biudžeto pajamų netekimai sudarytų apie 428 mln. litų, taigi vietoje to, kad reikėtų sumažinti 4,5 mlrd. litų biudžeto deficito, tektų deficito sumažinimo uždavinį padidintų iki beveik 5 mlrd. litų.

Lengvatinių PVM tarifų taikymo buvo atsisakyta nuo 2009 m. sausio 1 d., įgyvendinant Vyriausybės programos nuostatas. Kaip teigiama Vyriausybės pranešime, dėl įvairių lengvatų prarandamas mokesčių sistemos vientisumas ir skaidrumas: lengvatiniai PVM tarifai iškraipo santykines prekių ir paslaugų kainas, o tai lemia nevienodas konkurencijos sąlygas panašioms prekėms ir paslaugoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...