2013 Sausio 28

Gintaras Sarafinas

Seksualinės mažumos provokuoja visai be reikalo

veidas.lt


Homoseksualių žmonių pasirinkta taktika, kaip šiemet atkreipti dėmesį į savo problemas, yra destruktyvi.

Nors bus daugybė manančiųjų kitaip, iš tiesų tolerantiškumo Lietuvoje pamažu daugėja ir dabar yra nepalyginti daugiau nei prieš penkiolika metų. Tada kiekvieną juodaodį dauguma lietuvių nužvelgdavo, o kas dešimtas dar ir kokią repliką mestelėdavo. Tada homoseksualūs žmonės bijodavo prasitarti, kad tokie yra, nes aplinkinių reakcija būdavo neprognozuojama, o sociologinės apklausos liudijo, kad lietuviai nekenčia ar bent nemėgsta kitokių nei jie patys ir nenorėtų gyventi kaimynystėje su tais kitokiais žmonėmis.
Dabar vaizdas jau kitoks: tarp mūsų gali vaikščioti kokios tik nori rasės, tautybės ar lytinės orientacijos žmonės, ir aplinkinių reakcija – daugiau mažiau adekvati. Gal dar ne visai tokia kaip Šveicarijoje, Švedijoje ar Jungtinėje Karalystėje, tačiau pažanga neabejotina.
Tai lemia kelios priežastys: pirma, kartų kaita (jaunajai kartai nebeįskiepytas netolerancijos genas). Antra, tai, kad dauguma lietuvių jau yra pakeliavę po pasaulį ir išėję tolerancijos bei kultūros pradžiamokslį. Trečia, dauguma ankstesnių tolerancijos priešininkų ir skeptikų patys savo akimis pamatė, kad kitokie nei jie asmenys yra padorūs, išmintingi, malonūs bei daug pasiekę žmonės ir nusipelno pagarbos, o ne patyčių.
Taigi, viskas taip natūraliai vystytųsi, ir dar po 10–15 metų lietuviai savo tolerantiškumu kitokiems praktiškai nebesiskirtų nuo vakariečių, o visiems kitų tautybių, tikėjimų, kitokios rasės ir orientacijos žmonėms Lietuva būtų puiki vieta gyventi ar svečiuotis. Žinoma, visada bus visokių gražulių ir uokų, bet kur jų nėra.
Tačiau liūdniausia, jog dabar gražulių ir uokų metodus ima naudoti tie, kurie labiausiai rėkia, kad lietuviai jų atžvilgiu netolerantiški. Kalbu apie homoseksualius žmones. Šiemet jie nusprendė į ugnį įpilti net keletą statinių žibalo. Pirmiausia paskelbė, kad po trejų metų pertraukos Vilniuje vėl surengs paradą. Antra, jį būtinai rengs tada, kai Lietuva pradės pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Trečia, savo paradą jie būtinai nori rengti sostinės Gedimino prospekte ir žygiuoti nuo Seimo iki Katedros. Ketvirta, visais savo žygiais jie stengsis parodyti, kokie lietuviai yra netolerantiški.
O negalima be viso to? Tiesiog ramiai? Nes dabar patys homoseksualai tyčia provokuoja. Vilniaus miesto valdžia siūlo žingsniuoti Upės gatve, bet jie reikalauja centrinio sostinės prospekto. O kodėl tik jo? Galima būtų pareikalauti paradą surengti, tarkime, Seimo rūmuose arba Katedroje, o gal net pražygiuoti pro Aušros vartus. Juk taip dėmesį pavyktų atkreipti dar labiau.
Kokios tokio provokatyvaus homoseksualų aktyvistų elgesio pasekmės? Tikrai nekokios: jie subjauros Lietuvos įvaizdį, sumažins heteroseksualų tolerancijos jiems laipsnį, vėl iškels ant bangos visokius gražulius ir kitus rėksnius, na, ir pakenks sau. Nors tikslą, kaip suprantu, jie išsikėlę ne visai tokį.
Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonka pareiškė, kad noras homoseksualų eitynes nukelti į Upės gatvę yra pavojingas precedentas, kai savivaldybė bando suformuoti rezervatą nepatogioms socialinėms grupėms. Bet gal yra ne visai taip, juk, tarkime, heteroseksualai nebando savo paradų rengti sostinės Gedimino prospekte. Nebando net ir Upės gatvėje.
Kad ir kaip ten būtų, aišku viena, kad homoseksualių žmonių pasirinkta taktika, kaip šiemet atkreipti dėmesį į savo problemas, yra destruktyvi ir rezultatai bus gerokai prastesni, nei būtų buvę tiesiog ramiai gyvenant savo gyvenimą ir neaudrinant piktų bei radikaliai nusiteikusių žmonių.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (11)

 1. Aviva klientas Aviva klientas rašo:

  O kaip kitaip atkreipsi i save demesi?Pagalvojo Simonko….Auka jei garsiai reiskiasi ir bedavojasi turi galimybe tapti zvaigzde.O kas ja nenori buti?Populiarumas auksciau uz viska.

 2. Užtat Užtat rašo:

  Nereikėjo leisti to nereikalingo parado.

 3. Algirdas Algirdas rašo:

  Homoseksulai tikrai turi teise parada rengti Gedimino prospekte. Sveikinu ju sumanyma ir taiklu laiko pasirinkima.

 4. nuomonė nuomonė rašo:

  čia gal yra keli dalykai; a)ekshibicionizmas (“žiūrėkit, žiūrėkit į mane..” b) finansiniai sumetimai ( jei viskas gerai, tei nebebus finansavimo tolerastiškoms organizacijoms), c)siekis pakenkti valstybei ( pasirinktas atitinkamas laikas, reikalaujama būtinai tam tikros vietos…)…

 5. Andrius Andrius rašo:

  O kokia renginio pridėtinė vertė…?

 6. Agnė Agnė rašo:

  labai keista, kad tokius straipsnius viešina. gėda veidui. autorius slepia savo homofobiją, primesdamas labai tolerantišką. fu.

 7. Ne- Ne- rašo:

  paradams. Ne!-homoseksualu ,,seimoms”. Ne!-homoseksualams vaiku isivaikinimui. Savo gyvenimus tesitvarko taip, kaip nori, bet daryti itaka kitu gyvenime-NEGALIMA. As noriu, kad mano vaikai ir anukai augtu sveikoje visuomeneje, kad turetu supratima, koks turi buti vyras ir moteris, kokia turi buti seima. Cia nera netolerancija ,,kitokiems”. Paprasciausiai, dorove turi buti auksciau geiduliu.

 8. Vaida Vaida rašo:

  Taip niekada ir nesuprasiu tų išsišokimų tikslų. Kodėl visi heteroseksualai nepuola eiti į gatves, kad į save dėmesį atkreiptų? O šitie.. gyventų sau nekliudomi, bet ne – dėmesio trūksta.. taip ir auga neapykantos ir netolerancijos.. man asmeniškai homoseksualai visai netrukdo, nėra kažkuo išskirtiniai, kol nepradeda įrodinėti esą teisesni už kitus. Nori jie pripažinimo ir kad būtų elgiamasi kaip su visais? Tai tegul patys elgiasi ne kaip kažkokie ypatingi ir viskas bus tvarkoje. ;)

 9. tikras lietuvis tikras lietuvis rašo:

  Autorius vietomis pjauna grybą:
  1. niekada lietuviai nebuvo priešiškai nusistatę kitokio, bet gero žmogaus atveju, todėl šnekėti apie tai, kad čia kažkas atnešė pakantumą kaip tokį, yra grynų gryniausia nesąmonė;
  2. paradus rengia ne homoseksualai (t.y. ne tie, kurie yra gimę tokiais ir kurių, kaip nustatė austrai gydytojai specialiu tyrimu, skelbtu Delfyje, gimsta tik 1 vaikinas iš milijono), o gėjai arba, kaip nurodo internetiniai vertėjai iš anglų kalbos, ištvirkėliai, kuriuos galėtume pavadinti homoseksualistais, t.y. tais, kurie tokius pojūčius išsiugdė palaidu gyvenimo būdu (jie patys tai pripažįsta – sako, kad orientavosi, t.y. pasirinko seksualumą, ko, kaip žinia, negalėtų padaryti tokiais gimę, kurems tai nulėmė gamta) ir jiems tai yra priklausomybė, kuri, kaip ir visos kitos priklausomybės, yra sėkmingai išgydoma.
  Dar pridėkime, kad tikrieji homoseksualai niekada nedalyvauja gėjų akcijose ir apie tai nuolat parašo interneto komentaruose, o ir jų, visuomenei tikrai žinomų, niekada nesame mate gėjų akcijose.
  Nes jiems to nereikia – jiems nėra ko įrodinėti.

 10. Serbentai Serbentai rašo:

  Gėjai yra iškrypėliai. Labai daug jėgų šiuo metu jie (ir kiti palaidūnai) skiria šio fakto užtušavimui.

 11. :) :) rašo:

  Ka tu cia gintareli nusipezi ? :) Dabar geriau nei anksciau? “tarp musu gali vaikscioti bet kokios orientacijos zmones? ” – siulau bandyma, as parizikuosiu savo gyvybe, ir pasivaikciosiu su tavim susikibes rankomis vilniaus centre, sutinki ? :) Dar siulau per youtube pasiziureti pries gerus 15 metu populiarios grupes XXL klipa “Papartelis” apie geju meile, kurioje yra vaikino dainuoja zodziai : “kaip tave myleti, mano paparteli, nors tu toksai pat, kaip as” (buvo daina ir apie lesbietes) – pamatysite kaip zmonems tada buvo nesvarbu apie kokia meile dainuojama, kaip visi soka, ir gal prisiminsi, kokiais rekordiniais tirazais tos kasetes buvo perkamos. O dabar kas butu uz toki kurini ? grupe issikastu sau duobe. Nes per visokius nestabilius psichikos homofobus grazulius, uokas, bilotaites, gejai paversti monstrais, reikalaujanciais kazkokiu privilegiju, nors mums reikia tik to, ka turite ir jus.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...