2010 Gegužės 05

Paradas

Seksualinių mažumų eitynių Vilniuje nebus

veidas.lt

Ilga Europe arch.

Savo nuomonę dėl prieštaringai vertinamų eitynių galite išsakyti “veidas.lt” apklausoje:

Remiate ar priešinatės homoseksualų eitynėms gegužės 8 d.?

Apklausos rezultatai

Loading ... Loading ...

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas ironizavo besidžiaugiąs policijos atstovų duodamomis garantijomis užtikrinti saugumą per šeštadienį planuotas seksualinių mažumų eitynes, tačiau jis pabrėžė į teismą dėl eitynių uždraudimo kreipęsis, kai gavo informacijos apie grėsmę jų dalyviams.

“Aišku, dabar labai malonu, kad dabar yra kas prisiima atsakomybę, kad garantuoja, kad nieko nebus. Tačiau ką daryti prokuratūrai, kuri gauna informaciją ir kažkaip ji turi reaguoti?” – trečiadienį per spaudos konferenciją kalbėjo R.Petrauskas, paklaustas, kodėl jis kreipėsi į teismą dėl seksualinių mažumų eitynių uždraudimo, jeigu policija tikina pasirengusi užtikrinti saugumą.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis trečiadienį teigė, kad policijos pareigūnai yra pasirengę užtikrinti saugumą.

“Kaip policijos pareigūnas manau, jog išdavus leidimą renginio organizavimui policijai atsirado pareiga užtikrinti viešąjį saugumą ir mes tam pasirengę. (…) Vakar Vilniaus apskrities policijos komisariatas pristatė renginio saugumo užtikrinimo planą. Policijos departamentas mano, jog jis yra tinkamai parengtas ir viešoji tvarka bus užtikrinta. O ją pažeidus ji bus atstatyta visomis mums suteiktomis teisėmis”, – teigė S.Skvernelis.

Pasak R.Petrausko, dar praėjusią savaitę įvyko teisėsaugos institucijų pasitarimas, kuriame konstatuota, kad garantijų dėl visiško renginio saugumo nėra.

Teismas priėmė sprendimą

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį uždraudė šį šeštadienį planuojamas seksualinių mažumų eitynes Vilniuje.

Atsižvelgdamas į laikinai pareigas einančio generalinio prokuroro Raimondo Petrausko prašymą, teismas sustabdė Vilniaus savivaldybės išduoto leidimo galiojimą.

R.Petrauskas panaikinti leidimą eitynėms paprašė antradienį, teigdamas, kad per jas galimi neramumai.

Seimo narys prokuroro poziciją vadina gėdinga

Seimo narys Rokas Žilinskas gėdinga vadina generalinio prokuroro poziciją dėl eitynių „Už lygybę“.

„Tai baisi gėda. Lietuvos teisėsaugą įkūnijantis pareigūnas atvirai pripažįsta negalintis įgyvendinti teisėsaugos priedermių, apginti Lietuvos piliečių ir konstitucinių jų teisių. Tokiu atveju tegul deda pareiškimą ir dingsta iš akių“, – sako R. Žilinskas.

Seimo narys R. Petrauską lygina su policininku, abejingai stebinčiu, kaip nusikaltėlis smaugia savo auką, ir vietoje to, kad pažabotų smaugiką, verčiau patariančiu aukai išmokti nekvėpuoti – esą taip visiems bus ramiau.

Gėjų lyga skundėsi prokuratūrai

Lietuvos gėjų lyga (LGL) skundė Generalinei prokuratūrai laikinai jai vadovaujantį Raimondą Petrauską dėl “trukdymo asmenų grupei dėl jų seksualinės orientacijos pasinaudoti teisę į taikų susirinkimą”.

Seksualinių mažumų eitynių organizatoriai taip pat kreipiasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT), prašydami atsisakyti priimti laikino generalinio prokuroro prašymą panaikinti Vilniaus savivaldybės eitynėms išduotą leidimą.

Į prokuratūrą LGL kreipiasi prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl esą R.Petrausko eitynių “Už lygybę” organizatoriams daromo neteisėto poveikio ir spaudimo bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Pasak LGL pranešimo, iš R.Petrausko antradienį gautame rašte “generalinis prokuroras, oficialiai kreipdamasis į LGL, siekia įtakoti eitynių “Už lygybę” organizatorių (LGL valdybos pirmininko Vladimiro Simonko, Eduardo Platovo ir Vytauto Valentinavičiaus) valią ir laisvą apsisprendimą, kad minėti asmenys atsisakytų įgyvendinti savo subjektines teises dėl taikaus susirinkimo organizavimo ir jame dalyvavimo”.

LGL manymu, R.Petrauskas, nepateikdamas jokių objektyvių duomenų apie realų pavojų, paskatino visuomenės neapykantą bei netiesiogiai kurstė likusią visuomenės dalį smurtauti homoseksualių asmenų atžvilgiu.

Seksualinėms mažumoms atstovaujančios organizacijos pranešime teigiama, kad “nenurodant, kokie konkretūs procesiniai veiksmai yra daromi patraukiant nusikalstamas veikas planuojančius asmenis baudžiamojon atsakomybėn, suponavo visuomenės požiūrį apie teisinį nebaudžiamumą dėl planavimo ir organizavimo smurtauti bei fiziškai susidoroti su homoseksualiais asmenimis”.

“Nepamatuoti vieši generalinio prokuroro pareiškimai ne tik prasilenkia su prokuroro įgaliojimais bei kompetencija, numatyta teisės aktuose, tačiau ir skaldo visuomenę bei sukelia dirbtinę įtampą”, – rašoma LGL kreipimesi į Generalinę prokuratūrą.

Eitynių “Už lygybę” organizatoriai taip pat pranešė, jog kreipiasi į VAAT, prašydami atsisakti priimti laikino generalinio prokuroro prašymą panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės eitynėms išduotą leidimą.

I. Degutienė ragina eitynes priimti ramiai

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ragina ateinantį šeštadienį vyksiančioms seksualinių mažumų eitynėms nepritariančius žmonės “ramiai ir taikiai” jas priimti.

Ji pati sako nepritarianti tokiam saviraiškos būdui ir eisenoje nedalyvausianti, tačiau bijanti galimų neramumų, kuriuos gali sukelti eitynių priešininkai.

“Labiausiai ko bijau – kad taikios eitynės netaptų kažkokiomis riaušėmis. Raginčiau tuos, kurie kitaip mano, kitaip vertiname, kitokias vertybes išpažįstame, kad jei savivaldybė davė vieną kartą leidimą, pirmiausia būkime protingi ir nesivelkime, ramiai ir taikiai priimkime tai, kas jau yra numatyta. Nenorite – ir nedalyvaukite tose eitynėse, nestebėkite, nežiūrėkite”, – “Žinių radijui” trečiadienį sakė parlamento vadovė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. kika kika rašo:

  Labai gaila. Dar vienas irodymas, kad esame viduramziu lygio salis – pilni neapykantos, paniekos, kvailu ambiciju ir neisprusimo, tamsybes…gaila

 2. xixa xixa rašo:

  O be biseksualų ir transseksualų ar zoofilai ir nekrofilai dalyvaus ? (apie pedofilus nekalbekim nes tokių nors ir yra bet jie vienintėliai kol kas už įstatymo rybų).


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...