2011 Balandžio 28

Politika

Seimo opozicija: Vyriausybės programa nepasiteisino

veidas.lt

BFL

Seime ketvirtadienį svarstant Vyriausybės veiklos metinę ataskaitą, Seimo opozicija negailėjo kritikos Premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujamam Ministrų Kabinetui.

Opozicijos lyderis, Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys konstatavo, kad 2008 m. rengta Vyriausybės programa nepasiteisino, “neatitinka šiandienos lūkesčių ir realijų ir juo labiau negali būti pagrindas tolesniam Lietuvos tvariam augimui”. Todėl, jo nuomone, turėtų būti kuo skubiau atšaukta ir peržiūrėta.

Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis pasigedo savikritikos ir analizės. “Kas pakels katinui uodegą, jeigu ne jis pats? Gaila, kad vaizdas pakėlus tą uodegą pasirodo nekoks”, – apgailestavo politikas.

Jo nuomone, būtina kompleksiškai peržiūrėti mokesčių sistemą. “Tvarkiečių” vardu žadėjęs pateikti tokius siūlymus V. Mazuronis sakė, kad mokesčiai mažiausias pajamas gaunantiems piliečiams turi būti sumažinti, o labai brangus nekilnojamasis turtas turi būti apmokestintas.

Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis apgailestavo, kad “Sodra” nereformuota, sužlugdyta būsto renovavimo programa, padidėjo emigracija.

“Lietuvoje greit nebus lietuvių, jeigu taip tęsis toliau. Nedarbas padidėjo, viršijo ES vidurkį, o realių žingsnių jį sumažinti Vyriausybė nepateikė”, – apgailestavo politikas.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius irgi priekaištavo Vyriausybei dėl nedarbo, nepakankamo dėmesio smulkiajam verslui, biurokratizmo.

Atremdamas opozicijos kritiką Premjeras A. Kubilius pasiūlė pasidžiaugti Statistikos departamento paskelbta gera žinia, kad šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, ekonomika augo beveik 7 proc.

“Tai yra gera žinia, kurią sukūrė ne Vyriausybė, ne Seimas, ne opozicija ar valdanti dauguma, o sukūrė Lietuvos žmonės, Lietuvos verslas. Tai gera žinia ir verta ja pasidžiaugti”, – pasiūlė Vyriausybės vadovas.

A. Kubilius sakė esąs įsitikinęs, kad iš tų nelengvų dvejų metų krizės ir recesijos, iš tikrai sudėtingo laiko mes turime visas galimybes išeiti stipresni, išeiti geriau suvokę svarbiausius iššūkius, geriau supratę, ką tikrai turime padaryti.

Kaip numato Seimo statutas, pasibaigus Seimo diskusijai parlamentas gali priimti rezoliuciją.

Popietiniame Seimo plenariniame posėdyje parlamentarai nusprendė atmesti opozicinių frakcijų atstovų parengtą rezoliucijos projektą dėl Vyriausybės 2010 metų veiklos ataskaitos, kuria buvo siūloma jai nepritarti. Už siūlymą redaguoti rezoliuciją balsavo 58 Seimo nariai, už siūlymą atmesti – 59 parlamentarai.

Premjeras A. Kubilius Seimui Vyriausybės veiklos ataskaitą pateikė šių metų balandžio 14 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...