2010 Liepos 23

A. Kubilius

Mokytojai apkaltino premjerą kiršinimu

veidas.lt

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija išplatino pareiškimą, kuriuo premjerą Andrių Kubilių kaltina kiršinant visuomenę ir reikalauja paneigti teiginius, jog taupymas viešajame sektoriuje mažesnis nei privačiame dėl esą nemažintų mokytojų ir medikų atlyginimų.

“Premjere, liepos 22 dienos interviu Žinių radijui Jūs pasakėte, kad bendrai viešajame sektoriuje atlyginimai smunka mažiau nei privačiame dėl to, kad nebuvo mažinamos mokytojų ir gydytojų algos. Be to, Jūs teigėte, kad mokytojams atlyginimai 2009 metais net išaugo. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga Jūsų klausia, kodėl taip akivaizdžiai klaidinate visuomenę ir ją kiršinate?” – atvirame laiške premjerui rašo švietimiečiai.

Premjeras A.Kubilius interviu Žinių radijui sakė, kad bendrai viešajame sektoriuje atlyginimai smunka mažiau nei privačiame dėl to, kad nebuvo mažinamos mokytojų ir gydytojų algos.

Tai ministras pirmininkas sakė reaguodamas į prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką, kad viešajame sektoriuje didelio taupymo kol kas nematyti.

Po tokių premjero pareiškimų su reikalavimu juos paneigti kreipėsi ir Lietuvos gydytojų sąjunga. “Labai negarbinga, kai politinės batalijos atsisuka prieš tuos, kurie nedalyvauja politikoje, kasdien dirba visiems gyvybiškai svarbų ir pasiaukojamą darbą. Tokie vieno iš aukščiausiųjų valstybės pareigūnų pareiškimai žeidžia medikus ir kelia nesantaiką visuomenėje”, – sąjungos išplatintame pareiškime sakė LGS prezidentas Liutauras Labanauskas.

Penktadienį išplatintu viešu laišku Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija primena, jog mokytojų atlyginimas visų pirma mažėjo sumažinus bazinę mėnesinę algą, pagal kurią skaičiuojami atlyginimai viešojo sektoriaus darbuotojams.

“Ar Vyriausybės nutarimą, kuriuo bazinė mėnesinė alga sumažinama nuo 128 iki 122 litų, pasirašėte ne Jūs? Ar tiesiog nežinote, kad nuo to priklauso mokytojų darbo užmokestis? Ar ne Jūsų Vyriausybė pasiūlė Seimui sumažinti biudžetinių įstaigų finansavimą 12 proc. 2009 m. gegužės 1 dieną ir darbo užmokesčio fondus 5 -10 proc. nuo 2010 metų sausio 1 d.? O gal įsivaizduojate, jog šie karpymai nesumažino mokytojų atlyginimų?” – premjero atvirame laiške klausia švietimo profsąjungos.

Atvirame laiške teigiama, kad premjeras “sąmoningai klaidina bei kiršina visuomenę” ir reikalaujama paneigti informaciją apie “nemažėjančius ir net augančius” mokytojų atlyginimus arba pagrįsti savo teiginius skaičiais ir

faktais.

Vyriausybės vadovas interviu sakė, kad valstybės tarnautojų atlyginimai sumažėjo panašiai tiek, kiek ir privačiame sektoriuje, tačiau gydytojų ir mokytojų algos nebuvo apkarpytos.

“Valstybės tarnautojams vidutiniškai atlyginimai per metus sumažėjo beveik 10 procentų, tai yra, tikrai ne mažiau nei privačiame sektoriuje. Į patį viešąjį sektorių be valstybės tarnautojų, kuriems atlyginimai mažinami, įeina ir tokios didelės ir plačios grupės, kaip, pavyzdžiui, mokytojai arba gydytojai, kuriems atlyginimai tikrai nebuvo mažinami praėjusiais metais, o tokiai grupei kaip mokytojai tai net išaugo”, – kalbėjo premjeras.

“Akivaizdu, kad dėl to, jog mokytojų atlyginimai didėjo, kad medikų atlyginimai nebuvo mažinami, bendras viešojo sektoriaus atlyginimų mažėjimų tikrai yra mažesnis nei privačiame sektoriuje, tačiau valstybės tarnyboje, už kurią atsako tiesiogiai Vyriausybė, atlyginimai buvo mažinami, ir iš tiesų bendros išlaidos išlaikyti valstybės tarnyboje buvo grąžintos į 2006 metų lygį”, – aiškino ministras pirmininkas.

Anot prezidentės, atlyginimų mažėjimas viešajame ir privačiame sektoriuose labai skiriasi. “Palyginus atlyginimų kritimą viešajame ir privačiame sektoriuje matome labai didelį skirtumą. Sumažinome etatus tik simboliškai – arba netikrai užimtų, arba nesančių darbuotojų. Didelio sumažinimo arba to krizinio taupymo viešajame sektoriuje nėra tiek daug. Kitos šalys nuėjo daug gilesniu taupymo keliu”, – interviu Lietuvos TV laidai “Savaitė” sakė D.Grybauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...