2011 Kovo 24

Atominė energetika

Po Fukušimos nelaimės pasaulis atkreips dėmesį į Lietuvą dėl kaimyninių AE

veidas.lt

JAPAN-QUAKE/
Premjeras Andrius Kubilius sako, kad po branduolinės nelaimės Japonijoje Lietuvos nuogąstavimai dėl pašonėje planuojamų statyti Rusijos ir Baltarusijos jėgainių yra geriau girdimi tarptautinei bendruomenei.

“Po Fukušimos avarijos dėmesys tarptautinėje bendruomenėje, dėmesys Europos Sąjungoje branduolinių jėgainių saugai, be abejo, yra žymiai didesnis. Šiuo atžvilgiu susidaro geresnės galimybės mums atkreipti dėmesį į naujai planuojamų statyti jėgainių projektus prie Europos Sąjungos sienų. Iki tol mūsų susirūpinimas nebuvo girdimas”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Kubilius.

Jis pabrėžė, kad Lietuva nesutinka su poveikio aplinkai vertinimo ataskaitomis Rusijos Karaliaučiaus srityje ir Baltarusijoje planuojamoms jėgainėms.

JAPAN-QUAKE-NUCLEAR-BLAST

“Tai reiškia, kad mes išnaudojame mūsų turimas galimybes siekti, kad tokios branduolinės jėgainės nebūtų statomos pažeidžiant tarptautinių konvencijų reikalavimus. Bet vien tik mūsų pastangų arba pastangų dvišaliuose santykiuose pasiekti kokio nors rezultato nepakanka, todėl tarptautinės bendruomenės ir ES solidarus įsijungimas į tokių problemų sprendimą mums labai svarbus”, – sakė premjeras.

Baltarusija planuoja AE statyti maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Teigiama, kad 2,4 tūkst. megavatų galios dviejų reaktorių atominę elektrinę Baltarusijoje iki 2018 metų turėtų pastatyti Rusijos įmonė “Atomstrojeksport”.

Rusija Baltijos atominę elektrinę stato su Lietuva besiribojančioje Karaliaučiaus srityje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...