2011 Kovo 15

Energetika

Atominės vieta – pagal reikalavimus

veidas.lt

Lietuvoje planuojamos statyti Visagino atominės elektrinės (AE) statybos aikštelių seismologinių tyrimų rezultatus tikimasi gauti netrukus.

“Reikalavimai buvo griežčiausi, todėl nežinau, ką galėtume peržiūrėti, nes mums niekas nepasikeitė”, – “Verslo žinioms” sakė Visagino atominės elektrinės (VAE) išorinių reikalų direktorius Rimantas Vaitkus.

Anot jo, rezultatų laukiama po kelių savaičių.

Dėl žemės drebėjimo ir cunamio sukeltų avarijų Japonijos branduolinėse jėgainėse Lietuva stebės padėtį ir lauks Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) specialistų išvadų.

R.Vaitkus siūlo gamtos sukeltą katastrofą įvertinti kitu kampu. Jo nuomone, branduolinės technologijos visiškai išlaikė egzaminą.

“Penktas žmonijos istorijoje žemės drebėjimas, cunamis, pakartotiniai požeminiai smūgiai – nušluoti visi pastatai, o prieš penkis dešimtmečius projektuotos branduolinės jėgainės liko stovėti”, – sakė jis.

R.Vaitkaus teigimu, aktyvioje seisminėje zonoje buvę reaktoriai atsijungė taip, kaip buvo numatyta. O problemos esą kilo dėl cunamio pažeistų išorinių maitinimo šaltinių, kurie aprūpino elektros energija reaktorių aušinimo sistemas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Pasikeitė tai, kad dabar tarptautinė bendruomenė į branduolinę energetiką po to, kas nutiko Japonijoje, žiūrės labai labai skeptiškai. Jau vien ką pasako Europos Sąjungos Energetinės Komisijos požiūris, kad jūs pas save galite statytis kiek tiek norite atominių, bet finansavimo mes jums neduosime.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...