- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Po Fukušimos nelaimės pasaulis atkreips dėmesį į Lietuvą dėl kaimyninių AE

Autorius: veidas.lt | 2011 03 24 @ 16:03 | Aktualijos | No Comments

JAPAN-QUAKE/
Premjeras Andrius Kubilius sako, kad po branduolinės nelaimės Japonijoje Lietuvos nuogąstavimai dėl pašonėje planuojamų statyti Rusijos ir Baltarusijos jėgainių yra geriau girdimi tarptautinei bendruomenei.

“Po Fukušimos avarijos dėmesys tarptautinėje bendruomenėje, dėmesys Europos Sąjungoje branduolinių jėgainių saugai, be abejo, yra žymiai didesnis. Šiuo atžvilgiu susidaro geresnės galimybės mums atkreipti dėmesį į naujai planuojamų statyti jėgainių projektus prie Europos Sąjungos sienų. Iki tol mūsų susirūpinimas nebuvo girdimas”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Kubilius.

Jis pabrėžė, kad Lietuva nesutinka su poveikio aplinkai vertinimo ataskaitomis Rusijos Karaliaučiaus srityje ir Baltarusijoje planuojamoms jėgainėms.

JAPAN-QUAKE-NUCLEAR-BLAST

“Tai reiškia, kad mes išnaudojame mūsų turimas galimybes siekti, kad tokios branduolinės jėgainės nebūtų statomos pažeidžiant tarptautinių konvencijų reikalavimus. Bet vien tik mūsų pastangų arba pastangų dvišaliuose santykiuose pasiekti kokio nors rezultato nepakanka, todėl tarptautinės bendruomenės ir ES solidarus įsijungimas į tokių problemų sprendimą mums labai svarbus”, – sakė premjeras.

Baltarusija planuoja AE statyti maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Teigiama, kad 2,4 tūkst. megavatų galios dviejų reaktorių atominę elektrinę Baltarusijoje iki 2018 metų turėtų pastatyti Rusijos įmonė “Atomstrojeksport”.

Rusija Baltijos atominę elektrinę stato su Lietuva besiribojančioje Karaliaučiaus srityje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/po-fukusimos-nelaimes-pasaulis-atkreips-demesi-i-lietuva-del-kaimyniniu-ae

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.