2011 Vasario 04

Tarptautiniai santykiai

JAV ragina Egiptą nedelsiant pradėti derybas

veidas.lt

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) ketvirtadienį paragino Egipto prezidento Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako) vyriausybę ir opoziciją “nedelsiant” pradėti derybas dėl valdžios perdavimo.

“Raginu vyriausybę ir plataus spektro opozicijos, pilietinės visuomenės ir politinių jėgų atstovus nedelsiant pradėti rimtas derybas dėl taikios ir tvarkingos pereigos”, – sakė H.Clinton.

“Egipto žmonės laukia prasmingo proceso, kuris atneštų realias permainas”, – sakė valstybės sekretorė.

“The New York Times” ketvirtadienį vėlai vakare remdamasis JAV vadovo Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijos pareigūnais pranešė, kad Vašingtonas su Egipto valdžios atstovais svarsto planą, numatantį, kad prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) nedelsiant atsistatydina ir perleidžia valdžią pereinamojo laikotarpio vyriausybei.

Remiantis pranešimu, kuriame taip pat cituojami arabų diplomatai, šiuo planu, pagal kurį prie šalies vairo turėtų stoti Omaro Suleimano vadovaujama laikinoji vyriausybė, siekiama užsitikrinti Egipto kariškių paramą.

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Tommy Vietoras (Tomis Vaitoras), su kuriuo susisiekė agentūra AFP, nepatvirtino šio pranešimo, tačiau nurodė: “Prezidentas pasakė, kad atėjo laikas pradėti taikią, tvarkingą ir prasmingą pereigą – efektyvių, nuodugnių derybų keliu”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...