2011 Balandžio 30

Konfliktas Libijoje

M. Kadafis kviečia NATO derėtis

veidas.lt

Scanpix

Libijos lyderis Muamaras Kadafis (Muammar Gaddafi) šeštadienį pareiškė esąs pasirengęs nutraukti ugnį ir pradėti derybas, jeigu NATO “sustabdys savo lėktuvus”, tačiau jis atsisakė užleisti valdžią, kaip to reikalauja maištininkai ir Vakarų pajėgos, praneša “Reuters”.

Nei Libijos, nei Vakarų karinėms pajėgoms nesugebant įgyti akivaizdaus pranašumo konflikte, ankstų šeštadienio rytą M. Kadafis 80 minučių trukusiame savo kreipimesi į tautą per televiziją prakalbo apie susitaikymą.

“(Libija) yra pasirengusi nutraukti ugnį”, – sakė M. Kadafis, sėdėdamas už stalo, nukloto šūsnies popierių, kurie atrodė lyg ranka rašyti rašteliai.

“Mes esame pirmi pasiūlyti paliaubas ir pirmi jas priimti…, bet kryžiuočio NATO atakos nesiliauja. Durys taikai yra atviros”, – sakė Libijos lyderis.

M. Kadafis paneigė pranešimus apie masines atakas prieš civilius ir pareikalavo, kad NATO surastų jam 1 tūkst. žmonių, kurie būtų žuvę konflikto metu.

“Mes jų neužpuolėme ir nekirtome jūros…, tai kodėl jie mus puola? Imkimės derybų, šalys, kurios mus puolate. Derėkimės”, – sakė M. Kadafis, kalbėdamas apie Europos šalis, dalyvaujančias oro antskrydžiuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...