2010 Lapkričio 19

Diplomatija

Prasidėjo NATO viršūnių susitikimas, kad nurodytų kontrolės Afganistane perdavimo datą, sutartų dėl PRG kūrimo

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) kartu su savo sąjungininkais NATO aljanse penktadienį pradėjo kertinį susitikimą, kuriame norima patvirtinti planą iki 2014 metų perduoti Kabului vadovavimą karui Afganistane bei kurti raketinės gynybos skydą Europoje.

Šią dieną, kai Afganistane per bombos sprogimą krito dar vienas NATO karys, o šiemet iš viso jų žuvo 654, NATO šalių lyderiai pradėjo dvi dienas truksiančias derybas, kad susitartų dėl planų kaip sugrąžinti savo karius namo ir kaip įrengti gynybą nuo potencialių priešų.

NATO šalių vadovų susitikimas Lisabonoje oficialiai prasidėjo generalinio sekretoriaus Anderso Fogho Rasmusseno (Anderso Fouho Rasmuseno) kreipimusi į susirinkusius 28 aljanso šalių lyderius.

“Šiandien ir rytoj mes priimsime sprendimus, kurie apibrėš mūsų aljanso ateitį”, – sakė jis .

“Šie sprendimai vėl patvirtins visų mūsų šalių įsipareigojimą užtikrinti mūsų piliečių laisvę ir saugumą, – tęsė A.F.Rasmussenas. – Šis įsipareigojimas yra mūsų aljanso pamatas”.

“Aš nekantriai laukiu darbo su mūsų … partneriais, kai mes pereiname į naują fazę – atsakomybės perdavimo afganams fazę, kuri prasideda 2011 metais ir atves į saugumą visame Afganistane iki 2014 metų”, – sakė B.Obama.

“Šis viršūnių susitikimas yra svarbi galimybė mums susivienyti požiūryje į Afganistaną ir jo vizijoje”, – pasakė Portugalijos prezidentas Anibalas Cavaco Silva (Anibalas Kavaku Silva), pasirodęs kartu su B.Obama.

Per devynerius karo Afganistane metus žuvo daugiau kaip 2200 aljanso ir sąjungininkų karių. Karas buvo pradėtas vadovaujant Jungtinėms Amerikos Valstijoms po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių, siekiant sutriuškinti “al Qaeda” organizaciją ir nuversti juos globojusio Talibano valdžią Afganistane.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...