2011 Sausio 03

Atominė elektrinė

Pasitraukimas gali būti derybų taktika

veidas.lt

Lietuvos atominės elektrinės (AE) Visagine strateginio investuotojo konkurso dalyvės Pietų Korėjos “Korea Electric Power Corporation” (“Kepco”) pasitraukimas gali būti derybų taktika, neatmeta energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

“Neatmesčiau, kad tokia yra korėjiečių derybinė taktika”,- savaitraščiui “Veidas” teigė energetikos ministras.

Lietuvoje svarstytos įvairios korėjiečių pasitraukimo versijos. Viena iš jų – esą jie, norėdami laimėti konkursą, buvo pateikę pernelyg gerą kainos pasiūlymą, o supratę, kad nebeliko konkurentų, nutarė jį atsiimti ir dabar tikisi išsiderėti palankesnes sau sąlygas per tiesiogines derybas su Lietuvos Vyriausybės atstovais

A.Sekmokas patvirtina girdėjęs, kad “Kepco” taip elgėsi ir derybose Turkijoje.

Anot “Veido”, galimybių pasipriešinti tokiam galimų partnerių elgesiui Lietuva neturi. Per pirmus kelis šių metų mėnesius ji ketina tiesioginių derybų būdu susirasti Visagino AE investuotoją ir pagaliau baigti derinti būsimos atominės jėgainės dalybas su savo regioniniais partneriais – mat iki šiol tvirtai nesutarta, kiek akcijų ir kiek čia pagamintos elektros energijos norės gauti Lenkija, Latvija ir Estija.

A.Sekmokas įsitikinęs, kad Lietuva būtinai turi pasistatyti naują atominę elektrinę, nes kitaip amžiams liks priklausoma

nuo Rusijos ne tik dujų, bet ir elektros ūkio srityje.

Dbar pusė suvartojamos elektros energijos yra importuojama, didžioji dalis – iš Rusijos. Pagrindinis lietuviškas elektros energijos generatorius – jėgainė Elektrėnuose -varoma taip pat rusiškomis dujomis.

“Privatizuojant Lietuvos dujų ūkį mums buvo žadama, kad kaina 10 metų nekils, bet per šešerius metus ji šoktelėjo keturis kartus. Dabar girdime pažadų mus aprūpinti pigia importuojama elektros energija, bet priklausyti nuo vieno tiekėjo šaliai pavojinga”,- tvirtino energetikos ministras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...