2010 Gruodžio 30

Politika

Lietuva ir Rusija susidarė dėl penkių sutarčių

veidas.lt

Lietuvos ir Rusijos pareigūnai jau susitarė dėl penkių tarpvalstybinių sutarčių, dar dėl 12 tęsiasi derybos, teigia užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Apibūdindamas dvišalius santykius ministras pripažino, kad tarp Vilniaus ir Maskvos dar trūksta tarpusavio pasitikėjimo.

Interviu žurnalui IQ ministras sakė besidžiaugiantis tuo, kad derybų neveikia galimas valstybių vadovų susitikimų grafikas, nes tai leidžia neskubėti daryti nenaudingų išlygų.

“Praktiniu lygiu mes su Rusija bendradarbiaujame neblogai. Išjudinome sutartis, kurios gulėjo po aštuonerius-devynerius metus”, – sakė A.Ažubalis interviu, kuris skelbiamas žurnalo sausio mėnesio numeryje.

“Jau susitarėme dėl penkių tarpvalstybinių sutarčių, dar deramės dėl kitų 12″, – kalbėjo ministras.

Kaip pavyzdį jis pateikė suderintą sutartį dėl bendradarbiavimo standartizacijos, metrologijos ir atitikties įvertinimo srityje. Nors, pasak ministro, tai “atrodytų velniškai nuobodus dalykas”, tačiau bendrai pripažįstami standartai turėtų palengvinti tarpusavio prekybą.

A.Ažubalis atkreipė dėmesį, kad tradiciškai pasirašant tokių sutarčių paketą dalyvauja ir valstybės vadovai, tačiau kaip teigiamą dalyką įvardijo tai, kad dabartinės derybos nėra veikiamos galimo susitikimų grafiko.

“Džiaugiuosi, kad derybos dėl konkrečių sutarčių nėra veikiamos galimų vadovų susitikimų grafiko. tai leidžia mūsų derybininkams ieškoti abipusiai naudingų kompromisų, nedaryti Lietuvos interesams kenkiančių išlygų”, – sakė ministras.

Šiemet Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pakvietė Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę vizito į Maskvą, tačiau galima apsilankymo data nežinoma.

Pabrėžęs, jog sprendžiant praktinius klausimus situacija yra gera, A.Ažubalis pripažino, kad šalims dar trūksta tarpusavio pasitikėjimo.

” (…) sienos praktinė demarkacija, kuri šiuo metu vyksta praktiškai, rodo, kad praktinių reikalų sirtyje viskas yra gerai. Tačiau reikia pripažinti, kad vis dar trūksta tarpusavio pasitikėjimo”, – sakė ministras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...