Užsienis

veidas.lt

Rusijos prezidento posto siekiančiam Aleksejui Navalnui (41 m.) nelengva šalyje steigti savo štabo skyrius. Kovo 13-ąją turėjo būti atidaryta jo rinkimų įstaiga Žemutiniame Naugarde, bet kažkokie piktavaliai pasistengė, kad durys neatsidarytų tiesiogine prasme – kelios dienos prieš atidarymą užpylė duris ir raktų skyles putomis sienų plyšiams taisyti. Štabo durys buvo nugrandytos, tačiau iki A.Navalno pavardės 2018-aisiais vyksiančių Rusijos prezidento rinkimų biuletenyje dar toli šviečia.

Rasa ADOMAITIENĖ

veidas.lt

Nepaisant to, kad Airijos lietuviai dažnai lankosi tėvynėje ir pas juos svečiuojasi giminaičiai bei draugai, Lietuvoje vis dar stiprus įsitikinimas, kad Airija – tai nuolatinių rūkų ir lietaus kraštas. O iš tiesų lietaus čia ne ką daugiau nei Lietuvoje ir saulė džiugina ne ką mažiau.

Arūnas BRAZAUSKAS

veidas.lt

Gali būti, kad po metų kitų Lietuvoje suklibės idėja „kas nedirba, tas nevalgo“. Pripažinkime, kad tai ne vien ekonomikos, bet ir visos lietuvių kultūros pamatas. Į tikrovę norom nenorom teks įsileisti robotus, kurie, vaizdžiai kalbant, valgys žmones, tiksliau, jų darbo vietas.

veidas.lt

Didžiosios Britanijos vyriausybės įsivaizdavimu, aukštieji šalies parlamento Lordų Rūmai kovo pradžioje turėjo be pataisų patvirtinti įstatymo projektą, pagal kurį šalies premjerė Theresa May būtų galėjusi jau kovo viduryje „aktyvuoti“ „Brexit“ procesą. Taip neatsitiko: parlamentarai balsavo už pataisą, dėl kurios „Brexit“ pradžia bus atidėta.

Edita MASLAUSKAITĖ

veidas.lt

Vyriausybė paskelbė ilgai lauktą savo programos įgyvendinimo priemonių plano projektą. Nepaisant pastangų sukonkretinti rinkimų programose pridalintus pažadus, jį analizuojant klausimų kyla daug. Pirmiausia – kiek kainuos viską įgyvendinti? Kas už tai mokės? Ar tikrai Vyriausybei viską reikia daryti pačiai?

Arūnas BRAZAUSKAS

veidas.lt

Lietuvos Respublikos Konstitucija iškart nukreipia į amžių glūdumą. Apie lietuvių tautą sakoma: „…šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę; išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius…“ Į neatmenamus laikus nusidriekusi istorija – nepaisant tęstinumo – vis tiek dalijama į amžius, dešimtmečius, metus. Padalos yra būtinos.

veidas.lt

Kieno įtakai pasiduos žlugusia valstybe vadinama Libija: paramą žadantiems Vakarams ar ginklus tiekiančiai ir naftą perkančiai Rusijai?

veidas.lt

Baltarusijoje savaitgaliais vykstantys protestai gali tapti įprasta laisvalaikio leidimo tradicija šalies „veltėdžiams“. Arba išsirutulioti į naują, niekieno dar neaprašytą scenarijų su nenuspėjama pabaiga.

Mantas Tvarijonavičius

veidas.lt

Lietuvos versle šiandien vyrauja gan optimistinės nuotaikos. Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ parengtos tendencijų apžvalgos, vidaus paklausa auga, gerėja įmonių kreditavimas, didėja pelnai. Tai skatina naujų įmonių kūrimą, savarankiškai dirbančiųjų skaičiaus didėjimą ir esamo verslo plėtrą. Net sunku patikėti, kad mažiau nei tris milijonus gyventojų turinčioje Lietuvoje įregistruota per 70 tūkst. įmonių.

Eitvydas BAJARŪNAS

veidas.lt

Skaitydamas dramatiškas Lietuvos spaudos antraštes apie nemažėjantį išvažiuojančių Lietuvos gyventojų skaičių ir niūrias prognozes, kad kažkam iš mūsų „paskutiniam teks užgesinti šviesą“, susimąstai. Taip, tendencijos, bent jau šiuo metu, nėra džiuginančios. Galima tai paaiškinti laikinumu. Pagerėjus ekonominei situacijai pagrįstai tikimasi, kad nemažai išvažiavusiųjų sugrįš, – tai patvirtina ir kitų šalių pavyzdžiai (toli nereikia eiti – pasižiūrėkime į Airiją). Ne veltui Vyriausybės lygiu prabilta apie skatinimo sugrįžti strategiją. Tai labai svarbu. Nebūtina kurti dar vieną valdišką struktūrą emigrantų sugrįžimui skatinti. Tiesiog, reikia gerinti ekonominę ir socialinę aplinką (puoselėti toleranciją, pagarbą žmogui), siūlyti mokestines ir kitas lengvatas grįžtantiems.

Arūnas BRAZAUSKAS

veidas.lt

Dovydas užmušė Galijotą iš laidynės paleistu akmeniu, o Donaldas Trumpas daužo žiniasklaidą tviterio įrašais. Greta to, D.Trumpas vis ką nors pasako oficialiai. Pavyzdžiui, sausio 27 d., kada pagal Junginių Tautų kalendorių minima pasaulinė Holokausto aukų diena, Baltieji rūmai padarė pareiškimą, kuriame nepaminėti nei žydai, nei Holokaustas.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...