2010 Spalio 27

Kultūra

Lietuvos rašytojai nesupranta, kodėl stačiatikių bažnyčiai gali būti perduotas K.Donelaičio muziejus

veidas.lt

Kaliningrado Dūmai ketinant rusų stačiatikių bažnyčiai perduoti Čistyje Prudy (buvusiame Tolminkiemyje) esantį lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio muziejų, Lietuvos rašytojų sąjunga tikina nesuprantanti planų priežasčių ir būtinybės.

“Jeigu per pastarąjį dešimtmetį galime tik džiaugtis atnaujintais ir pagerėjusiais kultūriniais ir literatūriniais ryšiais, (…) tai nenorime tikėti, kad Jūsų kultūros politika gali būti keičiama iš esmės. Nesuvokiame priežasčių ir būtinybės”, – teigiama atvirame Lietuvos rašytojų sąjungos laiške Kaliningrado srities Dūmos deputatams.

Pasak rašytojų, pagerėjusius kultūrinius ryšius liudija tai, kad Kaliningrade leidžiamas Kaliningrado ir Klaipėdos krašto rašytojų dvikalbis žurnalas, Kaliningrado rašytojai verčiami į lietuvių kalbą ir atvirkščiai, Kaliningrado sritis įtraukta į Tarptautinio festivalio “Poezijos pavasaris” renginius, taip pat ieškoma kelių gauti Europos finansavimą, skatinantį kultūrinį turizmą visose Baltijos šalyse.

Kreipimesi taip pat teigiama, jog Lietuvoje puoselėjami visų tautų kultūrų pėdsakai.

Žiniasklaidoje skelbta, jog Kaliningrado srities Dūma ketvirtadienį svarstys K.Donelaičio muziejaus perdavimo rusų stačiatikių bažnyčiai klausimą.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris teigė išsiuntęs informacinius laiškus Kaliningrado srities dūmos pirmininkui, Užsienio reikalų komiteto vadovui ir į Rusijos Dūmą. Juose Lietuvos vardu prieštaraujama planams religinį ir pasaulietinį Karaliaučiaus krašto palikimą perduoti nieko bendra su juo neturinčiai rusų stačiatikių bažnyčiai.

K.Donelaičio memorialinis muziejus buvo atidarytas 1979 metais ką tik atstatytoje Tolminkiemio bažnyčioje. Bažnyčios viduje po grindimis įrengta erdvi kripta, kurioje 1979-aisiais iš naujo palaidoti rašytojo palaikai.

1998 metų pavasarį K.Donelaičio memorialinis muziejus išbrauktas iš reikšmingiausių Rusijos kultūros paminklų sąrašo ir paliktas tik Kaliningrado srities globai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...