2010 Lapkričio 14

K. Donelaičio muziejus

Kaliningrado aktyvistai protestavo prieš liuteronų ir katalikų bažnyčių perdavimą stačiatikiams

veidas.lt

Grupė Kaliningrado aktyvistų šeštadienį surengė demonstraciją protestuodami prieš kelių buvusių liuteronų ir katalikų bažnyčių bei kryžiuočių pilių perdavimą Rusijos stačiatikių bažnyčiai.

Vienoje buvusių bažnyčių, kurias perimti siekia stačiatikiai, yra įsteigtas lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio muziejus.

Kaip pranešė naujienų agentūra “Interfax”, vietinės nevyriausybinės organizacijos atstovo teigimu, valdžios sankcionuota demonstracija vyko Pergalės aikštėje.

Pasak pranešimo, protestuojama buvo prieš dviejų regioninių įstatymų priėmimą spalio 28 dieną, kuriais numatoma perduoti kelias buvusias liuteronų ir katalikų bažnyčias bei kryžiuočių pilis stačiatikių bažnyčiai. Tarp 15 numatytų perduoti objektų yra ir visiškai atstatyti pastatai ir griuvėsiai.

“Interfax” pažymi, kad Kaliningrado gubernatorius Nikolajus Cukanovas išbraukė 18-ojo amžiaus liuteronų pastoriaus ir poeto K.Donelaičio muziejų Tolminkiemyje iš perduodamų objektų sąrašo ir paskelbė, kad dėl šio objekto perdavimo stačiatikiams bus surengta apskritojo stalo diskusija.

Lietuvos atstovai buvo pakviesti dalyvauti dialoge.

“K.Donelaičio muziejus buvo ir liks tame pastate, kuriame yra”, – pranešime cituojamas A.Cukanovas.

Lietuva yra išreiškusi susirūpinimą Rusijos užsienio reikalų ministerijai dėl galimo muziejaus perdavimo stačiatikiams. Lietuvos atstovai tikisi, kad taip nenutiks.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...