Muzika

veidas.lt

Lapkričio 24 dieną į šv. Kotrynos bažnyčią kviečia du burtažodžiai – džiazas ir tango. Lietuvių ir užsienio atlikėjai klausytojus panardins į improvizacijų, uždegančių ritmų ir aistringų melodijų gelmes. 18 bei 19:30 valandą gros „Anatoly Taran Trio“ ir 4TANGO su Eduardo Gimenezu.

veidas.lt

Šį savaitgalį vyksiantis folkmuzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ iš Zaraso ežero salos keliasi į Dūburio ežero salą, esančią netoli Antazavės.

MUZIKA

veidas.lt

Kitą savaitę Vilniuje vyksiančiame įspūdingame garsaus akordeonininko Martyno Levickio organizuojamame akordeonininkų festivalyje „Akordeono muzikos savaitė“ bus pagerbtas šią savaitę po sunkios ligos miręs jaunas šio instrumento virtuozas Martynas Norvilas.

veidas.lt

Misa Flamenca lietuviškai – flamenko mišios. Regis, du nesuderinami dalykai: mišios – krikščionių liturginės apeigos, o flamenkas – ugningas Pietų Ispanijos muzikos ir šokio žanras.

veidas.lt

Vėlyvas sekmadienio vakaras Baltijos pakrantėje Salacgryvoje. Amžinai jaunas rokeris Iggy Popas tarsi jaunuolis bėgioja po sceną, plačiais rankų mostais ragina klausytojus, su nevaržoma ekspresija atlikdamas 1973-iaisiais parašytą legendinės jo grupės „The Stooges“ kūrinį „Search and Destroy“. Tai paskutinė koncerto daina. Dainininkas dėkoja klausytojams, kurie, kaip pats sako, yra vienintelis jo gyvenime turimas dalykas.

veidas.lt

Daugiau kaip tris dešimtmečius trukęs skrydis baigėsi. Valstybės dieną, liepos 6-ąją, iš scenos pasitraukė viena reikšmingiausių ir įtakingiausių Lietuvos roko grupių „Antis“.

Festivalis

Veidas.lt

Vaizdingoje Baltijos jūros pakrantėje, Salacgryvos uoste Latvijoje liepos 15-17 dienomis vyks jau dešimtasis muzikos festivalis „Positivus“. Per ilgą savo istoriją, iš lokalaus muzikinio renginio, festivalis išaugo į didžiausią muzikinę šventę Baltijos šalyse, pritraukiančią per 40 tūkst. lankytojų iš Latvijos, Estijos, Lietuvos ir kitų valstybių. Neabejojama, kad jubiliejinis festivalis su išskirtine programa šiemet pakvies rekordinį lankytojų skaičių.

Tarptautinis M.K.Čiurlionio muzikos festivalis

veidas.lt

Tarptautinis M.K.Čiurlionio muzikos festivalis liepos 8-ąją prasideda Palangoje. Liepos 17-ąją jo muzikinę estafetę perims jau kitas festivalis – Lietuvos muzikų rėmimo fondo kartu su Druskininkų savivaldybe organizuojama „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“.

Kristupo vasaros festivalis

veidas.lt

Kristupo vasaros festivalyje – fortepijonas, skambantis kaip vargonai, ir smuikininkas, simfoninius koncertus atliekantis be orkestro.

Opera

Veidas.lt

„Rygos operos festivalis“ – matuojant kukliu trijų Baltijos kaimynių operinio gyvenimo masteliu – jau savaime yra fenomenas, kuriantis regiono tradiciją („birželiais operos keliai veda į Rygą“). Tad būdamas vienas toks „nominacijoje“ neišvengiamai turi prisimatuoti ir didžiųjų operos festivalių rūbą. O čia jau galimybės, aprėptys, biudžetai ir ambicijos gerokai prasilenkia.

Opera

veidas.lt

Dvidešimtasis Vilniaus festivalis žada būti kaip reta prašmatnus: net pusę jo koncertų numatyta rengti ne Nacionalinėje filharmonijoje, o Nacionaliniame operos ir baleto teatre. O štai džiazo mėgėjams teks vykti į koncertų salę „Compensa“.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...