2010 Gruodžio 21

Kultūra

K.Donelaičio muziejui – didesnį dėmesį

veidas.lt

Lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio muziejui Tolminkiemyje, Kaliningrado srityje, turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys, antradienį sakė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Ministro teigimu, Rusijos valdžios institucijoms nusprendus, kad memorialinis muziejus Kaliningrade nebus perduotas stačiatikių bažnyčiai, kyla neaiškumų, kas juo turėtų rūpintis.

“Dabar lieka kitas klausimas – kas rūpinsis tuo (…) Aš manau, kad klausimas būtų svarbus, kas gi skirs išteklius ir dėmesį. Labai norėtųsi, kad K.Donelaičio 300-ųjų metinių minėjimo kontekste atsirastų ir didesnis dėmesys tam muziejui, kitaip sakant, kad mes galėtume tą dėmesį skirti didesnį, nes tam tikri resursai yra”, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Anot A.Gelūno, muziejų išbraukus iš sąrašo objektų, kuriuos numatyta atiduoti stačiatikių bažnyčiai, jis priklauso ir ateityje turėtų priklausyti Rusijai, o ne kuriai nors konfesijai.

K.Donelaičio memorialinis muziejus buvo atidarytas 1979 metais atstatytoje liuteronų bažnyčioje. Bažnyčios viduje įrengta kripta, kurioje perlaidoti poeto palaikai.

1998 metų pavasarį K.Donelaičio memorialinis muziejus buvo išbrauktas iš Rusijos svarbių kultūros paminklų sąrašo ir perduotas globoti Kaliningrado srities institucijoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...