2010 Gruodžio 15

Politika

Lenkija pasiryžusi remti Lietuvos saugumą

veidas.lt

Lenkija išlieka pasiryžusi remti Lietuvos saugumą, tačiau tikisi “drąsių sprendimų” dėl tautinės mažumos padėties, pareiškė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis).

Interviu Lenkijos žiniasklaidai prezidentas patikino, kad “niekas nesikeičia bendradarbiaujant su Lietuva saugumo klausimais, NATO ir ES reikaluose”.

“Buvome ir esame pasiryžę remti Lietuvos saugumą, apie ką Lietuva gerai žino”, – sakė prezidentas.

Pareigūnų teigimu, Lenkija užima ypač svarbų vaidmenį naujuose NATO parengtuose Baltijos šalių gynybos planuose.

Antradienį pokalbyje televizijoje Polsat News B.Komorowskis teigė, kad “neįvykdyti ilgamečiai įvairių Lietuvos prezidentų ir premjerų pažadai, susiję su Lietuvos lenkais”.

“Tai – pavardžių rašymas, švietimo problemos, žemės gražinimas Vilniaus rajone gyvenantiems lenkams”, – vardijo Lenkijos vadovas, kurį cituoja PAP agentūra.

Prezidentas pabrėžė, jog “reikia kritiškai įvertinti”, kaip įgyvendinama dvišalė tarpvalstybinė sutartis.

“Negali pasikartoti situacija, kurioje buvo atsidūręs mano pirmtakas, kuris pora dienų prieš mirtį Smolenske lankėsi Vilniuje su draugišku vizitu, norėdamas pabrėžti yaptingus Lietuvos ir Lenkijos santykius ir leidosi Vilniuje kaip tik tuo metu, kai Lietuvos Seimas atmetė įstatymą dėl lenkų pavardžių rašymo”, – sakė prezidentas.

“Lenkija negali nematyti, kad tokių reiškinių nėra, tačiau (…) sugebėjimas bendradarbiauti strategiškai svarbiose srityse, yra diplomatijos menas. Tikiuosi, kad Lenkijos vyriausybė tai sugebės daryti protingai”, – kalbėjo B.Komorowskis.

“Turiu vilties, kad Lietuva taip pat sugebės priimti drąsius sprendimus, siekiant apvalyti Lietuvos ir Lenkijos santykius nuo nereikalingos įtampos, paprasčiausiai sąžiningai spręsdama tautinių mažumų problemas”, – sakė Lenkijos prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Nehrungskurisch Nehrungskurisch rašo:

  “Lenkija išlieka pasiryžusi remti Lietuvos saugumą..”
  ————————-
  Bet ir Lenkijos saugumas didele dalimi priklauso , kaip Lietuva rems Lenkijos saugumą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...