2011 Kovo 19

Atominės elektrinės

Lietuva turi kelti atominių saugumo klausimą

veidas.lt

Vyriausybė turi kelti grėsmės dėl Lietuvos pasienyje, Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado srityje, planuojamų statyti atominių elektrinių, klausimą Europos Sąjungos (ES) institucijose, sako europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

Anot jo, tokių elektrinių statybos Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje yra grėsmingos Neries ir Nemuno baseinui su Kuršių mariomis, o katastrofos atveju – ir Lietuvos egzistavimui.

“Mūsų partijos įtaka Vyriausybėje turi reikštis grėsmių iškėlimu į Europos Tarybos (ET) ir Europos Komisijos (EK) lygmenį ir nuolatiniu monitoringu sudarant ekspertų ir politikų grupę prie Vyriausybės. Kur pavojus Lietuvos valstybei, nieko nebus per daug”, – kalbėjo jis.

“Grėsmių iškėlimas į ET ir EK lygmenį – tegu Vyriausybė pamąsto ir apie šį elementą”, – teigė europarlamentaras.

Pasak V.Landsbergio, dėl naujų ekologinių praradimų ir grėsmių turi būti atsiklausta ir krašto gyventojų bei kaimynų.

“Neleistinos tokios statybos be ES ar lygmeniu patvirtinto aplinkos apsaugos vertinimo, kurio dabar apskritai jokio nėra, ir Lietuvos bei Europos Parlamento pritarimo”, – teigė jis.

Partijos taryba šeštadienį V.Landsbergio siūlymu pritarė Seimo rezoliucijai dėl naujų elektrinių statybos “gyvybinėse mūsų šaliai vietose”.

“Atrodo, kad sąmoningai mūsų kaimynai nesilaiko tarptautinių konvencijų, nesilaiko tarptautinių saugumo standartų, kurie po įvykių Japonijoje turėtų būti dar griežtesni. Šiuo atžvilgiu darysime viską, kad išnaudotume savo buvimą tiek Seime, tiek Vyriausybėje, tiek Europos Parlamente, kad šie klausimai būtų pakelti į tarptautinių organizacijų, įskaitant ir Europos Sąjungos, lygį”, – žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Trečiadienį Rusija ir Baltarusija pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo, statant atominę jėgainę Baltarusijoje. Ją Baltarusija planuoja statyti maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

Rusija Baltijos atominę elektrinę stato su Lietuva besiribojančioje Kaliningrado srityje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...