- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lenkija pasiryžusi remti Lietuvos saugumą

Autorius: veidas.lt | 2010 12 15 @ 14:40 | Aktualijos | 1 Comment

Lenkija išlieka pasiryžusi remti Lietuvos saugumą, tačiau tikisi “drąsių sprendimų” dėl tautinės mažumos padėties, pareiškė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis).

Interviu Lenkijos žiniasklaidai prezidentas patikino, kad “niekas nesikeičia bendradarbiaujant su Lietuva saugumo klausimais, NATO ir ES reikaluose”.

“Buvome ir esame pasiryžę remti Lietuvos saugumą, apie ką Lietuva gerai žino”, – sakė prezidentas.

Pareigūnų teigimu, Lenkija užima ypač svarbų vaidmenį naujuose NATO parengtuose Baltijos šalių gynybos planuose.

Antradienį pokalbyje televizijoje Polsat News B.Komorowskis teigė, kad “neįvykdyti ilgamečiai įvairių Lietuvos prezidentų ir premjerų pažadai, susiję su Lietuvos lenkais”.

“Tai – pavardžių rašymas, švietimo problemos, žemės gražinimas Vilniaus rajone gyvenantiems lenkams”, – vardijo Lenkijos vadovas, kurį cituoja PAP agentūra.

Prezidentas pabrėžė, jog “reikia kritiškai įvertinti”, kaip įgyvendinama dvišalė tarpvalstybinė sutartis.

“Negali pasikartoti situacija, kurioje buvo atsidūręs mano pirmtakas, kuris pora dienų prieš mirtį Smolenske lankėsi Vilniuje su draugišku vizitu, norėdamas pabrėžti yaptingus Lietuvos ir Lenkijos santykius ir leidosi Vilniuje kaip tik tuo metu, kai Lietuvos Seimas atmetė įstatymą dėl lenkų pavardžių rašymo”, – sakė prezidentas.

“Lenkija negali nematyti, kad tokių reiškinių nėra, tačiau (…) sugebėjimas bendradarbiauti strategiškai svarbiose srityse, yra diplomatijos menas. Tikiuosi, kad Lenkijos vyriausybė tai sugebės daryti protingai”, – kalbėjo B.Komorowskis.

“Turiu vilties, kad Lietuva taip pat sugebės priimti drąsius sprendimus, siekiant apvalyti Lietuvos ir Lenkijos santykius nuo nereikalingos įtampos, paprasčiausiai sąžiningai spręsdama tautinių mažumų problemas”, – sakė Lenkijos prezidentas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lenkija-pasiryzusi-remti-lietuvos-sauguma

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.