Veidas.lt Veidas.lt
CŽV kalėjimai, kam jie įdomūs?
BFL

Aiškėja skandalingi faktai, kad Abu Zubaydah galėjo būti laikomas Lietuvoje. Tokia yra mūsų prielaida, nes lėktuvas, kuriame galimai buvo šis asmuo, galimai leidosi Vilniuje ir todėl, todėl…negalima kankinti žmonių! Atnaujinkite tyrimą dėl CŽV kalėjimų!

Maždaug tokius „argumentus“ pateikia organizacija „Amnesty International“. Prieštarauti žmonių kankinimo draudimui ir norui žinoti tiesą regis būtų eretiška. Tačiau kaip sakoma vienoje patarlėje apie gerais norais grįstus kelius… .

Parlamentinis tyrimas, prokuratūros tyrimas CŽV kalėjimų egzistavimo Lietuvoje faktų nepatvirtino. Finita la comedia?
„Nei velnio! Reikia tirti toliau.”

Tačiau būkime nuoseklūs ir sudėliokime „kas bus jeigu“ grandinėlę.

Kas bus jeigu netirsim?

Atvirai pasakius, manyčiau, kad tiesiog nieko nebus. „Teisybės ieškotojai“, protesto vardan gal prirakins prie statybinės tvoros fragmento dar keletą spuoguotų „aktyvistų“, surengs tūžmingą konferenciją „Unlock the truth in Lithuania II“ pademonstruodami ta proga išleistą makulatūrą brangiais blizgančiais viršeliais ir…viskas.

Ką mums duos naujas tyrimas?

Diplomatinius-finansinius nuostolius. Naują diplomatinio korpuso Vilniuje susirašinėjimo bangą su mūsų užatlantės strateginiu partneriu ir („kas galėtų paneigti galimybę“) tam tikrų investicinių JAV projektų Lietuvoje įšaldymą „kol atšils klimatas“ arba „abi pusės ras tinkamus kompromisinius sprendimus“. Kitaip tariant, jau ne pirmą kartą bus suabejota Lietuvos, kaip partnerės, patikimumu o valstybės ūkis neteks milijonų litų su šimtais ar tūkstančiais naujų darbo vietų.
Papildomas išlaidas. Valstybės institucijų biudžetai bus švaistomi komisijų kūrimui. Važinėjimui po miškingas Nemenčinės vietoves. Sėdėjimui kabinetuose su kava ir pokalbiais: „Ir Jums tikrai neskambino ponas Smitas? Neskambino …hmmm…taip ir parašom protokole“.
Tuo tarpu valstybinis sektorius darbo našumu pasigirti negali  ir eilės prie valdininkų durų nemažėja.
Fizinio saugumo sumažėjimą. Jūs labai jaudintumėtės dėl partnerio, kuris šypsodamasis į veidą, už akių rezga intrigas? Girdėjome apie NATO parengtus Lietuvos gynybos planus, kuriuose JAV vaidmuo nutylimas. Sakysite, natūralu, JAV toli o kitos aljanso narės šalia. Tačiau kitos aljanso narės smarkiai mažina savo gynybos biudžetus, flirtuoja su „meška“ ir sustingusios iš siaubo žiūri į „duosim-neduosim Europai dujų“ žaidimus.
Tirkime toliau ir JAV vaidmens NATO gynybos planuose nesumažės. Ir nepadidės. Jo tiesiog neatsiras.
„Aitvaras“ ant motociklų Afganistane geopolitinių svarstyklių mūsų pusėn nenusvers. Tai gali padaryti politikai.
Pasiduodantys šantažui arba ne.
Valstybės silpninimą. Kiekvienas taksistas žino apie objektą Antaviliuose, kurio…žinoti tiesiog neturėtų. Žyma „slaptai“ galioja ir demokratinėse šalyse.
Ar gali suinteresuotos, valstybei nepalankios, jėgos pasinaudoti situacija ir šališka žiniasklaidos dalimi bei kelti institucijų vadovų, atsakingų už mūsų šalies vidinį ir išorinį saugumą, kompetencijos klausimus? Gali. Ir kels, kuo stipriau bus įsiūbuojama skandalo švytuoklė.

Ir taip ne itin aukštą pasitikėjimą teisėsauga sudrebino „buitinis“ pedofilijos skandalas. Keletas negudrių viešųjų ryšių triukų ir  „CŽV kalėjimų“ atvejis gali jį pranokti bei būti pateiktas kaip chrestomatinis „atitinkamų institucijų neįgalumas“. Tuo pačiu ir valstybės. Mano ir Jūsų Valstybės.

Tad KAM reikalingi CŽV kalėjimai Lietuvoje?

Giedrius Petkevičius

Daugiau šia tema:

arrow2 komentarai (-ų)

 1. haris
  haris
  2011-10-4 16:00

  niekam jie neidomus galvoju kaip pragyventi.

 2. Titas
  Titas
  2011-10-4 16:00

  Nereikia mokėti milijonų arabų teroristui , gal žydui.gaila, kad jis nesulaukė Kadafio baigties tyrimams.Kiršintojai nerimsta.

Komentuokite