2011 Balandžio 21

Andrius Kubilius

Kovoje su nelegaliu darbu prireiks žymiai efektyvesnės atsakingų institucijų veiklos

veidas.lt

FB-SM116995
Kovoje su nelegaliu darbu prireiks ne tik naujų priemonių, bet ir efektyvesnės atsakingų institucijų veiklos, teigia Premjeras Andrius Kubilius.

“Mūsų dėmesys nelegaliam darbui pareikalaus ir iš tų institucijų, kurios atsakingos už kovą su nelegaliu darbu, žymiai efektyvesnės veiklos”, – sakė A. Kubilius ketvirtadienį interviu “Žinių radijui”.

Premjeras pasisako už tai, kad atsakomybė už nelegalų darbą būtų didinama ir darbuotojui, ir darbdaviui.

“Su nelegaliu darbu mes turime ryžtingai kovoti, nes tai yra ir sąžiningos konkurencijos, ir darbuotojų apsauga tiek nuo potencialiai pavojingų darbo sąlygų, tiek nuo socialinio ir finansinio išnaudojimo. Mes manome, kad nelegalus darbas kenkia tiek kitiems ūkio subjektams, tiek kitiems dirbantiems, ir todėl atsakomybė tiek darbdaviui, tiek nelegaliai dirbančiam turėtų būti didinama”, – sakė A. Kubilius.

Ministras Pirmininkas taip pat teigė, kad reikėtų atskirti atvejus, kuomet nelegaliai dirbama sąmoningai, taip pat reikėtų mažinti biurokratizmą, kuris kelia problemas ypač paprastų, o kartais net vienadienių darbų atveju.

“Dėl to šalia baudų didinimo mes siūlome peržiūrėti kai kurias nuostatas, susietas su darbo sutarčių sudarymu, kad būtų palengvinta, būtų galima lanksčiau sudaryti sutartis tam tikriems specifiniams darbams, kad žmonės dėl perdėto biurokratizmo nebūtų stumiami į nelegalų darbą”, – sakė A. Kubilius.

Premjeras teigė, kad dažnai diskusijos kyla ir bandant atskirti talkas nuo nelegalaus darbo.

“Elementarios talkos, kai susirenka kaimynai padėti kaimynui ar bulves pasodinti, ar kokių kitų namų darbų nuveikti, ar tai yra nelegalus darbas, ar tai yra talka? Kartais piktnaudžiaujama talka, kartais baudžiama kaip tik kaip už nelegalų darbą. Turime matyti visas šitos problemos puses”, – sakė A. Kubilius.

Pasak Premjero, piktnaudžiaujama ir tuo, kad kartais puolama sutartis sudarinėti tuo momentu, kai ateina darbo inspektoriai.

“Apie sutarčių sudarymą informacija turi labai operatyviai pasiekti “Sodrą”, ir čia neturime palikti erdvės piktnaudžiavimui”, – sakė A. Kubilius.

ELTA primena, kad Vyriausybės sudaryta darbo grupė siūlo numatyti Administracinių teisės pažeidimų kodekse pirmą kartą sugautiems nelegaliai dirbantiems asmenims baudą nuo 500 iki 1000 litų, pakartotinai – nuo 1000 iki 3000 litų.

Taip pat siūloma išplėsti Valstybinės darbo inspekcijos įgaliojimus, pradėti efektyviau taikyti prievolę apie darbo pradžią pranešti “Sodrai”, supaprastinti darbo sutarčių sudarymą darbams, kuriems nereikia ypatingos kvalifikacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sadokas sadokas rašo:

    kodel kubiliau nekovoji su savim,juk stataisi 3 namus,o rezidencijos pinigeliai bira i siuos namus,bet ne rezitencijai,zeme nedidele nepasislepsi.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...