2011 Gegužės 23

Nelegaliam darbui mažinti – naujas įstatymas

veidas.lt

BFL

Lietuvoje siūloma uždrausti nelegalų darbą – siūloma neleisti įdarbinti nelegaliai esančių šalyje žmonių iš trečiųjų šalių. Tikimasi, kad tai sumažins nelegalią imigraciją.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei teikia tai numatantį Nelegalaus darbo draudimo įstatymo projektą, kurį Vyriausybė svarstys pasitarime pirmadienį. Planuojama, kad jis įsigalios nuo liepos.

Projektas parengtas įgyvendinant ES direktyvą, kuria numatomos sankcijos darbdaviams, kurie leido nelegaliai dirbti tokiems asmenims.

Nelegaliu darbu bus laikoma, kai, pavyzdžiui, darbdavys nepraneš “Sodrai” apie žmogaus darbo pradžią ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną. Tvarką pažeidusiems darbdaviams, be kita, ko siūloma skirti pinigines baudas, iki 5 metų neleisti dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, tiek pat laiko atimti teisę gauti subsidijas, išmokas ar kitą Lietuvos ar ES paramą arba įpareigoti šias išmokas grąžinti.

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, pernai nelegalaus darbo atvejų buvo išaiškinta 40 proc. daugiau nei 2009-aisiais (2009 metų pirmąjį pusmetį buvo nustatyti 2207 atvejai, o 2010 metais per tą patį laikotarpį – 3156 atvejai).

ES direktyvos nuostatas į savo teisės aktus Lietuva turi perkelti iki liepos 20 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Don Don rašo:

    kodel 1d dieną? 3 padarytu, tai normaliai ar bent 2d o db žiauru 1d….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...