- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kovoje su nelegaliu darbu prireiks žymiai efektyvesnės atsakingų institucijų veiklos

Autorius: veidas.lt | 2011 04 21 @ 19:30 | Aktualijos,Lietuva,Politika | 1 Comment

FB-SM116995
Kovoje su nelegaliu darbu prireiks ne tik naujų priemonių, bet ir efektyvesnės atsakingų institucijų veiklos, teigia Premjeras Andrius Kubilius.

“Mūsų dėmesys nelegaliam darbui pareikalaus ir iš tų institucijų, kurios atsakingos už kovą su nelegaliu darbu, žymiai efektyvesnės veiklos”, – sakė A. Kubilius ketvirtadienį interviu “Žinių radijui”.

Premjeras pasisako už tai, kad atsakomybė už nelegalų darbą būtų didinama ir darbuotojui, ir darbdaviui.

“Su nelegaliu darbu mes turime ryžtingai kovoti, nes tai yra ir sąžiningos konkurencijos, ir darbuotojų apsauga tiek nuo potencialiai pavojingų darbo sąlygų, tiek nuo socialinio ir finansinio išnaudojimo. Mes manome, kad nelegalus darbas kenkia tiek kitiems ūkio subjektams, tiek kitiems dirbantiems, ir todėl atsakomybė tiek darbdaviui, tiek nelegaliai dirbančiam turėtų būti didinama”, – sakė A. Kubilius.

Ministras Pirmininkas taip pat teigė, kad reikėtų atskirti atvejus, kuomet nelegaliai dirbama sąmoningai, taip pat reikėtų mažinti biurokratizmą, kuris kelia problemas ypač paprastų, o kartais net vienadienių darbų atveju.

“Dėl to šalia baudų didinimo mes siūlome peržiūrėti kai kurias nuostatas, susietas su darbo sutarčių sudarymu, kad būtų palengvinta, būtų galima lanksčiau sudaryti sutartis tam tikriems specifiniams darbams, kad žmonės dėl perdėto biurokratizmo nebūtų stumiami į nelegalų darbą”, – sakė A. Kubilius.

Premjeras teigė, kad dažnai diskusijos kyla ir bandant atskirti talkas nuo nelegalaus darbo.

“Elementarios talkos, kai susirenka kaimynai padėti kaimynui ar bulves pasodinti, ar kokių kitų namų darbų nuveikti, ar tai yra nelegalus darbas, ar tai yra talka? Kartais piktnaudžiaujama talka, kartais baudžiama kaip tik kaip už nelegalų darbą. Turime matyti visas šitos problemos puses”, – sakė A. Kubilius.

Pasak Premjero, piktnaudžiaujama ir tuo, kad kartais puolama sutartis sudarinėti tuo momentu, kai ateina darbo inspektoriai.

“Apie sutarčių sudarymą informacija turi labai operatyviai pasiekti “Sodrą”, ir čia neturime palikti erdvės piktnaudžiavimui”, – sakė A. Kubilius.

ELTA primena, kad Vyriausybės sudaryta darbo grupė siūlo numatyti Administracinių teisės pažeidimų kodekse pirmą kartą sugautiems nelegaliai dirbantiems asmenims baudą nuo 500 iki 1000 litų, pakartotinai – nuo 1000 iki 3000 litų.

Taip pat siūloma išplėsti Valstybinės darbo inspekcijos įgaliojimus, pradėti efektyviau taikyti prievolę apie darbo pradžią pranešti “Sodrai”, supaprastinti darbo sutarčių sudarymą darbams, kuriems nereikia ypatingos kvalifikacijos.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kovoje-su-nelegaliu-darbu-prireiks-zymiai-efektyvesnes-atsakingu-instituciju-veiklos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.