2011 Balandžio 22

Velykos

Kiaušinių neturėtų pritrūkti

veidas.lt

kiausiniai22

Margučių ant Velykų stalo neturėtų stigti: kiaušiniai šįmet pigesni nei prieš metus, tačiau kiti šiai šventei skirti produktai – pyragai, krienai, majonezas ir sviestas – pabrango.

Prekybininkai pasimokė iš praėjusių metų klaidų ir pasirūpino didesnėmis kiaušinių atsargomis, penktadienį informuoja dienraštis “Lietuvos rytas”.

Prekybininkai viliasi geresnės apyvartos, bet pernelyg džiūgauti neskuba.

“Kadangi prieš Velykas tradiciškai išauga kiaušinių paklausa, užsisakome jų ne tik iš lietuvių tiekėjų, bet įsivežame ir iš kaimyninių šalių. Šiemet prognozavome kiek didesnę paklausą negu anksčiau, todėl pasirūpinome atsargomis, kad parduotuvėse šių prekių nepritrūktų”, – sakė “Iki” atstovas Valdas Lopeta.

“Praėjusiais metais Velykos buvo gerokai anksčiau, tuo pat metu žmonės gavo šalčiausio sezono sąskaitas už šildymą. Taip pat ekonomikos sąstingis lėmė, kad šventinis krepšelis buvo kuklus. Šiemet apyvarta šventiniu periodu bus didesnė apie 15 proc., palyginti su pernai”, – sakė bendrovės “Rimi Lietuva” atstovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

Ji sako, kad kai kurie produktai per metus brango, tačiau pasinaudojant akcijomis, pirkėjai daugiau neturėtų išleisti. “Pavyzdžiui, perkant kiaušinius lipdukai kainuos 40 proc. pigiau. Arba pirkdamas šakotį gausi 50 proc. nuolaidą knygoms apie vyną ir maistą, užšaldytą Pekino antį – 50 proc. nuolaidą kepimo maišeliams”, – vardijo R.Stanaitytė-Česnulienė.

“Eurovaistinių” atstovas Simas Lilas sako, kad prieš visas didžiąsias metų šventes pastebimas padidėjusi vaistų virškinimui gerinti, skrandžio skausmams malšinti paklausa.

Pasak jo, per Velykas jų apyvarta išauga 1,5 karto, palyginti su kitu laikotarpiu, o per Kalėdas – net 2 kartus. Tai, matyt, lemia lietuvių šventimo ypatumai – neracionalus, pernelyg gausus valgymas tomis dienomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...