2011 Gegužės 16

Prekybininkai nepatenkinti bankų įkainiais

veidas.lt

BFL

Prekybininkai nesiima spręsti, ar bankai išties yra sudarę kartelinį susitarimą nustatydami mokesčius už atsiskaitymo kortelėmis paslaugas, tačiau įsitikinę, kad šie mokesčiai akivaizdžiai per dideli.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorius Marius Busilas “Verslo žinioms” sakė, kad kiekvienas šalies gyventojas turi žinoti, jog kasdien pirkdamas parduotuvėje batoną ar dešrą ir atsiskaitydamas kortele mažiausiai 1 proc. nuo sumos atiduoda bankui.

“Norėtųsi, kad šie mokesčiai būtų mažesni. Juk Latvijoje bankai imdavo tik 0,6 proc. mokesčius, pas mus jie siekia mažų mažiausiai 1-1,2 proc., o neretai ir 2-3 proc. Jei ten bankai sugeba dirbti už 0,6 proc., nors rinka mažesnė, tai logiška manyti, kad Lietuvoje, kur gyventojų daugiau, yra rezervų šiems mokesčiams mažinti”, – sakė jis.

Ypač dideles išlaidas teigia patiriantys smulkieji prekybininkai. Pasak jų, jei žmogus kortele moka už prekes, kurių vertė keli litai, prekybininkas ne tik neuždirba pelno, bet ir patiria nuostolių.

Bankai neteikia jokių komentarų nei apie Konkurencijos tarybos atliekamą tyrimą, nei apie savo taikomų įkainių pagrįstumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tomas Tomas rašo:

    Visi mes nepatenkinti aukštais banko paslaugų įkaineis,jie naudojasi mūsų pinigais ir dar mums reik jiems primokėti,čia tik Lietuvoje jų bespridielas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...