2014 Gegužės 14

Karas Kremliui kainuotų per brangiai

veidas.lt

AFP

Pasauliui svarstant, ar ryšis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvesti kariuomenę į Ukrainą, dažnai pamirštama apie ekonomines ne tik karo, bet ir naujų teritorijų, kaip nutiko Krymo atveju, aneksavimo pasekmes. Todėl pažvelgus į skaičius, kiek kainuos Krymo aneksija, atsakymas į klausimą, ar V.Putinas kariaus, darosi aiškesnis.

Kol kas Rusijos vadovams, nepaisant atviros agresijos Ukrainoje, skaudžių pasekmių pavyko išvengti. Nors jų veiksmai tarptautinės bendruomenės visuotinai smerkiami, plačiai apimančių sankcijų, kurios grasintų strateginiams Rusijos ekonomikos sektoriams, kol kas iš esmės nebuvo. Pasak politologo Kimo Holmeso, Rusija pasinaudojo tuo, kad Vakarai nepaliaujamai tiki taikos idėja ir nelaiko Ukrainos tokia reikšminga, kaip Kremlius.
Be to, sankcijų svarstymas atskleidė skirtingą Europos valstybių ekonominę bei energetinę priklausomybę nuo Rusijos, kuri dėl potencialiai didelių išlaidų verčia laikytis nuosaikesnės politikos.
Nepaisant to, net ir tokiomis aplinkybėmis Rusijos veiksmai yra varžomi objektyvių aplinkybių: nors ir modernizuojamos, tačiau vis dar skurdžios kariuomenės; priklausymo pasaulinėms ekonomikos rinkoms, kurios kilus nestabilumui Rusijos rublio kursą numušė beveik dešimtadaliu ir atšaukė investicijas, bei apskritai trapios ekonomikos, kurios augimas gerokai sulėtėjo, būklės. Neverta pamiršti ir to, kad priešas – nepriklausoma Ukraina – yra septinta pagal gyventojų skaičių Europos valstybė.
Todėl Kremliaus veiksmai kol kas atrodo racionaliai apskaičiuoti bei išnaudojantys silpnąsias Ukrainos ir Vakarų puses, bet kartu riboti ir bent iš dalies prognozuojami.

Rusijai teks pakratyti kišenes
Vladimirui Putinui kol kas pavyko įgyvendinti beveik visus politinius tikslus, kurie buvo keliami vykdant agresiją Ukrainoje: Krymas po aneksijos prijungtas prie Rusijos, o rytinė ir pietinė Ukrainos dalis iki šiol gyvena pilietinio konflikto, sukelto tariamai vietinių teroristų, sąlygomis. Nepaisant gausybės tarptautinės teisės pažeidimų ir ginklu paremtos politikos grąžinimo į Senąjį žemyną, Kremliui tenkančios išlaidos yra santykinai nedidelės.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 192014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-19-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. kerštas kerštas rašo:

  putino žudikai – sarkomos autoriai – pedofilų pyderastų psichotronščikų mafija, kuri siekia išsivaduoti iš kgb kontrolės. dėl to ir buvo suorganizuotos žudynės ukrainoje – tikslu diskredituoti kgb, putiną.
  vienas iš pedofilų – vrm liesas ilgas liesažopis kaulaliesakojis ožiaarkliasnukis šarikovas, kgb mafijos sarginis šuo, infiltruotas į vrm, jobas pyderas pilkais ežiuku statytais plaukas (šukuoseną maskuodamasis gali keisti) išskirtinai liesom kojom – kaulai, ant kurių bando užauginti raumenis ,

  bėgiojantis Vilniaus rajone mišku tarp Antavilių ir Sakiškių kaimo (tame rajone yra pyderų agentūrinis nekilnojamasis turtas ir pyderų svečių namai, ožiažopio viršininko ružavo kiaulės pydero namai, kuriuose ožiasnukis aptarnauja iš užsienio atvykusius vaikų prievartauti pyderus), vaikštantis namo Gedimino kieme priešais LAT( ten yra daugybė agentūrinių butų ir pedofilų orgijų butai) ilgiais tamsiai mėlynais džinsais, rudais smailėjančiais batais, tamsių džemperiu, akis slepia tamsintais akiniais, o galvą – sportine kepure , važinėja labai plonu dviračiu, maždaug 46-55 m.,-

  gegužės 11 d. buvo pastebėtas Ozo parduotuvėjė netoli Prizmos, pilku džemperiu, juodais džinsais, pilki plaukai.

  panašus iš veido į šlykštynę straipsnyje Komentaras.lt Vokiečių žurnalistas: Ukrainos Generalinės prokuratūros versija dėl šaudymo Maidane galimai neatitinka tikrovės


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...