2010 Balandžio 09

Ukraina

Valdančioji koalicija Radoje patvirtinta kaip teisėta

veidas.lt

Ukrainos konstitucinis teismas ketvirtadienį patvirtino prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkų valdančiosios koalicijos parlamente sudarymo teisėtumą.

Kovo mėnesyje 235 trijų frakcijų – prezidento Regionų partijos, komunistų ir parlamento pirmininko Volodymyro Lytvyno bloko – deputatai, taip pat keli perbėgėliai iš buvusios premjerės Julijos Tymošenko bloko “oranžinių” frakcijų ir artimos buvusiam prezidentui Viktorui Janukovyčiui “Mūsų Ukrainos”, sudarė koaliciją, ir tai leido jiems patvirtinti naują vyriausybę.

Tačiau opozicija pareiškė, kad koalicijos, kurioje dalyvauja pavieniai deputatai, sudarymas prieštarauja konstitucijai. Tada naujoji dauguma kreipėsi į Konstitucinį teismą, prašydama paaiškinimo.

Pats V.Janukovyčius ne kartą sakė, kad paleis Aukščiausiąją Radą, jeigu teismas pripažins dabartinės valdančiosios koalicijos sudarymą neteisėtu.

Tačiau Konstitucinis teismas atmetė opozicijos pretenzijas.

“Pavieniai Ukrainos liaudies deputatai, konkrečiai tie, kurie neįeina į deputatų frakcijas, pasiūliusias sudaryti deputatų frakcijų koaliciją Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje, turi teisę dalyvauti sudarant koaliciją”, – sakoma Konstitucinio teismo sprendime, kurį perskaitė jo vadovas Andrijus Stryžakas.

Konstitucinio teismo sprendimai galutiniai ir neginčijami.

Radoje yra 450 deputatų. Valdančioji dauguma, jau padidėjusi iki 240 žmonių, skiria premjerą ir suformuoja vyriausybės personalinę sudėtį.

Parlamentas renkamas penkeriems metams, eiliniai rinkimai turi vykti 2012 metų rudenį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...